[ radetatic @ 21.08.2006. 13:12 ] @
da li neko zna o kome se ovde radi signal sam poceo da vidim od 18 .08 antena mi je okrenuta u pravcu toplane u zrenjaninu idu na 9 kanalu
[ fibula @ 24.08.2006. 21:54 ] @
da i ja sam primetio, cije je to ??? Kako ti radi toplana radetatic ?
[ roli @ 24.08.2006. 23:38 ] @
hm...otprilike se datum poklapa sa nasim dolaskom u Zrenjanin to jest prebacivanjem linka iz Novog Sada do Zrenjanina i podizanja nase prve bazne stanice u tom gradu..
Naime radi se o Freedom mrezi , www.freedom.org.yu koja nakon par izmjena kanala emituje upravo na 9 kanalu..
Evo link da se upoznate malo vise o toj 50 kilometarskoj trasi ..radi se o potpuno BESPLATNOJ mrezi sa mnostvom podignutih servisa u njoj,sa besplatnim internetom naravno ... http://www.freedom.org.yu/modu...&postorder=asc&start=0

Mada, sad sam upravo preskenirao nebo nad Zrenjaninom i evo sta se trenutno vidi ,bar sa Bagljasa sa one kule gdje je studio "KTV" televizije,gdje smo postavili nasu opremu...
Imate ovako:
localnet,mgnet,juniorZRBagljas,gm,neobee,terraNet Bagljas i beotelnet sa dve wg antene i dva kanala.
Naravno tu smo i mi jos uvijek kao SlobodaBagljas na 9 kanalu..a uskoro ce doci do promjene naziva na svim nasim emisionim antenama a ima ih oko 40 u mrezi na klijentskim opsezima i umjesto Sloboda bice Freedom..al o tom potom..
Prema Muzlji ce mo uskoro poceti emitovati sa onih vasih zgrada u Zr koje zovete "lepa brena" i za sad jos uvijek pregovaram o tacnoj lokaciji za postavljanje nase opreme,...ali i to ce biti jako skoro..
Iskren da budem ne znam tacno gdje je Muzlja ,ali su mi momci,inace Zrenjaninci sa tih krovova pokazali otprilike gdje se nalazi..tako da vi vjerovatno bolje znate da li se te zgrade vide iz vaseg naselja...
Mi smo trenutno tamo preokupirani kacenjem novih korisnika na mrezu...i pripremama za pravljenje linka Zr-Bg koji bi bio jos duzi link od ovoga koji smo podigli izmedju NS i Zr i koji radi jako dobro,mnogo bolje no sto smo i smjeli da zamislimo..
Eto toliko...nadam se da vam je sad bar malo jasnije o stanju etra nad Zrenjaninom



Pozdrav!!

/mrdja


EDIT: ja sad ,nakon pisanja i postovanja ovog gore iznad vidjeh naslov "muzlja2" pa kontam da ipak neko postoji ko emituje pod tim imenom..i jos sam sad par puta preskenirao etar iznad Zrenjanina ali nisam ih vidio..jedino ako emituju na kontra polarizaciji...ali koliko se sjecam...sinoc sam bio tamo na onim krovovima i skenirao etar u tom djelu Zrenjanina i nisam vidio to..a za dan dva sam opet u Zr pa cu da pregledam jos jednom detaljno ko sve ima tamo....i javicu..posto sa mojom opremom mogu da vidim bukvalno sve sto emituje tamo...

[Ovu poruku je menjao roli dana 25.08.2006. u 00:49 GMT+1]
[ fibula @ 25.08.2006. 13:40 ] @
Roli, evo sta ja sve hvatam iz muzlje:

beotel-toplana, neobee, zrwlan, muzslya2, localnet ponekad uhvatim juniorzr-silos

Ovo hvatam vertikalno, ima jos da se uhvati horizontalno ali meni je antena vertikalno.

Sve najbolje !!! Cekamo vas !!!
[ roli @ 25.08.2006. 22:43 ] @
Hvala na lijepim zeljama....nadam se da ce mo uskoro razgovarat' u realnom vremenu na nasem ichatu kojeg vec sad mozes skinut' sa naseg sajta i raspakovati,sve je vec podeseno....
Danas smo dobili 3 nova clana u Zrenjaninu i umrezavanje ide isto kao da je covjek ovdje u NS ...jedino je problem sto ste "tanki" sa opremom tamo..pa cu morat' ostavit' malo vise opreme kod momka koji ce biti vas admin za Zrenjanin..Igor.....Shilja mu je nadimak i radi kao tehnicar u KTV televiziji...
Cak smo dobili novog clana iz suprotnog dijela Zrenjanina ,rece da je negdje prema Kikindi..
Ako nista ,bar cu upoznat' ovako Zrenjanin ..a uskoro se selimo i u Beograd gdje vec pripremam logistiku za rad i tamo..
Jedini problem mi je vrijeme i moram praviti timove za svaki grad u koji dodjemo..
Eto...pa se vidimo valjda i na mrezi..ako ti se naravno bude svidjalo ovo sto radimo..i ako ti okruzenje bude odgovaralo...a sad imamo fakat 250 IP adresa u ovoj nasoj sve vecoj "porodici"



Pozdrav!!

/mrdja
[ radetatic @ 30.08.2006. 13:17 ] @
toplana malo radi malo neradi ali nemam izbora
nemam ni jednog flat provajdera u blizini terra net radi jos gore
ukljucili mi 256 test jedva je isao 64
[ radetatic @ 30.08.2006. 13:42 ] @
ko god je raspolozen za razmenu iskustava za wireless i ss2
ima me na skypeu radetatic uvek otvoren za saradnju
[ adddy @ 30.08.2006. 17:15 ] @
Citat:
radetatic: toplana malo radi malo neradi ali nemam izbora
nemam ni jednog flat provajdera u blizini terra net radi jos gore
ukljucili mi 256 test jedva je isao 64



sta imas od opreme dali imas opticku vidljivost sa njima od signala ti mnogo zavisi kako ce ti ici ako imas iznad -65 nema sanse da ti radi kako terba veruj mi znam kad sma promenio antenu od onda mi cak i beotel radi super
[ l1nk @ 30.08.2006. 18:56 ] @
Pozdrav Muzljanci :)...

Kako sam se iznenadio kada sam video naslov teme. Uglavnom idelna prilika da vas pitam u vezi opreme koju vec odavno nameravam da kupim, ali nisam nikada bio siguran dali cu uspeti da hvatam makar jedan Wireless provajder u oklini...

Nalazim se kod Muzljanskog mosta, pa bih bio zahvalan da mi u par reci napisete, mogucnosti i zahteve koje moram da ispunim kako bi imao Wireless...

tnx, pozdrav ;)
[ radetatic @ 31.08.2006. 13:16 ] @
ma oprema je od beotela 22db grid antena valjda sabacka
ovislink 5460ap kabel do ap je oko 3 m onaj debeli beotel mi je vecinom lepo radio 128k islo do 15.3
ali malo pa toplana neradi izgorele im neke kartice itd
a muzlju 2 mi ap pokazuje32 signal i sa kojim programom da ocitam te minuse daj neki link
[ roli @ 15.09.2006. 23:31 ] @
Evo jedne novosti jos...danas sam razgovarao sa momcima iz vase lokalne mreze ZRWLAN i napravili smo dogovor da komplet ta mreza predje u Freedom....mi bi smo postavili nasu opremu umjesto toga sto oni imaju i svi clanovi Zrwlan-a bi automatski postali clanovi Freedom-a,sa svim pogodnostima koje im mi pruzamo..
Naravno da ce biti zakaceni na nas na istom opsegu kao i ostalih tridesetak i kusur baznih stanica,sto im garantuje protoke kao i u ostatku mreze...

Znaci umjesto dvije BS u Zrenjaninu ce ih biti vise...sve zavisi od potreba za tim u vasem gradu!
Sve ce biti postavljeno u skladu sa nasim vremenom i nasim planovima..



Pozdrav!!
/mrdja

[Ovu poruku je menjao roli dana 19.09.2006. u 11:30 GMT+1]
[ bandovic @ 18.09.2006. 21:40 ] @
A da li se freedom bavi i prodajom mrežne opreme?
Znam da u localnet-u nisu vršili prodaju opreme, nego samo ISP usluga?
Za hardver su se ljudi snalazili prema njihovim uputama gde/šta/kako/pošto?
Kakve servise imate za sada? Web stranica www.freedom.org.yu ne pruža detaljnije informacije...
[ roli @ 19.09.2006. 01:33 ] @
Opreme imamo i prodajemo je..ima je i u Zr kod naseg buduceg administratora mreze za Zrenjanin.
Od antena koristimo uglavnom dva tipa antena..zavisno od mikrolokacije klijenta i uslova kacenja,jer nije isto kaciti nekoga gdje svi "polivaju" oko tebe ili na periferiji ili u nekom selu.
Za neke bolje uslove koristimo yagi antene i AP-ove jer su PCI kartice zabranjene u mrezi..sem ako bas nekom komp ne stoji pored prozora koji je na 200 metara od nase bazne stanice.
Drugi tip antene je najbolja antena za ovaj posao..dish..i kad dodjemo na montazu vec znamo da li ide 60 ili 80 cm..a bogami bilo je situacija da smo kacili ljude bogu iza nogu sa 120 cm
Tanjiri su spanski i mogu se dovoljno oboriti za link i takva antena je jako usmjerena antena i pokazala se kao najbolja..
Ovo je nase iskustvo sa bar stotinak montaza..
Najbolja varijanta je da dodjemo kod buduceg naseg clana i na licu mjesta mu kazemo da li moze da se umrezi i koliko to kosta...naravno svako moze, naravno ako umije i sam da se nakaci na Freedom ali mora da ispostuje odredjene uslove oko kvaliteta konekcije..jer ako dajemo sve besplatno i net i sve nase servise pa ni pristup mrezi ne naplacujemo..samo iz razloga da bi se covjek sa sto kvalitetnijom opremom umrezio.
Sto se tice servisa u mrezi..ima ih dosta..imamo nase habove,mail server,imamo game servere i napravili smo najvecu igraonicu na ovim prostorima gdje se uz pomoc najkvalitetnije i najmodernije opreme koju koristimo ljudi igraju i najzahtijevnije igre...i tu nema lagovanja mreze ..ping recimo od Zrenjanina do Futoga,Rumenke,Petrovaradina i sl. preko desetak nasih baznih stanica je 3-4 msec...
Imamo i satelitski internet jednosmjerni i dvosmjerni..kao i ovaj net zicani..a usput imamo jos neke servise ali to zahtijeva sad vremena za pisanje...
Net nikome ne ogranicavamo ali postoji pravilo da se najpre pogleda u lokalu dal ima ono sto covjeku treba..a uglavnom svega ima..i odatle se vuce sve mnogo brze no sa neta..
Ako bas nekome treba recimo nesto vece sa neta ,skine to kad je net najmanje opterecen..al uz ove satelitske sisteme sto imamo koliko vidim i nema neke potrebe...
Znaci osnovni uslovi su kvalitetna konekcija,obavezan ichat instaliran za komunikaciju medju clanovima i uljudno ponasanje na istom...
Sve u svemu ...sve se svodi na ono sto ljudima podvlacim..da se ne cini nikome ono sto ne zelis da se tebi cini...

Mislim da sam dovoljno bio opsiran i precizan..a ako te nesto vise zanima...izvoli pa pitaj...al' najbolje telefonom posto nemam bas vremena za pisanje...i ovo sto pisem je vrijeme odvojeno od sna
Moji tel. su 065 57 30 599
063 77 30 599
Ili me cimni i reci o cemu se radi pa cu ja tebe nazvat' pa pitaj sta te jos zanima

Jos jedna novost..od pre par dana i strogi centar Novog Sada je pokriven signalom iz samog centra...te se moze laptopom nakaciti recimo od spomenika Miletica ili iz kafea u centru i naravno besplatno surfovati ..
Ja licno sam pregledao laptopom ove forume sjedeci ispod samog spomenika..





Lijep pozdrav!!

/mrdja


PS...nasa stranica se trenutno malo dotjeruje pa i nije nesto u funkciji ovih dana ali ubrzo ce biti kao i prije..ali sa mnogo vise podataka..
[ dov982 @ 21.09.2006. 12:24 ] @
radetatic probaj juniorzr mrezu, oni imaju sad fletove , a od skoro imaju i dc++, i ne rade lose, jesu malo skuplji ali dobro sad bitno je da radi to sto platis.Ja sam par meseci clan i ok mi radi , na fletu mi je gadan ping za gejmanje ali zato na merenom protoku nije . ali sam sad za mesec dana sa 128k flet vezom svukao oko nekih 10 giga sto i nije bas malo...
[ radetatic @ 21.09.2006. 13:46 ] @
covece ovi su malo preskupi kod njih 128 skuplje nego kod beotela 256 flat
to i nije malo skuplje slozices se
[ dov982 @ 21.09.2006. 15:44 ] @
cena jednako kvalitet, tvojih 256 radi kao 64 sam si rekao, mojih 128 radi kao 128 ... ja cu ipak pre da platim, i da znam sta sam kupio, ovi su istakli i na sajtu i agregaciju za fletove i sva moguca objasnjenja i ne lazu.. sto je najbitnije proverio sam po mom protoku a i izracunao sam matematiku i to je to sto su napisali, a za 200-300 dindzi necu uopste da se cimam i uzimam nekih virtuelnih 256 do 512k ,, to je moje misljenje..
[ radetatic @ 22.09.2006. 14:44 ] @
samo napred i sa srecom sa juniorom a znam da ovog meseca nisu radili i malo malo pa im internet neradi ipak mislim
da se vise isplati kod beotela nego kod juniora i ovde ti kazu agregacija 8:1 oni koji su na vodotornju i bagljasu su zadovoljni sredice i toplanu verujem uskoro stize i adsl cak je i to jeftinije od juniora uostalom ako te privlaci da im nenormalno placas 128 samo napred
[ roli @ 29.09.2006. 23:36 ] @
Danas u dijelu Zrenjanina ..pod imenom..Lepa Brena smo postavili nasu novu baznu stanicu i za sad emitujemo vertikalno na 6-om kanalu ..
Povezali smo je sa Bagljasem i ostatkom Freedom-a u Novom Sadu takodje 54 mb linkom
Nisam stigao da se provozam po okolini i izmjerim signal kojim emitujemo, ali cu to uciniti narednih dana..
Usput smo tu postavili i link kojim ce mo spojiti Zrenjanin sa Beogradom i tih 70 km nece biti problem,bar se nadamo....
Ostaje bitna stvar za Muzlju koja se nalazi u pravcu tog linka i u kojoj po dogovoru treba da pripojimo komplet tamosnju lokalnu mrezu ZRWLAN u Freedom i narednih dana cu ih kontaktirati radi sprovodjenja dogovora u djelo.
Vise informacija imate na nasem novom sajtu koji polako pocinjemo da sredjujemo

http://www.freedom.org.yu/forum/viewtopic.php?t=5


Pozdrav!!
/mrdja
[ roli @ 05.10.2006. 02:49 ] @
Da ,nas dogovor sa ZRWLAN-om smo danas i realizovali ,tako da je komplet ta mreza presla u Freedom i umjesto zrwlan od danas emitujemo tamo kao SlobodaMuzlja... vertikalno na 6 kanalu
http://freedom.org.yu/forum/viewtopic.php?p=22#22
Ako bude potrebe podici ce mo jos baznih stanica u Zrenjaninu jer nas je zaista neocekivano iznenadila zainteresovanost Zrenjaninaca za ovakav vid komunikacije i prilagodjavanje najnovijih tehnoloskih dostignuca svakodnevnim ljudskim potrebama


Pozdrav!!
/mrdja
[ fibula @ 17.10.2006. 14:06 ] @
Uhhhh kako dobro radi freedom, svaka vam cast !!!!
[ feeniks2003 @ 22.10.2006. 18:29 ] @
Pozdrav za Freedom
Kele ;)