[ Aleksandar Milcevic @ 22.02.2003. 10:55 ] @
Zdravo. Imam jedan veoma vazan problem. Instalirao sam neke komponente i sve je islo manje vise uobicajeno. Kada sam to zavrsio, pokusam da isprobam neke od njih ali bezuspesno: javi mi neku gresku za koju sam mislio da je nebitna. Dobro, nema veze, kome jos trebaju te kompponente, pomislim ja, kad ono nista nece da radi, nece praznu formu da iskompajlira i uvek prijavljuje istu poruku:

"Unit ImgList was compiled with a different version of Commctrl.HIMAGELIST"

Posto to prvi put vidim, potrazim u helpu i dobijem sledece:

"Unit <Unit1> was compiled with a different version of <Unit2>

This error occurs when the declaration of symbol declared in the interface part of a unit has changed, and the compiler cannot recompile a unit that relies on this declaration because the source is not available to it.

There are several possible solutions - recompile Unit1 (assuming you have the source code available), use an older version of Unit2 or change Unit2, or get a new version of Unit1 from whoever has the source code to it."


E sad se verovatno pitate sta mi tu nije jasno. Naravno imam source code unita ImgList (jer je to standardni deo VCL-a) i ova ideja o rekompajliranju mi zvuci zanimljivo. Ali ne znam kako da rekompajliram jedan takav unit. Vrlo mi je vazno da to sto pre nekako sredim, jer instalacioni CD nije trenutno kod mene tako da ne mogu npr. odmah ceo Delphi ponovo da instaliram, tako da mi je pomoc preko potrebna.
[ Rapaic Rajko @ 22.02.2003. 18:55 ] @
Problem je u komponentama koje si pre toga instalirao. Moras da POCISTIS CEO package u kojem su bile te komponente. Odes na stranicu Packages i uradis 'Remove' tog package-a; mozda bi tada trebalo i restart Delphi-ja.
Danas se svakakvo djubre prodaje pod nazivom 'komponenti'...ako ne upali sa 'Remove', pogledaj gde je taj source i FIZICKI ga pocisti sa masine.
Pozdrav

Rajko
[ Aleksandar Milcevic @ 23.02.2003. 07:55 ] @
Pa ti si genije. I meni je to prvo i najlogicnie palo na pamet, ali izgleda da nisam obrisao pravu stvar. Sad sam, bas kao sto si mi rekao, pocistio sve iole sumnjivo, nisam 100% siguran koja komonenta je predstavljala problem, ali je bitno da je upalilo. Najlepse ti hvala, nisi ni svestan koliko si mi pomogao.