[ SouthSider @ 28.08.2006. 09:56 ] @
Evo situacije:

U firmi imamo mail adresu koju koristimo dugo vremena.
Otvaramo ispostavu u drugom gradu.Da li da zadrzimo istu adresu?Nalog je kod ptt-a,znaci ptt.yu.
Mislim da samo treba da i tamo podesimo protokole za mail i nista drugo.
Pravo pitanje je kako da delimo postu,jer ako je download-ujemo na jednom mestu,necemo moci na drugom.
Nije problem,skinucu je na jednom mestu,i poslati na drugo.Ali kako?Kako onda da je posaljem u ispostavu,kada je adresa ista?!
Ne znam da li sam dobro objasnio situaciju.Nadam se da jesam.Ako imate savet,pomozite.
Unapred hvala.Pozdrav svima!

[ aleksandaraleksandar @ 28.08.2006. 13:58 ] @
obično, u programu za preuzimanje pošte postoji opcija "leave a message on a server". aktiviraj tu opciju.
[ anrxc @ 28.08.2006. 17:03 ] @
Citat:
IMAP allows users to access new messages instantly on their computers, since the mail is stored on the network. With POP3, users either download the e-mail to their computer or access it via the web.

Firma kao PTT sigurno nudi IMAP kao mogucnost, zasto je ne iskoristiti, vise.
[ SouthSider @ 28.08.2006. 18:14 ] @
Program je The Bat!,kod kojeg pritiskom na kombinaciju tastera Ctrl+F2 mozete pogledati koju postu imate na serveru,i onda odaberete koju da download-ujete,koju da obrisete,ostavite,...Medjutim,u nasem slucaju,u pitanju je veci broj mailova,tako da ostavljanje mailova na serveru nije bas neko resenje,jer oni ionako ne nude zavidnu kolicinu raspolozive memorije.A i mnogo je lakse(citaj:brze) raditi sa podacima na disku,nego na serveru.
Hvala na savetima.Ako ima jos nekog ko ima neki savet,samo napred.
Pozdrav!
[ djricky @ 28.08.2006. 18:30 ] @
Citat:
anrxc: Firma kao PTT sigurno nudi IMAP kao mogucnost, zasto je ne iskoristiti


jok! mislim da nijedan nas provajder da dozvoljava IMAP...