[ [REaS0n] @ 26.08.2006. 12:03 ] @
Evo zanima me shta je potrebno u nashoj drzhavi da bi se registrovala firma koja bi usluge obavljala preko Interneta,evo npr. recimo neka prodavnica koja se bavi prodajom softvera,iskljuchivo preko neta...pozdrav
[ Davor Vlajkovic @ 27.08.2006. 23:43 ] @
http://www.elitesecurity.org/t154829-Kako-se-sada-otvara-Agencija
[ pctel @ 28.08.2006. 13:18 ] @
Bas pre par dana smo ja i kolega boccio konstatovali da je delatnost prodaje softvera preko neta veoma komplikovana i da je to ipak lakse i bolje raditi kao fizicko lice.
[ lugomir @ 04.09.2006. 23:55 ] @
A kako se registruj udruenje gradjana?
[ tesliana @ 12.09.2006. 18:38 ] @
Mene interesuje gde da nadjem informaciju o registrovanju u Srbiji razlicitih preduzeca a da ne moram da sam advokat pa da bi ja veci deo toga razumeo. ;?)
[ Davor Vlajkovic @ 12.09.2006. 19:44 ] @
http://www.elitesecurity.org/p1260881
[ boccio @ 12.09.2006. 20:49 ] @
Citat:
tesliana: Mene interesuje gde da nadjem informaciju o registrovanju u Srbiji razlicitih preduzeca a da ne moram da sam advokat pa da bi ja veci deo toga razumeo. ;?)

Platis 100e advokatu koji ti sve objasni i usput odradi svu papirologiju oko registracije. Ne pokusavaj sam, smorices se i na kraju shvatiti da je bilo bolje da si odma dao 100e advokatu :)
Citat:
[REaS0n]: evo npr. recimo neka prodavnica koja se bavi prodajom softvera,iskljuchivo preko neta...

Izvoz odredjenih usluga u inostranstvo u koje spada i "obrada podataka" (kod nas u zakonima ocigledno jos od 70-tih nisu imali nameru da unaprede terminologiju) je oslobodjeno PDV-a, ali racunaj da za svaku pojedinacnu prodaju softvera moras uredno da imas fakturu, a kome ces je poslati sam vidi :) Novac moze najnormalnije da ti leze na devizni racun firme, placas samo porez na dobit... Ima tu milion sitnih zajebancija i komplikacija, ali to ti je to...
[ tesliana @ 13.09.2006. 00:08 ] @
Boris,

Posto meni izgleda da se ti licno razumes u dosta toga, kakvi se porezi placaju na razlicite usluge (kao programiranje) ili fizicku robu kad se te usluge ili roba prodaju u inostranstvu a gde se rade iz Beograda. PDV nebi ocekivo a onda sta jos osim onih 10% poreza na zaradu i kolika su uplacivanja na prijavljene radnicke plate, odnosno koje jos obaveze postoje? Jer ima neki advokatski sajt koji ovo dovoljno objasni stim da onda moram da ih zovem ;?)

Pozdrav,
Nikola ;)