[ quality @ 23.08.2006. 11:39 ] @
Ubacio sam titl i napravio DVD od DivX-a pomocu programa ConvertXtoDivX (naslednik programa DivX to DVD) ali imam dva problema:

1. Kako da podesim da mi idu nasa slova (stalno mi se pojavljuju hijeroglifi)
2. Kako podesiti da kada titl ide u dva reda da budu na sredinu (sada mi drugi red pocinje gde je i pocetak drugog iako je kraci)

I jos jedno pitanje: koji je font najpogodniji za titlove (da ima najbolju preglednost)?
[ dzonitebra @ 29.08.2006. 23:32 ] @
Evo da se i ja nadovezem na temu imam slican problem sa VSO ConvertXtoDvd samo sto meni nece uopste titl,program odlicno odradjuje sve sto treba (konvertuje,reze...) za svaku pohvalu ali taj titl nisam resio,znam da ide SRT jednostavno ga nema... Skinuo sam krsa programa WinAVIVideoConverter,DVD-lab PRO,The FilmMachine,TMPGEnc DVD Author 1.6....sve moguce codece i encodere,krsa sajtova i foruma i jednostavno nesto tu sve ne stima primetio sam da ima 1000 nacina i svako forsira nesto svoje.Nekom kasni slika,nekom zvuk,pa trza bla bla...Ne bi da odustanem posto sam poceo pa hocu to da zavrsim kako valja. Da li neko zna prost nacin koji je siguran-isproban sa svim mogucim alatima koji idu uz to,kako da se film Divix (AVI) prebaci u DVD sa normalnim titlom,da moze da se gleda na kucnom DVD playeru?

[ Cileinteractiv @ 29.08.2006. 23:59 ] @
Pisalo se skoro o problemu titla DivX to DVD sada ću pisati po sećanju a Vi koristite pretragu ES foruma za više informacija. Mislim da film i subtitl moraju biti istog imane da bi VSO to korektno odradio... Postoji i tutorijal u jednoj od TOP tema na video forumima ES-a o ubacivanju titla na DVD pa možeš odraditi DVD bez titla i posle ići po tutorijalu koji je napisao naš korisnik Aca čini mmi se i ubaciti titl.

@quality
1. koristi pretragu za rešenje problema
2. Nije jasno pitanje, daj screeen shot.
3. Arial, Times New roman i slični sasvim obični fontovi.
[ dzonitebra @ 30.08.2006. 18:24 ] @
Izvinjavam se svima koji su pisali o toj temi ali jednostavno nisam nasao ni jednu kombinaciju programa koja radi kako treba.Ima li neko stvarno neki dobar predlog.Bila bi odlicna kombinacija da se zalepi titl na divix(avi) pa da se onda konvertuje u DVD ili kasnije da se nabaci.Nije mi bitno da li mogu da iskljucim ili ukljucim titl samo da radi kako treba.
[ Go(R)@N @ 10.09.2006. 20:33 ] @
@dzonitebra

probaj ovako

http://www.elitesecurity.org/t181385-AviDvd-Izbor-fonta

Citat:
quality: Ubacio sam titl i napravio DVD od DivX-a pomocu programa ConvertXtoDivX (naslednik programa DivX to DVD) ali imam dva problema:

1. Kako da podesim da mi idu nasa slova (stalno mi se pojavljuju hijeroglifi)
2. Kako podesiti da kada titl ide u dva reda da budu na sredinu (sada mi drugi red pocinje gde je i pocetak drugog iako je kraci)

I jos jedno pitanje: koji je font najpogodniji za titlove (da ima najbolju preglednost)?


Mislio si verovatno na ConvertXtoDVD, probaj kao sa linka
Za korigovanje teksta koristi Subtitle Workshop