[ varelg @ 23.08.2006. 22:10 ] @
Zdravo,
Na mom LAN-u od dve mashine imam instalirani SJPhone softverski telefon. Oba "telefona" biraju pomochu IP adrese (na pr. kada mashina1 zove mashinu2, telefon koristi IP adresu mashine 2 kako bi nazvao telefon na mashini 2). bez problema, ali kad se jednom "podigne slushalica" nema zvuka, t.j. nihsta se ne chuje. Zvuchne kartice na oba dve mashine su testirane i rade bez problema.
Kako i shta podesiti da bi se zvuk uredno prenosio na ovoj krajnje jednostavnoj VoIP konfiguraciji jednom kad se "podigne slushalica"?
[ ljubmilo @ 23.08.2006. 22:35 ] @


Radi li sa MASHINE2 na MASH.1 ?
[ varelg @ 23.08.2006. 22:40 ] @
Ako si mislio na poziv, da, radi... t.j. zvoni... sve dok se ne podigne slushalica... tada je problem zvuk. Nishta se ne chuje na mashini koja je zvana...
p.s. Mashine u mrezhi: CentOS i WinXP home
[ ljubmilo @ 23.08.2006. 23:00 ] @


Ako nije zbog razlicitih OS-a, onda cu da se uhvatim za slamku:

- rekao si da su audio karte proverene, ali ...
pre 3-4 meseca kupio sam eksternu audio kartu(neintegrisanu) i posle toga
mi nije radio mikrofon, tv karta je imala zvuk dok gledam a kad smimam NE itd...
- 3 puta sam obarao sistem, skidao najnovije drivere za audio kartu i nista
- EPILOG : slucajno odchekiram na audio karti efekat REAR (na drugim ima sigurno
neki drugi) i sve lepo proradi
- taj REAR efekat mi blokirao AUX kanal i nista sto koristi aux nije radilo kako treba

Proveri te efekte, znam najverovatnije da nije to, ali drugo mi nista ne pada na pamet,
pod uslovom da si sve ostalo oko audio karte proverio i da mogu da se dva razlicita OS-a
vezuju preko LANA.

Pozdrav !!!!!
[ varelg @ 24.08.2006. 04:40 ] @
OK, evo i ja da prihvatim slamchicu... :-D Kako/gde trazhish te efekte, koji fajl/direktorijum...
[ ljubmilo @ 24.08.2006. 13:21 ] @

ZA WINDOWS:
1.Ako ti je audio karta integrisana(ako je u sklopu maticne ploce): Start-Control panel-Audio aplikacija(obicno ima
ime audio karte npr.AC97), udjes tu i trazis (tu su sva podesavanja audio karte, OBRATI PAZNJU DALI SU SVI
AUDIO KANALI UKLJUCENI (STREO MIX, AUX, MONO ITD.)
2. Ako je EXTRNA onda prilikom instalacije drivera se instaliraju i programi za kontrolu karte, probaj da ih nadjes i
dalje je isto kao pod 1.
3. Probaj i ovo : Start-Control panel-Sounds and audio devices-Volume -Advaced-otvorice ti se audio kanali pa malo chachkaj
4. I ovo : Start-C.panel-Souns&audio devices-Audio-Sound playback/Sound recording pa i to malo isprobaj

Ako si stvarno preko Bare, sredi mi vizu, docicu o svom trosku da ti licno pomognem.