[ c00l_daem0n @ 19.02.2003. 21:54 ] @
Naime, rec je o prvoj, prilicno skromnoj, verziji wrappera xwWindows c/c++ biblioteke za java-u.
Sve koje interesuje mogu pogledati na:
http://www.steveperkins.net/servlet/request?page=wxjava

Pozdrav.
[ leka @ 12.06.2003. 21:01 ] @
Pokusavao sam da shvatim cemu wxJava moze da sluzi, ali bezuspesno. JAVA ima tako dobar GUI da joj wxWindows, QT i slicni ne trebaju...
[ Last Man Standing @ 13.06.2003. 04:55 ] @
Meni je Swing malo ruzan, narocito one lizalice u tree-list. SWT mnogo bolje izgleda (ako smem da kazem).
[ srki @ 13.06.2003. 06:26 ] @
Citat:
leka:
Pokusavao sam da shvatim cemu wxJava moze da sluzi, ali bezuspesno.

Mozda moze da sluzi zbog vece portabilnosti :-)))))))))) HA!
[ c00l_daem0n @ 15.06.2003. 19:00 ] @
Slažem se da je SWING fenomenalan GUI, mada ga neretko prozivaju za najlošiji GUI svih vremena, a svi znamo i zbog čega - tromost, što je po meni i jedina mana.

Ovaj wxJava sam postovao jer mislim možda ima wx fanova, a i ideja interesantna, pogotovo što se radi o prvoj verziji, incače daleko bilo da može da se poredi sa SWING-om.
Posle sam video da postoji još jedan wrapper - wx4j.

Nego leko, otkud toliko tvoje interesovanje za java-u u poslednje vreme, nešto si ozbiljnije počeo time da se baviš ili samo još jedna veština u nizu. ;)
[ leka @ 16.06.2003. 03:28 ] @
Tek cu da budem aktivan, ne brini... :) Nadam se samo da me neko nece naterati da ucim C# po stare dane... JAVA je zaista odlicna. Mi u nasoj firmi koristimo JAVA ENTERPRISE resenja za neke projekte, i odatle moj profesionalni interes za JAVU. Naprostije receno - naterali su me da je ucim. Srecom poprilicno je C-olika pa nije bio problem nauciti je (koliko-toliko).
[ weB_KiLeR @ 20.06.2003. 12:28 ] @
Hmm posto ste dotakli teme about look and feel-a evo ja sam napravio jedan tutor kako se koriste skin-ovi za javu da vam program ima fancy izgled tipa XP-a mac-a etc...
http://www.coders.co.yu/files/Skin%20tutorial.zip
[ leka @ 21.06.2003. 02:13 ] @
Šta tu ima da se piše tutorijal? - To je koliko sam ja shvatio samo dve-tri linije JAVA koda! :)
[ weB_KiLeR @ 21.06.2003. 02:33 ] @
Hehe pazi u tom nazovi tutoru ima sve lepo upakovano kako i sta uglavnom ljudi ne mogu da se snadju ni da urade te 2 linije tako da ono...
Lepo sam im napisao na SRPSKOM posto vecina ljudi cim vidi nesto na engleskom pozizi pa sam im ja malo olaksao sve to :)
[ c00l_daem0n @ 21.06.2003. 14:47 ] @
Bolje je da postujes tutorial kao novu temu na forum, vise ljudi ce je videti.
[ weB_KiLeR @ 21.06.2003. 16:17 ] @
Ma nije vazno :)