[ macarie @ 19.08.2006. 22:41 ] @
Na sajtu http:\\www.cic.gc.ca ,tj na njegovim linkovima "pevaju" o "velikoj nestasici radne snage" u svim provincijama osim u Ontariju.Ok. Medjutim, nisam primetio da pokusavaju da nasele ostale provincije.Postoje "provincial nominee programi" ali sam uspeo da nadjem samo dva nacina: skilled worker program i bussiness program.U prvom slucaju, treba da si Nikola Tesla ili neko malo pametniji,a u drugom da uneses u Kanadu "opranih" 150.000 Ca$ i da od toga investiras u sopstveni biznis bar 85.000 Ca$.Da ispunjavam bilo koji od ova dva uslova bas bi mi "pucao prsluk" za Kanadu.Bilo bi "leba" i ovde.
Svojevremeno sam se naslusao prica o nekom programu kanadske vlade o naseljavanju teritorija na severu provincija.Kao, ti samo klimnes glavom, a oni te posalju u neku nedodjiju,daju ti posao tipa seca sume, pravljenje saobracajnica itd.Ako 5 godina izdrzis,stices pravo na kanadsko drzavljanstvo.
Zna li neko nesto u vezi toga ili je aktuelna neka druga fora?

[Ovu poruku je menjao macarie dana 20.08.2006. u 18:39 GMT+1]
[ xchillah @ 22.08.2006. 07:51 ] @
Ponešto korisno o vizama za Kanadu...
[ VLSE @ 26.08.2006. 18:52 ] @
Ne znam sto si tako pesimistican u vezi dobijanja iseljenickih viza za Kanadu,dovoljno je da imas neki faks,Pr:masinski i da dobro govoris Engleski ,mozda malo francuski i da imas minimum dve godine radnog iskustva,i ladno dobijas iseljenicku vizu.Engleski svi znaju za neko pocetno znanje francuskog se malo potruti i to ti je to.mora malo i da ilozis da bi nesto dobio!
[ macarie @ 26.08.2006. 22:19 ] @
OK, ali sta bez fakulteta i pomalo francuskog? Zavrsio sam samo srednju skolu,ali sam jako dobar u svom zanatu (stampar).I jos nesto:nemam od koga da dobijem potvrdu (ili kako se vec zove) o permanent job offer-u.Mnogi su mi savetovali
da bez toga i ne pokusavam da apliciram za radnu ili iseljenicku vizu.Sta mi je ciniti?
[ Avalanche @ 07.10.2006. 03:12 ] @
Ljudi koji su zavrsili fakultet, magistrirali, dobiju iseljenicku vizu za Kanadu i dodju u Kanadu obicno rade kao moleri ili kao gradjevinski radnici i slicne poslove jer nemaju Kanadsko radno iskustvo i zavrsen fakultet u Kanadi. Dolazak nasih skolovanih ljudi u Kanadu ugrozava opstanak Kanadjana na nekim funkcijama u kompanijama te Vam kazu da nemate njihovo radno iskustvo ili da ste "overkvalifajd" i time vas otkace. To vam je isina, malo je onih koji uspeju tako da se ne zanosite raznim pricama i glupostima kako su svi uspeli. Naravno svako ima pravo da pokusa !
[ gajo2 @ 07.10.2006. 11:12 ] @
Isprobao sam onaj test za dobijanje kanadskog drzavljanstva, treba da imas 67 poena a ja sam dobio 78 (pod pretpostavkom da imam diplomu). Za francuski sam rekao da ne znam uopste, mladji sam od 28 i nemam poslovnu ponudu. Jedino sto nisam siguran je ono da imam $9000 u banci kao garancija da cu sebe izdrzavati. Mislim, odakle meni te pare?