[ Hefestionlove @ 20.08.2006. 21:18 ] @
U subotu,19.avgusta primetio sam da je moj gay sajt (ime sajta izbaceno zbor reklamiranja, ID) pao,odnosno pukao! Naime sa sajta su nestale price. U ponedeljak cu zvati webmastera Sezam.pro i zahtevati da mi vrati sajt u predjasnje stanje. Ako mi to ne zavrse tuzicu ih i trazicu veliku odstetu.
Kakva su vasa iskustva sa hostingom kod Sezam.pro? Meni se ovako nesto desava po drugi put i zaista sam izgubio zivce! Zbog njihovog neozbiljnog,neodgovornog i neprofesionalnog odnosa prema poslu moracu da uplatim hosting za moj sajt negde u Americi.
Nikad vise necu nista uplacivati kod Sezam.pro,ni hosting za sajt,ni ADSL,ama bas nista!!!



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.08.2006. u 23:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 00:11 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 20.08.2006. 22:19 ] @
@Hefestion,

Posto vec okrivljujes Sezam za gubitak podataka sa tvog servera, bilo bi lepo da nas obavestis o njihovoj reakciji - vrlo je moguce da je doslo do hardverskog problema / pucanja hard diska, hakerskog napada i sl... sto je izazvalo gubitak tebi vaznih podataka - nije bas OK odmah kriviti ISP za nesto sto jos nije utvrdjeno, zato nas lepo drzi obavesene o tome sta se desava.

Ako Sezam nije kriv ocekujem da im se ovde javno izvinis na isti nacin na koji ih i krivis - ako jeste njihova greska, onda nije lose da ovo stoji kao javni info o kvalitetu necije usluge.
[ Hefestionlove @ 20.08.2006. 23:24 ] @
@Ivan,
Sutra ce prvo moj programer da porazgovara sa webmasterom Sezam.pro , a onda cu ih i ja pozvati da mi objasne kako je uopste moglo da se desi da mi vise od 180 gay i bisex prica nestane za 24h?
Razume se da cu vas detaljno informisati o svemu sto budemo razgovarali jer sam zaista sokiran da mi je sajt pao po drugi put za dve godine?!
A lepo je mene moj programer nagovarao da uplatim oko 200 evra za hosting sajta Lepotani.com negde u Americi! Ali ja sam se iz patriotskih razloga opredelio za nas Sezam.pro . Tako mi i treba kada ne slusam sugestije mog programera!
[ pctel @ 20.08.2006. 23:34 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako Sezam nije kriv ocekujem da im se ovde javno izvinis na isti nacin na koji ih i krivis...

Sta, znaci ako je pukao disk, pa covek pogubio podatke, ISP nije kriv? Ako ti sednes u taksi a automobil se raspadne i ubije te, to znaci da vlasnik vozila nije kriv? Izvini ti molim te, ko se bavi nekom uslugom, obavezan je da je obavlja bezbedno po zivot i imovinu korisnika.
Citat:
Hefestionlove: desi da mi vise od 180 gay i bisex prica nestane za 24h?

A ti Hefestionlove, bilo bi dobro da prestanes da reklamiras sadrzaj sajta. Gledano sa IT gledista, tebi je nestalo vise od 180 TEKSTUALNIH DATOTEKA, tako da bi bilo sasvim dovoljno da se ubuduce izrazavas u skladu sa tom cinjenicom. U medjuvremenu procitaj ugovor koji si potpisao pa proveri pise li tamo mozda nesto tipa "ISP ne odgovara za vrednost izgubljenih podataka".
[ Mikky @ 20.08.2006. 23:40 ] @
Zar nije ocigledno da pokretac teme stavlja veci akcenat na ono sta je izgubio nego na to da je nesto zapravo izgubio? Zar nije ocigledna svrha ovakvih postova dobro nam poznatog korisnika?
[ neca @ 20.08.2006. 23:41 ] @
bekap sine...majka...;) trebao si da bekapujes sve na disk..sad niko ne bi kukao :)
Imam ja neke kvalitetne hostinge, javi se na pm ako si zainteresovan :P
[ Shadowed @ 20.08.2006. 23:42 ] @
Citat:
pctel: Sta, znaci ako je pukao disk, pa covek pogubio podatke, ISP nije kriv?


Pa, ko je rekao da je pukao disk?? Ponasas se kao i Hafastionlove i pravis neosnovane pretpostavke i iznosis zakljucke iz njih.
A Ivan je rekao ako isp nije kriv. A rekao je i sta ako jeste. Prosto je dao upustvo i za razliku od tebe nije donosio zakljucke na osnovu nepoznatih podataka.

Jednostavno, na osnovu recenog se ne moze zakljuciti sta se dogodilo. Prvo treba videti sta je uzrok gobitka podataka pa iznositi optuzbe.
[ pctel @ 21.08.2006. 00:39 ] @
@Shadowed
Zao mi je sto se nismo razumeli na pravi nacin, Ivan je rekao otprilike da ISP nije kriv ako je imao hardverske probleme, hakerski napad i slicno. Ja sam istakao suprotan stav - da provajder snosi odgovornost za pogubljene podatke, bez obzira zasto ih je pogubio. Pri tom znaci diskutujemo generalno o svojim pogledima na takve dogadjaje, bez ikakvih tvrdnji o konkretnom primeru.
[ tdjokic @ 21.08.2006. 02:43 ] @
Iz prvog posta sam stekao utisak da je coveku nestao DEO sadrzaja, nekako kao da je neko namerno uklonio neke sadrzaje - u ovom kontekstu donekle jeste vazno znati kakav je karakter sajta, koji niti napadam, niti podrzavam, a zakon valjda precizno regulise sta se gde moze postavljati. Ako je ovo tacno, onda se tu ne radi o hardveru, onda je slucaj jos gori.

A ako se radi o hardveru, onda je to opet regulisano zakonima i ugovorom, rutinski.
[ broker @ 21.08.2006. 07:56 ] @
ISP se uvek ogradjuju od slucajeva gubitka podataka na hostu i upucuju koriniske da redovno prave rezervne kopije podataka sa sajta.

Hefestionlove, umesto da se juris sa SEzamPro, usmi lepo pa iskaraj (u smislu, izgrdi) tog tvog programera sto nije pravio rezervne kopije.

Uostalom, ko jos radi neki sajt a da nema kod sebe kopiju?

[ mLAN @ 21.08.2006. 08:07 ] @
Citat:
uzmi lepo pa iskaraj (u smislu, izgrdi) tog tvog programera


he he




Ma 100% ima kopiju, ali pitanje je mogu li se neke pare dobiti kao odšteta od Sezama...
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2006. 09:55 ] @
@Pctel,

Ja ne znam da li je Hefestionov sajt hostovan ili Hefestion ima server housing - ako je server njegov, on je licno odgovoran za odrzavanje servera - ISP jedino moze biti odgovoran ako je doslo do greske ISP-a u odrzavanju servera, pa cak i ta odgovornost je obicno ogranicena ugovorom osim ako nemas SLA.

Ako je u pitanju obican web hosting, ISP obicno treba da radi dnevni backup - pa me cela stvar cudi, treba pogledati ugovor sta pise o backupu i obavezama ISP-a u vezi sa istim - ako je Sezam odgovoran za backup, ima smisla zaliti se - ako je paket za hosting takav da je korisnik odgovoran za backup, jedino sto preostaje je da se vidi da li je neko namerno unistio sajt i sl... sto se jako tesko dokazuje.

[ Danilo Cvjeticanin @ 21.08.2006. 10:31 ] @
Cekaj malo!!! Znaci ako je decko gay za njega nema backup-a i reklame? I sta vise reci? Ovo nije fer uopste, ako je on gay i ima svoj sajt preko kog zaradjuje zasto da mu neko ometa takav put? Ja nisam GAY i iskreno ne volim ih uopste, ali i on je od krvi i mesa bas kao mi zato...
Ako mu SezamPro hostuje sajt, znaci da je nesto do njih. Ne zelim da gledaj taj sajt, ali ako je kao neki portal mogao je decko i sam da odradi backup. Ali ajde da sacekamo da vidimo sta Sezam kaze ;)
[ neca @ 21.08.2006. 10:44 ] @
@WawaHOO!
Ne lupaj gluposti molim te. Korisnici sami stavljaju linkove ka svojim sajtovima, znaci niko od es-tima to ne namece i ja stvarno ne znam zasto bi prestali ljudi da dolaze ako ovde pisu ljudi koji imaju takvo opredeljenje i to javno objavljuju.
Drugi deo tvoje poruke je jos smesniji, ti da si sezam ti bi propao u roku od 15 dana. To je kao kad ne bi hteo da prodas nekome patike zato sto je gay. To je posao, pare su pare i njih ne zanima ko kupuje i sta drzi na njihovim serverima. Bitno je samo da ne prekrsi onaj deo ugovora gde pise sta bi smeli a sta ne bi smeli da drze na tim serverima (uglavnom je to mp3/piratski programi/pedofilija...)
[ mega023 @ 21.08.2006. 11:44 ] @
Ne mozes nikakvu odstetu izvuci od Sezama!

Sezam se ogradio od svih tih stvari (gubitak podataka, pad servera)
svojim ugovorom koji si potpisao/odobrio prilikom uzimanja hostinga.

Taj ugovor moze biti i online u elektronskom obliku
(obicno na stranim sajtovima je to Terms of Service tj. TOS)
gde lepo pise da oni nisu odgovorni za takve situacije,
kada usled hardverskog (ili bilo kog drugog kvara)
dodje do ostecenja podataka ili kada zbog
prekida u mrezi vas sajt ne radi.

Ovu klauzulu imaju SVI provajderi na svetu,
jer da je nemaju svaki korisnik bi mogao da tuzi
npr. svog ISP-a jer mu je juce puk'o net na 3 minuta,
ili jer mu download ne radi punom brzinom i sl...

Bas kao i hosting provajderi i ISP imaju iste/slicne klauzule,
a koriste ih generalno svi koji pruzaju IT usluge
(cak i mobilna i fixna telefonija) da bi osigurali sebe
i svoj posao (citaj da bi pokrili svoje dupe
i zastitili se od tuzbi korisnika).


Zakljucak:
Sezamu ne mozes nista, a sam si duzan da pravis backup od svog sajta!
Postoje posebni servisi i firme koje mogu da se brinu o backupu tvog sajta ali to kosta!
[ Danilo Cvjeticanin @ 21.08.2006. 12:02 ] @
Sezam je jedan od ozbiljnijih provajdera kod nas. Nemoguce da nemaju dnevni backup!? Ako nemaju, onda su skroz neozbiljni. Meni da se desilo nesto slicno tuzio bih ih 100%.
Konsultuj se sa advokatom pa odluci sta ces i kako ces. Uglavnom toliko tekstova izgubiti i nije bas fino.

@mega023
Moj Hosting provajder radi backup par puta dnevno. To su vec ozbiljniji hosting provajderi i racunaju na sve. Zato su i najbolji.I ta usluga se ne naplacuje!!! Ide uz hosting paket koji odaberes,
[ Nikola_BGD @ 21.08.2006. 12:40 ] @
Gledam kako napraviste nauku od proste teme.
Da li stvarno mislite da vec nije i sam procitao ugovor i utvrdio da nema za sta da ih tuzi.
Pritom se niko nije zapitao koliko je mala verovatnoca da je coveku nestao samo DEO sajta sa servera.
Bas se pitam ko ovde koga za**bava, i to uspesno, rekao bih
[ broker @ 21.08.2006. 12:41 ] @
Verovatno je da imaju dnevni bekap, ali to ne mora da bude deo osnovne usluge. Mnogi provadjeri to nude samo kao dodatnu uslugu i dodatno naplacuju. I to nije nista neobicno. Problem je sto ljudi ulaze u zakup hostinga, a da cesto i ne znaju kako to funkcionise vec ih interesuje iskljucivo i samo sto niza cena. Kad se ispostavi da nisu kupili nesto sto im je zatrebalo ispadne provajder kriv.
[ Hefestionlove @ 21.08.2006. 12:49 ] @
Dragi prijatelji,
Hvala Vam svima od srca na moralnoj podrsci.
Danas sam razgovarao sa Nenadom iz Sezam.pro oko 17h i zahtevao sam od njega da prenese njegovom sefu moj zahtev da posalje zvanicno pismeno objasnjenje meni i mom programeru ko je kriv sto su nestali materijali sa sajta http://www.lepotani.com i ko ce da mi nadoknadi stetu?
Ja imam uplacen kod njih obican web hosting,a moj programer tvrdi da oni imaju automatski backup i da su obavezni da mi vrate sajt u predjasnje stanje! Najgore je sto mi je sajt pao po drugi put za dve godine i ja vise zaista nemam zivaca da "ispravljam krive Drine"!
Sajt http://www.lepotani.com mesecno poseti 16000 posetilaca,a imamo sve vise i vise posetilaca heteroseksualaca koji mi svakodnevno pisu sto je zaista fenomenalno! :))) Znaci ne stoji teza da je Lepotani.com pederski sajt! :))


P.S. Pogledao sam na sajtu http://www.sezampro.com/public/page/phost.asp?ec=10
sta pise o hostovanju Web prezentacije. Tamo pise da i pojedinacni korisnici,kao ja na primer,mogu da postave svoju prezentaciju na Sezamov server. Time obezbedjuju,izmedju ostalog,i automatsko i redovno kreiranje zastitne kopije(backup) prezentacije!

P.S.S. Dragi prijatelji,pogledajte obavezno link sa B92 o nekim predlozima razvoja IT u Srbiji i nekim idejama koje treba da se realizuju na svetskom nivou http://blog.b92.net/node/1475#comment
Ima tu zanimljivih ideja i komentara! :)))



[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 14:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 14:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 14:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 14:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 15:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 15:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 21.08.2006. u 17:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 22.08.2006. u 17:29 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 22.08.2006. 16:28 ] @
Moram da Vam se pozalim na odgovorna lica u Sezam.pro jer od njih nikakav odgovor jos nisam dobio o tome ko je odgovoran sto mi je sajt http://www.lepotani.com pao u subotu 19.avgusta? Poslao sam webmasteru Sezam.pro 4 e-mail a moj progamer i ja smo ih zvali 30 puta telefonom u poslednja 4 dana ali zvanicnog i verodostojnog odgovora nema???
Moracu licno da odem u Sezam.pro i da zahtevam zvanicno pismeno objasnjenje i odstetu od odgovornih lica posto nikakav odgovor od njih nisam primio, a prosla su vec 4 dana??!
To je zaista neozbiljno s njihove strane!
[ Aleksandar Marković @ 22.08.2006. 17:06 ] @
Poštovani,

U utorak, 22. avgusta mrežni centar SezamaPro se seli na novu lokaciju. Tržni
centar BIP-a u Skadarliji, u kome se Sezam nalazi više od 10 godina, je prodat
i njegova namena će biti promenjena a novi, veći prostor će obezbediti još
pouzdaniji rad sistema i predstavljati osnovu planirane ekspanzije.

Preseljenje mrežnog centra i svih telekomunikacionih kapaciteta predstavlja
tehnološki komplikovanu operaciju koju obavljamo u saradnji sa kolegama iz
Telekoma i koja zahteva višečasovni prekid funkcionisanja naših servisa.

Početak radova planiramo za utorak, 22. avgusta u 8 ujutru. Osnovna
funkcionalnost sistema (ADSL i dial-up pristup Internetu i elektronskoj pošti)
biće obezbeđena do ranih popodnevnih časova, dok bi svi radovi trebalo da budu
završeni do utorka uveče.

Zahvaljujemo se na razumevanju i nadamo se da ćete i ubuduće uspešno koristiti
usluge SezamaPro.


poslato: 16.08.2006.
[ WawaHOO! @ 22.08.2006. 17:08 ] @
@Hefestionlove
Znaju svi koji ti je sajt tako da nema potrebe da u svakom postu postavljas svoje linkove... verovatno si sasvim slucajno postavio 15 svojih linkova u ovoj temi ???!!!
[ Miloje Sekulic @ 22.08.2006. 21:07 ] @
a koji je to sajt pao?

Miloje
[ Hefestionlove @ 22.08.2006. 21:22 ] @
@Aleksandar,
Moj sajt je pao u subotu 19.avgusta 2006. a ne 22. prilikom selidbe Sezam.pro na novu adresu! Moj programer mi je sugerisao da odem licno u Sezam.pro i da zahtevam od njih da mi daju napismeno da nemaju backup od 1.-18.avgusta 2006. i da mi daju napismeno od kada imaju backup? Savetovao mi je da ne izlazim iz njihovih prostorija dok mi sve to ne daju napismeno!
Sinoc sam 3 sata slusao zalopojke jednog vrhunskog programera koji je imao veoma neugodna iskustva sa Sezam.pro
On smatra da je Sezam.pro sto se hostinga tice jos uvek u pelenama. On mi je skrenuo paznju da sam izabravsi Sezam.pro za svog partnera odlucio da ostanem zajedno sa njim u kamenom dobu! Takodje rekao mi je da Sezam.pro nije nista uradio na poboljsanju usluga od 2002.godine do danas! Njegovo misljenje je da tamo vlada totalna anarhija i savetovao mi je da ubuduce bezim od Sezam.pro k'o djavo od krsta!



[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2006. 21:27 ] @
Hefestion,

Budes li jos jednom reklamirao svoj sajt linkom u telu poruke, bices blacklistovan. Linkovanje na sajtove je dozvoljeno samo u forumu "Zanimljivi Linkovi"
[ broker @ 23.08.2006. 05:38 ] @
Pa jesi li iskarao (u smislu izgrdio) programera? On ti je tu najkrivlji a ne SezamPro.
[ Hefestionlove @ 23.08.2006. 12:32 ] @
U periodu od 19.-23.avgusta 2006.godine poslao sam 6 e-mail webmasteru Sezam.pro ali nikakav odgovor od njega nisam primio?! To je samo jos jedan dokaz koliko su neozbiljni i neodgovorni!

Danas sam bio prinudjen da posaljem 2 telegrama direktoru Zivotic Zoranu.
Citiracu Vam tekst jednog telegrama:"Postovani gospodine, molim Vas da Vas autoritet i polozaj iskoristite kako bi Vasi zaposleni u tehnickoj sluzbi/podrsci pronasli automatski backup (koji obezbedjujete svakom korisniku hosting usluge) i to sa datumom pre 19.avgusta 2006.godine!".

Svi programeri sa kojima sam razgovarao poslednjih nekoliko dana savetovali su me da obavezno tuzim Sezam.pro zato sto su mi unistili cevorogodisnji rad i trud. Ja sam bio veoma tolerantan prema njima jer mi je sajt pao dva puta za dve godine. Prvi put sam cutke presao preko toga ali ovog puta moram da ulozim zvanican protest! Za poslovni ugled Sezam.pro eventualno sudjenje ce biti anti reklama!
[ Danilo Cvjeticanin @ 23.08.2006. 13:20 ] @
Tuzi ih. Jer imaju makar backup u zadnjih mesec dana? Kad bi imao taj backup verovatno ne bi izgubio mnogo tekstova!?
[ OffShore @ 23.08.2006. 13:45 ] @
bar na www.archive.org imas do marta 2005 :)

http://web.archive.org/web/200...91808/http://www.lepotani.com/
[ Hefestionlove @ 24.08.2006. 10:37 ] @
Razgovarao sam otvoreno sa mojim programerom i on tvrdi da su zlonamerni svi oni koji njega prozivaju kao krivca. On mi je savetovao da zahtevam od Sezam.pro da mi daju napismeno od kada imaju backup? Takodje savetovao mi je da zahtevam od Sezam.pro da mi daju napismeno da nemaju backup od 1.-18.avgusta 2006.godine! Moj sajt je pao u subotu 19.avgusta i sa njega su nestali materijali.
Iako sam webmasteru Sezam.pro poslao 6 e-mail i direktoru Zoranu Zivoticu 2 telegrama niko od njih mi nije nista odgovorio sto znaci da u Sezam.pro ne postoje kompetentne i odgovorne osobe i da tamo vlada totalna anarhija! Cinjenica da me ignorisu i da ne odgovaraju na moje zahteve vec 6 dana znaci da su neozbiljni i neodgovorni i da u Sezam.pro ne postoje kompetentne osobe. Ovih dana konsultovacu se sa mojim advokatima.
Ako odlucim da tuzim Sezam.pro eventualno sudjenje ce za njih biti anti reklama i veoma ce naskoditi njihovom poslovnom ugledu.
Zahvaljujem se od srca svim forumasima na moralnoj podrsci i na dragocenim savetima.
Necu tolerisati nekompetentnim,neozbiljnim i neodgovornim osobama iz Sezam.pro da me gaze. Moj cetvorogodisnji rad je unisten i za to neko mora da odgovara!



[ zu-zu @ 24.08.2006. 10:39 ] @
koliko svi pricaju o samoj temi, PROBLEMU PADA SAJTA,
Hefestionlove prilicno pominje sadrzaj samog sajta koji je,
po meni u samoj temi zanemarljiv,

ako se ne varam, i da nam nije pomenuo sadrzaj (skoro detaljno - mogao je samo naznaciti...)
mogli bi resavati situaciju

[ Hefestionlove @ 24.08.2006. 11:00 ] @
Posle konsultacija sa mojim advokatima licno cu da porazgovaram sa direktorom Sezam.pro jer ni posle 6 dana od njih nikakav odgovor nisam dobio???!! Direktoru cu reci da me zanima automatski backup mog sajta,kao i datumi kada su uradili backup?
Ako Vi mozda imate neke predloge sta bih,pored toga,morao da pitam i zahtevam od direktora Sezam.pro molim Vas iznesite ih ovde na forumu?


[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 24.08.2006. u 20:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao flylord dana 25.08.2006. u 10:27 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 24.08.2006. 19:43 ] @
Jel ti ovde trazis pomoc zbog pada sajta ili vrsis gey propagandu !!!???
[ pctel @ 24.08.2006. 20:45 ] @
Citat:
WawaHOO!: Jel ti ovde trazis pomoc zbog pada sajta ili vrsis gey propagandu !!!???

Ako posle opomene ne propusti tri puta u svojoj poruci da pomene rec gay onda bih ja to protumacio kao veoma drsko i bezobrazno... trazenje pomoci.
[ WawaHOO! @ 24.08.2006. 20:59 ] @
Citat:
Hefestion,

Budes li jos jednom reklamirao svoj sajt linkom u telu poruke, bices blacklistovan. Linkovanje na sajtove je dozvoljeno samo u forumu "Zanimljivi Linkovi"


@Ivan Dimkovic : Mislim da je vreme da odrzis obecanje...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 25.08.2006. 00:28 ] @
Citat:
WawaHOO!: @Ivan Dimkovic : Mislim da je vreme da odrzis obecanje...


Da, slažem se, što je mnogo mnogo je.
[ Hefestionlove @ 25.08.2006. 18:49 ] @
U ponedeljak,28.avgusta direktor Sezam.pro dolazi sa mora i zvacu ga telefonom da zakazem sastanak. Zahtevacu da mi vrate sajt u predjasnje stanje a za to im je po recima mog programera dovoljno 17 sekundi!
Inace od webmastera Sezam.pro ni posle nedelju dana nisam dobio nikakav odgovor ni na jedan od 6 e-mailova koje sam mu poslao?! Neverovatno!?
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.08.2006. 19:11 ] @
Ali istinito.. Bolje se raspitaj jel mozes da ih tuzis, ako ne vrate sajt..
[ neca @ 25.08.2006. 19:47 ] @
Ja mislim da je najbolje da ti sve to miniras pa da ih zoves na pregovore....e ako onda nece...neka lete ;)
[ broker @ 26.08.2006. 08:16 ] @
I opet, moras iskarati programera sto nije uradio svoj posao kako treba.
[ Miloje Sekulic @ 26.08.2006. 09:46 ] @
ja nesto ovde ne razumem
vlasnik sajta govori o nekoliko stotina prica i drugih sadrzaja kojima je godinama punjen sajt
kapiram koji je gubitak u pitanju (bez obzira na tematiku) jer "punjenje sajta" zahteva rad i vreme
moji saradnici i ja sajt e magazina punimo novim materijaliam jednom mesecno - kad izadje novi broj
kad zavrsimo uradim bekap koji se svodi (sto izgleda neki vlasnici sajtova ne znaju) na kopiranje dadoteka sa jednog racunara na drugi
sa servera na racunar na mom stolu

sta mi nije jasno?
u celoj prici se stalno pominje programer
zbog cega je on uopste bitan za ovaj dogadjaj?
ja svog programera nisam video godinama - od kad je sajt zavrsen
moj sajt kao i vecina savremenih sajtova ima mogucnost da osobe koje ne poznaju programiranje i nisu web masteri ubacuju sadrzaje
samim tim oni koji ubacuju sadrzaje brinu o bezbednosti onoga za sta su potrosili silan trud i vreme da se nadje na internetu
jer su zaintersovani da njihov rad ne propadne
kao sto povremeno bekapujemo sadrzaje na svojim racunarima (valjda bekapujemo)
ovo je elementarna logika

posmatrajmo stvar ovako
Hefelll.. je neka vrsta preduzetnika ili aktiviste (zavisno sta je bio njegov cilj kod pokretanja ovog sajta)
u svakom slucaju kada pocinjes neki posao ili promotivnu aktivnost razmotris sve (ili bar one koje su ti poznate) opasnosti koje tvoj poduhvat mogu da ugroze
pitas ljude koji se slicnim poslom bave sta moze da te ugrozi
ja na primer imam ugovore sa stamparijom, distributerom, dizajn studio, dogovore sa autorima tekstova, i slicno

ono sto ne razumem je kako si uspeo da 4 godine vodis projekat i ne upitas se je li bezbedan
i da ne nacinis korake da se obezbedis
vrlo si aktivan na forumu - znaci znas da koristis kompjuter i internet
imas programera, poznajes verovatno i druge ljude koji se razumeju i kompjutere i web
kako nikada nisi sa njima dosao do teme o bezbednosti tvog sajta

dovoljno je sada da u ugovoru koji imas sa projaderom ne stoji eksplicitno njegova obaveza da pravi bekap
i prso si
ako postoji - mozes valjda da ga tuzis
ali ti sadrzaja nema
cak i da stignete do suda - proci ce godine dok se bilo sta odluci a pitanje je u ciju ce korist biti odluka
zamisli koju kompetenciju i koje iskustvo imaju nasu sudovi u sporovima oko gubitka podataka sa servera

zao mi je sto ti se to desilo ali
dobro je sto je pokrenuta ova tema
neka bude za nauk vlasnicima sajtova
RADITE REDOVNE BEKAPE!

Miloje

[ Hefestionlove @ 26.08.2006. 11:48 ] @
@Miloje
.... Onda mi je moj programer predlozio da mi kreira jedan ozbiljan i sofisticiran sajt
Ja sam resio da on i dalje azurira sajt jer ako nesto krene naopako on je odgovaran. Samo on i ja imamo password za pristup sajtu. Ja sam azuriranje prepustio njemu i nikada nisam vrsio nikakve izmene na sajtu! Znaci kriv je ili Sezam.pro ili on! On tvrdi da nije vrsio nikakve izmene na sajtu!

U svakom slucaju hvala Vam svima od srca na dragocenim savetima,sugestijama i predlozima jer stvarno ne znam sta bih radio bez Vas i Vase moralne podrske! :))))





[Ovu poruku je menjao Miloje Sekulic dana 26.08.2006. u 20:43 GMT+1]
[ Mihailo @ 26.08.2006. 14:39 ] @
nista, zovi tvoju gej babu, da posalje dedu trandzu u sezam.pro(!) da prebije neodgovrne bisex admine
[ Kosta ******um Rex Persia @ 26.08.2006. 19:09 ] @
Mislim da ovde problem nije vezan samo do Sezam Pro-a. Kako možeš da tvrdiš da su oni krivi, na osnovu čega? Kakve dokaze ti imaš pa si tako siguran u to što tvrdiš? Jel, vrlo lako može da se desi da ti je neki domaći haker namerno obrisao priče, da je iskoristio neku rupu u kodu, pa je na taj način nekako zaobišao šifru koju si postavio.

Da li si proverio statistiku i logove IP adresa?
[ Miloje Sekulic @ 26.08.2006. 19:50 ] @
ja sam veoma tolerantna osoba
cak i previse
ali je ovo prevrsilo meru
izbacio sam ceo pasus iz poslednje poruke ovog Hefell... kako god bilo u kojoj je potpuno bez potrebe razglabao o tematici svog sajta i seksualnom opredeljenju programera koji ga je pravio

i nisam homofobican
imam i gay poznanike
ali to su prijatni ljudi kojima njihovo seksualno opredeljenje nije jedina tema razgovora i postova na forumima

posto je ova diskusija izgubila svaki smisao i postala poligon za Hafell.. izvljvanje sledi lock a necu je celu izbrisati jer je korisno podsetiti se ponekad na svetu instituciju bekapa

Miloje