[ Kusur @ 21.08.2006. 23:59 ] @
Pozdrav svima

PHP, MySQL

Za pretraživanje MySql baze koristim FULLTEXT SEARCH - evo SQL upita

SELECT *, MATCH(polje1,polje2) AGAINST ('neki_tekst' IN BOOLEAN MODE) as rezultat
FROM tabela
WHERE (MATCH(polje1,polje2) AGAINST ('neki_tekst' IN BOOLEAN MODE)) ORDER BY rezultat DESC

Imam problem sa pretraživanjem reči koje sadrže "naša slova" Žž Šš Đđ Čč Ćć. Tu mi nešto "brlja". Ne pretražuje dobro, a naše znake vidi kao posebnu reč. Na primer reč "masaža" vidi vidi kao masa.

Kako da izvedem da se na primer reč "čaša" prilikom pretrage tretira kao "čaša" a i kao "casa".

Može li neko da mi pomogne?

Unapred hvala.
[ misk0 @ 22.08.2006. 23:35 ] @
'neki_text' mora biti '+casa +čaša', znaci ne moze on automatski to raditi vec ti moras za odredjene termine izvrsiti tu konverziju.
[ Gojko Vujovic @ 23.08.2006. 07:36 ] @
A kolacije?
[ Kusur @ 23.08.2006. 08:54 ] @
Podatke sam unosio preko forme na strani koja je utf-8.

Collation (Gojko ako si to mislio) polja koja pretražujem je utf8_unicode_ci. Ima li veze to sa pretragom?

Baza je Mysql 4....
PHP je 4.4.0

[Ovu poruku je menjao Kusur dana 23.08.2006. u 11:09 GMT+1]
[ Kusur @ 23.08.2006. 10:19 ] @
Na primer kada tražim Šabac, u rezultatu dobijem i Žabac.
[ Schmidt @ 14.09.2006. 17:23 ] @
Ja imam slichan problem s tim shto mi ne vracja nijedan zapis ako trazhena rijech sadrzhi nasha slova :( Ima li neko objashnjenje kako posticji fulltext search koji pronalazi nasha slova u bazi? :(

kodni raspored stranice je windows-1250, baza je latin1, pretpostavljam da je tu problem, ako mozhe neki hint bio bih zahvalan...
[ Mister Big Time @ 18.09.2006. 03:07 ] @
Ovo je odlicna PHP web aplikacija za pretragu koja koristi MySQL bazu... pa pogledajte kako je tu reseno, posto meni zavrsava posao da pretrazuje i nasa slova.
URL: http://www.php-development.ru/php-scripts/search-engine.php

P.S. A moze i ova aplikacija da se iskoristi )