[ Aleksandar Milcevic @ 22.02.2003. 08:24 ] @
Zdravo. Zanima me kako da postignem Fade In i Fade Out efekte, za efektan zavrsetak scena. Pitanje mozda nije direktno u vezi sa 3D programiranjem ali je verovatno postavljeno na pravom mestu. I ima jos jedan problem: meni to treba za neku jednostavnu 2D igricu koju sam radio sa DelphiX komponentama, pa stoga trebao bi mi algoritam koji bih znao tu da implementiram. Eto toliko, ako je neko zainteresovan-super, ako ne nikom nista.
[ darkosos @ 22.02.2003. 08:46 ] @
Nisam siguran kako da to odgovorim jer ne znam sta koristis za prikaz grafike. Jedna ideja bi mogla da bude :
odaberes boju u koju fade-ujes;
u pravilnim vremenskim razmacima crtas pravougaonik preko celog ekrana u odabranoj boji, ali sa blend efektom ( to je kombinovanje boje pixela koji je vec iscrtan sa onim koji treba da se crta preko njega )
uz pretpostavku da imas nesto kao blend?
Kao sto vidis na ovom forumu se ne desava nista spektakularno. Ne znam kako to da objasnim : ili su oni koji znaju nesto nezainteresovani ili ih nema?
[ Game_developer @ 26.02.2003. 01:37 ] @
Najlakse ces to uraditi ako interpoliras sadrzaj frame-buffera. Najednostavnija interpolacija bi bila da svaki frame oduzmes pomalo od svakog pixela, to je vrlo brzo u directdraw surface-u. Svakako blendovanje daje vise fleksibilnosti ali i ovo sto sam ja naveo je vrlo jednostavna vrsta blendovanja, a i samo blendovanje je nista vise nego malo kompleksnija funkcija interpolacije frame-buffera.