[ lord_celtic @ 21.08.2006. 13:30 ] @
pokusao sam sve sto sam nasao na ovom forumu ali nikako da mi uspe!!
konekciju uspostavim i pingujem server ali nista ne prolazi kroz tunel
da napomenem cak sam pravio skripte sto je BastardX ostavio na jednom forumu ali nista please pomoc
[ lord_celtic @ 21.08.2006. 13:32 ] @
zaboravio reci distro je suse 10.1 a pptp sam skinuo sa sourceforga a i kvpnc neradi
[ Bastard @ 17.09.2006. 05:46 ] @
Ako si vec uspostavio tunel a nemas protok onda je problem u route tabli kernela.
Trebas dodati jedan route i promeniti default route.
Najbolje da probas pptp config program koji imas na surceforge za suse 10.1
Kad instaliras ovaj program i pratece rpm iz konzole instaliraj i lib glade
Ako nece da se poveze vidi pa iskljuci mppe rucno u /etc/ppp/options fajlu dodavanjem # ispred opcije
[ lord_celtic @ 25.09.2006. 17:54 ] @
sve sam pokusavao ali nisam uspeo!! najverovatnije je problem u isp-u tj nemaju kvalitetnog kadra da kazu sta sve treba. inace resio sam na drugi nacin problem. na mom serveru koji je na win-u instalirao sam proxy i napravio vpn konekciju i resen problem. ako se neko uspeo konektovati na suonline linuxom bio bih mu zahvalan da kaze kako i ne samo ja nego 20 korisnika koje ja znam koji se nisu uspeli konektovati!!
hvala svima na pomoci
[ _deran_ @ 02.10.2006. 13:44 ] @
ja sam 21. :)

Citat:
...najverovatnije je problem u isp-u tj nemaju kvalitetnog kadra da kazu sta sve treba...

to sigurno. imam iste probleme pa ako neko uspe da potera suonline na linuxu neka javi kako je uspeo pa i njima da objasnimo.
dobijem ip, vidim njihovu stranicu, ping radi na 213.244.228.46 ali ne i na dns (uneti u resolv.conf)