[ dr ZiDoo @ 18.08.2001. 19:56 ] @
E ljudi pomagaj te... :)

Do sada sam koristio RH 7.0 i naravno za konektovanje koristio kppp i sve islo super. Sada sam preso na Mandrake 7.2 i imam mali problemcic....

Kada fino nacinim konekciju i sve to i pokusam da se konektujem on samo kaze tu-tu, tu-tu.... ali nece da pocne sa biranjem ili tako necim slicnim. Malo sam se muvo po dialogo i skonto da je to do nekog skriptinga iako i setaup stoji ona standardna... vec kako se zone.. ? Jel zna ko kako se pisu te skripte ili mozda zna neki url da i ja naucim... ????
[ kajla @ 18.08.2001. 20:12 ] @
Ma mislim da je problem u NO DIAL TONE...probaj da u dial string stavis ATX3DP_broj_telefon.

poz.
[ MoHicAn @ 18.08.2001. 20:28 ] @
Kajla
tvoje resenje je zasnovano na pretpostavci da on ima pulsnu vezu !!!

zato ako imas pulsnu init string za tebe je ATX3DP
a ako je tonska ATX3DT
[ Vojislav Milunovic @ 18.08.2001. 22:05 ] @
Zar neko ne bi mogao da stavi na pocektu ovog foruma koji je dial string jel mi se cini da je ovo milionito pitanje na istu temu na koju odogovaramo sa ATX3DP i ATX3DT ???
[ dr ZiDoo @ 19.08.2001. 00:44 ] @
Ma nije "no dialing tome", znam za to...(kod mene je ATXDT)

Neko kao da je u kppp setovan da izvrsava radnje iz skriptinga a on nije dovrsen. Broj uopste i ne pokusava da okrene, nego samo nako bezzeze tu-tu do beskraja, kao da sam samo digo slusalicu. U Setingsu mi je ukljucen PAP, (valjda je to ono sto upisuje broj, salje pass i user), ali to jednostavno ne radi, nego ima tamo neki scripting ili nesto tako pa sam mislio da je mozda u tome caka, ili ako imate da mi posaljete script da se konektujem iz terminala. tnx
[ Vojislav Milunovic @ 19.08.2001. 01:08 ] @
A stavi X3 ;o) pa probaj onda,nikad nisam probao sa X samo ;o)
[ MoHicAn @ 19.08.2001. 02:32 ] @
Pazi bre moras da stavis X3
to sto ti daje samo tu tu a ne okrece to je bash to !!!
znaci modem je setovan da prvo prepozna dial tone ili sto bi ti rekao tu tu pa onda da okrece a posto on ne prepoznaje nas sugavi dialtone on kaze nema ga zato i ne okrece e zato ti moras da dodas X3 !!!!!

PS: evo ti moja komanda za povezivanje iz konzole
modifikuj je prema svojim potrebama !!!

pppd connect chat -v "" AT OK ATX3DP3020280 ~' /dev/cua/1 57600 crtscts defaultroute
[ MoHicAn @ 19.08.2001. 02:35 ] @
E da samo da napomenem
ovo /dev/cua/1
ti je seriski port 2 kod mene
znaci na tvom linuxu bi najverojatnije to bilo /dev/ttyS1 il de ti je vec modem
[ uLtracode @ 19.08.2001. 13:10 ] @
e ja imam drugi problem slican posto meni sve to prodje atx3
atdp

posle kad ono kaze starting ppd(ovo se desaca u Slackware - kppp programnu) kaze nesto PPPD died ... sve ono se zavrsi lepo cujem kako izbira borj prodje vreme za konktovanje i kad dodje LOGING ON TO NETWORK on to kaze i bira ponovo
[ tOwk @ 19.08.2001. 14:18 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
e ja imam drugi problem slican posto meni sve to prodje atx3
atdp

posle kad ono kaze starting ppd(ovo se desaca u Slackware - kppp programnu) kaze nesto PPPD died ... sve ono se zavrsi lepo cujem kako izbira borj prodje vreme za konktovanje i kad dodje LOGING ON TO NETWORK on to kaze i bira ponovo


Ne moze da se prikljuci ili na trazenoj brzini (modemi pokusavaju da se usaglase sto se tice brzine), ili ti ne valja protokol za autentifikaciju (da li koristis CHAP/PAP/"assword/ogin" ili sta vec, ako ne koristi CHAP ili PAP probaj sa terminal window posle zvanja).

Uglavnom su to problemi koji se javljaju, a naravno pretpostavka je da si ostale parametre veze pravilno podesio (8/n/1 itd, itd).

I jos nesto sto se tice init stringa, neki modemi (cak bi trebali svi, ali koliko vidim, kod vas to nije slucaj) bi se sa inicijalizacionim
stringom "ATX3D[P|T]" malo zbunili i ponasali kao da je vec pokrenuta procedura za zvanje, samo bez broja. Zato bi trebalo koristiti inicijalizacioni string samo ATX3, a za dialing string ATD[P|T]. Znaci da bi i to moglo biti resenje problema iz prve poruke ove teme.


Toliko.
[ MoHicAn @ 19.08.2001. 17:54 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
e ja imam drugi problem slican posto meni sve to prodje atx3
atdp

posle kad ono kaze starting ppd(ovo se desaca u Slackware - kppp programnu) kaze nesto PPPD died ... sve ono se zavrsi lepo cujem kako izbira borj prodje vreme za konktovanje i kad dodje LOGING ON TO NETWORK on to kaze i bira ponovo



Ja sam imao slican problem
a kod mene je fora bila u tome sto u kernelu nije bila ukljucena podrska za ppp !!!