[ tantor @ 22.08.2006. 17:48 ] @
Linije su horizontalne, od polovine monitora ka gore. Ovaj monitor imam oko 3 meseca i od juce mi se ovo dogadja. Dakle linije su fixirane, ne pomeraju se, uvek istog oblika. Mislio sam da ce najobicnije resetovanje pomoci, medjutim...Najprimetnije su na desktopu i to pri sivoj boji, postavim desktop bez fotografije i da bude sive boje i tada se bas vide, bez jasnih ivica. Uzasno me to nervira, pa evo pitam sad vas, da li je to do monitora, ili moze biti i do graficke karte. Racunar mi cesto radi preko noci, tj. gasim ga otprilike 4 puta nedeljno i to na kratko, jer stalno skidam nesto sa neta. Ako neko misli da je do graf.karte, bilo bi lepo da mi kaze i kako mogu da proverim da li je do nje, tj. da li je sa njom sve u redu.

Hvala unapred.

tantor
[ neca @ 22.08.2006. 19:52 ] @
:)))
Najlakse ces proveriti tako sto ces doneti drugu graficku karticu i staviti je umesto postojece. Mada meni to nekako vise smrdi na monitor...ali probaj :)
poz
[ JOJO847 @ 22.08.2006. 20:40 ] @
Provjeri nisu li toobrisi od neke staticne slike na monitoru koju imas dugo vremena posto ti je komp upaljen. Ako jesu, slobodno vrati monitor nazad
[ tantor @ 22.08.2006. 22:51 ] @
moguce da jesu, sto ti kazes jojo, obrisi od limewire, cini mi se da se linije poklapaju sa gornjim zaglavljem limew. E a pazi sad,
popodne sam iskljucio racunar, i ostavio ga da se ohladi malo, pomislio sam, mozda ce se promeniti nesto, i jeste. Nakon 4 sata nerada, nema vise linija,e sad da li je do graf.karte ili do monitora??? Jel moze graficka da se pregreje ili tako nesto?
[ tantor @ 23.08.2006. 00:03 ] @
i ipak se linije vracaju, eto nakon sat vremena koriscenja, bez limewire, na isto mesto, istog oblika...sta da radim??? Da li se ovakve stvari priznaju pod garancijom, ako je monitor u pitanju? Linije se poklapaju sa zaglavljem IE...
Nemam drugu graf. kartu da isprobam da li je ona u pitanju, nvidia GeForce FX 5200 je vrsila posao 2,5 godine do sada. Ocigledno da je u pitanju pregrejavanje, da li monitora ili graf.karte, ako je to uopste moguce...
Ima li neko iskustva sa ovim problemom?
[ conansaga @ 02.09.2006. 10:15 ] @
Ja sam 95% siguran da ti se pregreva grafika a obzirom da si naveo da je imas vec jedno 2,5 god i da pretpostavljam da je u pitanju 64BIT-na verzija sa pasivnim hladnjakom.
Jedno od resenja je da uzmes i odneses graficku karticu kod nekog ortaka i probas je ili zamolis negde u nekom servisu da je neko isproba,pa ces saznati resenje problema,a mozes i da zasuces rukave i uradis sledece:
-Izvuci karticu iz slota i proveri da li hladnjak cvrsto tj. lepo stoji na kartici
-Skini hladnjak kartice i pogledaj da li ima paste,a ako nema stavi tanak sloj paste
Ako je pregrevanje kartice u pitanju trebalo bi da menjanje paste resi problem ili eventualna ugradnja dodatnog coolera(mada ne verujem da ti se isplati ulaganje u tu karticu)
Ako ti posle svega ovoga problem ostane onda ti ne preostaje nista drugo osim da odneses monitor na reklamaciju ako je jos uvek u garanciji...


[Ovu poruku je menjao conansaga dana 02.09.2006. u 11:25 GMT+1]
[ JOJO847 @ 02.09.2006. 10:41 ] @
Mislim da su u pitanju obrisi staticne slike, i da je greska unutar matrice monitora (bila jedna ili dve teme na tu temu). U normalnim prodavaonicama se priznaje pod garanciju.

Ako imas neki window razvucen preko cijelog ekrana onda gledaj gornji desni kut, tamo se onda cesto vidi obris od dugmica za minimize i X. Sto je zanimljivo:moze se desiti da su na nekim dijelovima ekrana obrisi jaci a na nekim slabiji!
[ tantor @ 02.09.2006. 14:06 ] @
od mog poslednjeg posta, linije su bile prisutne jos 2-3 dana i onda su nestale!?! i evo do dana danasnjeg ih nema.... Necu nista da cackam , da vidim do kad ce ovako,pa kad se ponovo pojave, videcu. nisam nista cackao pa da znam o cemu se radi tj. zasto su nestale linije, zaista ne znam sta je u pitanju. nema nista ni u desnom gornjem uglu (kutu). cekacu da vidim da li ce se javljati ponovo,pa cu onda nesto preduzeti. vise bih voleo da je graficka nego monitor, nadam se i da jeste tako.
pozdrav
[ codeus @ 04.09.2006. 22:08 ] @
uh koja luda sreca ... nije graficka vec staticna slika .. koristi "skrinsejver" sa crnom pozadinom ako ostavljas TFT upaljen.. ili ga ugasi a masina neka radi ... to tesko da se priznaje u garanciji ...