[ BAVARAC @ 26.08.2006. 09:50 ] @
Pozdrav,

imam nokiu 3230 i planirao sam da je formatiram ali onaj "debeli" format da napravim :D Ali me zanima slijedece na koji nacin da prebacim sms poruke, imenik i ostale podatke iz telefona pa da to vratim nakon formatiranja??
Nadam se da ce mi neko pomoci,

puno pozdrava
[ bokiss @ 26.08.2006. 16:11 ] @
Najbolji za to ti je MOBILedit! Lite ( http://www.mobiledit.com/downloads.asp?show=me ), prosto napravis backup celog telefona (imenik, sms, kalendar...), odradi taj "debeli" format i onda sve vrati. Programcic radi i sa kablom i InfraRed -om i Bluetooth -om.
[ zdrvk @ 26.08.2006. 20:11 ] @
Pozdrav,

ja sam poruke sa svoje 7650 prebacio na komp preko PC Suite-a, ali su sad sve poruke u .dat formatu! kako da ih prebacim u .txt ili neki drugi tekstualni format?
[ BAVARAC @ 28.08.2006. 17:31 ] @
E hvala ti care, sad cu to da probam...nesto me poceo fon da zeza pa hocu da ga formatiram...a imam preko 400 poruka koje nebi zelio da izgubim :D Ali da ih kasnije i vratim...
[ zex_rad @ 29.08.2006. 09:29 ] @
Možeš i da skineš EXTRA program Oxygen Phone Manager za symbian aparate.
Backup sačuva sve (kontakte, poruke, melodije, slike, aplikacije, podešavanja)
Poruke onda možeš da exportuješ u format koji ti odgovara (txt, doc...)
Mana je jedino što sa demo verzijom ne možeš da vratiš u telefon sve to pa ti treba registrovana verzija ili ...

Moje lično mišljenje je da je 400 poruka u telefonu jako mnogo i da to hoće da pravi probleme sa brzinom i stabilnošću.

Još jedna caka, proverena 100%:
Za backupovanje kontakata,sa bilo kog telefona na bilo koji telefon,koristi programe za sinhronizaciju telefona sa Outlookom koji uglavnom svi proizvođači daju free uz telefon ili da se download-uje. Procedura je sledeća: 1. Backup-uj kontakte iz Outlooka i onda ih obriši; 2. Sinhronizuj telefon (sa kog prebacuješ kontakte) sa Outlookom u pravcu telefon>Outlook; 3. Sinhronizuj telefon ( na koji prebacuješ kontakte ) sa Outlookom u pravcu Outlook>telefon
[ BAVARAC @ 29.08.2006. 11:52 ] @
Eh hvala vam ljudi,

ali sve sam ja to nasao sve software...itd itd ALI dosao je probelm jer to se meni mora desiti, ja imam nekakav Gembird bluetooth adapter, i software Bluesoil uvijek pronadje telefon ali drugi nemogu da ga nadju. Sve sam ugasio i taj bluesoil ili tako nesto...otisao u control panel, u bluetooth device, i tu sam pronasao svoj telefon...onda sam htjeo da mu dodijelim com port, i onda kompjuter ne moze da pronadje telefon :(
Neznam sta da radim...
znam da je puno toliko poruka ali hocu ovo da napravim pa da ih prebacim na komp.

Pozdrav
[ enkkara @ 06.09.2006. 15:27 ] @
i ja imam isti adapter i software... nokiu 6630 i pcsuite sam uspio povezati tek kada sam deinstalirao bluesoil i pustio da windows sam prepozna adapter... nakon toga sve super funkcionise
[ brusjr @ 21.10.2007. 20:35 ] @
Ja imam malo čudan problem. Imam SE P900 i konekcija preko BT-a radi :), preko postolja isto. Instaliranje, kopiranje slika sve 5. Ali, ALI, nikako da prebacim kontakte iz telefona u komp. Probao sam preko Outlooka (ostalo sve radi, kontakti zapne na initialising), preko MobilEdita (uopće ne nađe telefon), preko Oxygena (preko BT-a ne radi, Irda nemam). Ima li tko kakvu ideju?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2007. 12:56 ] @
Sad se pokušavam setiti da li sam na P910 imao opciju u imeniku..mislim da jesam..probaj da nađeš u imeniku opciju Phonebook manager, kojim možeš exportovati sve kontakte u .vcf fajl.