[ Johny4FUN @ 23.02.2003. 04:47 ] @
Kako i da li uopste postoji mogucnost da skinem ceo sajt sa neta. U sustini upoznat sam do nekle sa ovim problemom i koristio sam program tipa "Teleport Pro" ali me nije u potpunosti zadovoljio. Evo recimo da hocu da skinem ceo sajt "Elitesecurity.org" (znam da je ogroman ali recimo da bi ga skidao preko satelitskog interneta) i kasnije pregledavao offline kad god hocu. Iz jednostavnog razloga, posto mi je veza od kuce cesto ocajna (stara centrala) a i same ustede vremena ($). Da li je to opste izvodljivo posto mnogi u svojim porukama ostavljaju linkove prema drugim sajtovim a tu su i reklamni linkovi samog sajta.

Unapred HVALA.
[ -zombie- @ 23.02.2003. 07:18 ] @
nije da te ohrabrujem da skinesh ceo [es] (ubice te gojko ;), ali jeste moguce je.

u takvim programima, kada kreirash "job" (ili projekat), odaberesh koliko linkova u dubinu zelish da ide, kao i da li da prati linkove koji nisu deo glavnog sajta koji skidash..


inace, pogledaj i program web Spider (valjda se tako zvao..)
[ caiser @ 23.02.2003. 10:18 ] @
Code:
wget -r -l 10 www.elitesecurity.org


Naravno ovo važi samo za *unixe, mada mi se čini da ima i windows verzija wgeta ali ne znam da li su switchevi za nju isti.
[ drdrksa @ 23.02.2003. 20:38 ] @
Posto vidim da koristis Windows, uzmi Web Copier ili Back Street. Oba sam isprobao i lepo rade.
[ Jbyn4e @ 24.02.2003. 15:02 ] @
Citat:
caiser:
Code:
wget -r -l 10 www.elitesecurity.org

Naravno ovo važi samo za *unixe, mada mi se čini da ima i windows verzija wgeta ali ne znam da li su switchevi za nju isti.

Pa meni se cini da jesu:
Citat:

wget --help
GNU Wget 1.6, a non-interactive network retriever.
Usage: wget [OPTION]... [URL]...
...
-r, --recursive recursive web-suck -- use with care!.
-l, --level=NUMBER maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
...

Samo bi bilo dobro navesti i http:// ispred naziva sajta...
BTW. -m -nd:
-m, --mirror shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr
-nd --no-directories don't create directories. (ako neces da imas direktorijem tipa c:\skidanje\sajt.com\neki\direktorijum\cela\putanja\neki.html
[ valajbeg @ 24.02.2003. 16:26 ] @
www.webreaper.net -webreaper ti je odlican..
[ Shadowed @ 24.02.2003. 17:06 ] @
Ja sam radio sa WebCopier-om i jos nekim programom za koji sam zaboravio kako se zove. Sve lepo radi, imaju sva podesavanja (ili skoro sva) koja mogu da ti zatrebaju ali... problem je sto kad ne dobije neki html fajl (error 404), sto se desava i kad stranica postoji samo treba probati jos jednom, on ucita tu stranu koja je vracena kao odgovor na 404 i smatra je regularnom stranom. Jednom sam skidao neke knjige sa nekog sajta koji je bio na malo sporijem serveru i bilo je bas mnogo problema sa ovim losim linkovima.
Obratite paznju ako imate planove za neko vece skidanje.
Bilo bi bas fino ako neko zna za neki program koji ima neku vrstu korekcije ovakve greske...
[ hattala @ 20.05.2003. 14:15 ] @
Da aktuelizujem temu,da ne otvaram nov topic....

Hteo bih da skinem jedan sajt.I to CEO.Ako neko zna kako i sa kojim programima to najbrze i najpouzdanije ide,molim neka mi napise sta i kako ide....
I drugo, ako neko ima iskustva sa linkovanje(oni koji znaju sta je to znace o cemu pricam i sta me interesuje :-))) ) neka mi se jave na pm ili na mail [email protected] bih par pitanja jer mi treba savet kako da to izvedem....
pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 20.05.2003. 14:27 ] @
Skini httrack, on je najbolji. Nađi ga na httrack.com sajtu.
[ hattala @ 20.05.2003. 16:19 ] @
Hvala Gojko......ostaje mi jos samo problem nedovoljnog znanja za sve cake pa ako neko bude ima volje neka napise nesto o linkovanju i slicno.....
Hvala i pozdrav
[ icemanbg @ 02.02.2005. 01:06 ] @
Kako da uz pomoc HTTRAC-a skidam
linkove ili slike koje se nalaze iza javascripta,primer slike (uvelicane) na sajtu halooglasa?
[ karaburmikation @ 03.05.2009. 03:24 ] @
Jel zna neko kako mogu da skinem sajt 2akordi.net? Probao sam nekoliko programa i nece (surfoffline, ht... kako vec, webspider cini mi se) i nece nijedan?

Hvala
[ zonic @ 03.05.2009. 12:16 ] @
Probaj sa ovim program je free ali mislim da kasnije mora da se registruje .Stavi ga na srpski jezik pa podesavaj polako dok ti ne skine sajt da kazemo po dubini .Obelezi mu da ispita sve mogucnosti i imas opciju 0 i 1 ako ostavis parazno onda budi oprezan mozes da preuzmes i ceo internet mislim ako imas dovoljno velik HDD i vremena ali uvek mozes i da prekines .
http://download.softpedia.com/...e/internet/browser/opsetup.exe




[Ovu poruku je menjao zonic dana 03.05.2009. u 13:47 GMT+1]
[ mixerowsky @ 03.05.2009. 13:41 ] @
Teleport Pro je super program, bar meni završava sve....probaj...
[ Stranger2 @ 07.05.2009. 10:14 ] @
I ja koristim Teleport Pro. Dobro je obavio skidanje uvek.
[ Milan86 @ 07.05.2009. 10:59 ] @
Jos jedan glas za Teleport Pro.
[ kvaju @ 07.05.2009. 11:24 ] @
Možda smješno pitanje, ali koliko otprilike "teži" jedan site tipa elitesecurity?
Nisam probao niti jedan ovaj program, nego me čisto zanima, i ako možete da mi kažete kako gledate koliko je težak koji site, jer me zanima također koliko je težak http://www.w3schools.com/
[ Stranger2 @ 12.05.2009. 21:20 ] @
Citat:
ako možete da mi kažete kako gledate koliko je težak koji site

Ne moze se znati dok ga ne skines celog. Ili da pitas vlasnika tog sajta.

Sajtovi tipa elitesecurity su tekstualni ali pretpostavljam da bi bile skinute i sve one reklame sa svake stranice. pa bi svaka stanica zauzela sigurno oko pola megabjata i to onda pomnozis sa ko zna koliko hiljada stranica....


Sajt www.w3schools.com mozes skinuti ako imas brz internet. Pretpostavljam oko 300 MB. nagadjam, mozda nije ni slicno.
[ draganing @ 21.01.2011. 23:14 ] @
Treba mi da skinem ceo sajt ali me interesuju samo rar datoteke tog sajta da li moze u nekim filterima da se zada da skida samo odredjene tipove fajlova. Ako neko zna neka nesto kaze.POz
[ RF MasterX @ 22.01.2011. 21:29 ] @
Npr. ovako

[ hjasko @ 22.01.2011. 22:07 ] @
Još jedan glas za teleport pro :-)

Koristim navedene softvere odavno,a prvi je bio,koliko se sjećam,WEB ZIP ili tako nešto ... doskora sam koristio Offline Explorer i to u nekoliko verzija ali mi je znao zadavati prave glavobolje pojedinim podešavanjima i odbijanjem da radi na nekim adresama dok kod teleport pro na tim sajtovima nema nikakvih problema ...


HJasko


P.S: Pitanje za RF Master X : U kojem softveru je urađena gif animacija jer je u 241 KB stalo dosta toga ? Koristim Ulead Gif animator i ne mogu optimizovati gifove na tu veličinu ... :-(

P.S.2: Uspio uraditi gif animaciju sa malim fajlom,jedini problem što moj program za screenshootove je naštiman na minimalno 1 sec per frame pa zato malo trza ali ide :-)

[Ovu poruku je menjao hjasko dana 22.01.2011. u 23:34 GMT+1]
[ RF MasterX @ 23.01.2011. 01:07 ] @
Koristio sam stari dobri Camtasia v2.2.0 iz 2001.god

Dakle za Capture sam koristio Camtasia Recorder

a za exportovanje u .gif Camtasia Producer.
[ draganing @ 23.01.2011. 11:58 ] @
Svaka cast teleport je odlican, kasnije mi je palo na pamet da skinem rar datoteke u pretrazivacu google da mi izbaci sve rezultate sa rar datotekam ali nisam uspevao tj. nisam uspeo da mi pomocu reci "site:" i "filetype:" uradi pretragu sa odredjenog sajta i samo rar datoteke.
Verovatno u google postoji mogucnost ali ja ne znam...
[ RF MasterX @ 23.01.2011. 14:11 ] @
Ima tema o tome http://www.elitesecurity.org/t52852-0-Google-Tips-and-Tricks
[ maaar @ 25.04.2011. 01:05 ] @
pozdrav,

hocu da skinem celo sajt, ali mi nikako ne polazi za rukom...
naime,radi se o http://www.ave.cvc.cervantes.es/ , aula virtual de espanol.
imam account, koji je aktivan jos neka dva meseca, prosto zelim da imam pristup materijalima i posle tog perioda.

probao sam sa Teleport Pro, ali mi ne ide,
znaci pocne da skida i onda samo stane i stoji, stoji... ne znam u cemu je problem.
izaberem opciju za full skidanje sajta, mislim da je prva, posle unesem user name i pass, ali nece.

ako bi neko bio ljubazan da me uputi bolje.
mozda ovaj sajt ima neku vrstu zastite, ne znam.

hvala unapred.
[ karaburmikation @ 25.04.2011. 01:19 ] @
Evo ja sad probao sa WinHTTrack-om i čini mi se da je uspeo da skine, ali pošto nemam otvoren nalog na ovom sajtu ne mogu da proverim da li je sve ok.
Probaj ti ako te ne mrzi, inače ja taj program koristim uvek i dobar je.

Pozdrav!
[ maaar @ 25.04.2011. 10:23 ] @
pokusao sam i sa ovim programom, HTTrack
skine i meni ovaj pocetni deo lepo, ali onda prekine
evo sta mi izbacuje posle kao gresku


HTTrack3.44-1+htsswf+htsjava launched on Mon, 25 Apr 2011 11:48:16 at http://*****:****@www.ave2.cvc.cervantes.es +*.png +*.gif +*.jpg +*.css +*.js -ad.doubleclick.net/* -mime:application/foobar
(winhttrack -qiC2%Ps2u1%s%uN0%I0p3DaK0H0%kf2A25000%f#f -F "Mozilla/4.5 (compatible; HTTrack 3.0x; Windows 98)" -%F "<!-- Mirrored from %s%s by HTTrack Website Copier/3.x [XR&CO'2010], %s -->" -%l "en, en, *" http://*****:****@www.ave2.cvc.cervantes.es -O1 "C:\My Web Sites\cerva" +*.png +*.gif +*.jpg +*.css +*.js -ad.doubleclick.net/* -mime:application/foobar )
Information, Warnings and Errors reported for this mirror:
note: the hts-log.txt file, and hts-cache folder, may contain sensitive information,
such as username/password authentication for websites mirrored in this project
do not share these files/folders if you want these information to remain private
11:48:17 Warning: File has moved from *****:****@www.ave2.cvc.cervantes.es/ to http://www.ave.cvc.cervantes.es
11:48:17 Info: No data seems to have been transfered during this session! : restoring previous one!


ja sam stavio ove *** ovde.

ono sto sigurno znam jeste da ne moze account da se otvori sa opere,
moze sa internet explorera, moze sa firefox.
mozda je u tome problem

[Ovu poruku je menjao maaar dana 25.04.2011. u 11:43 GMT+1]
[ maaar @ 04.05.2011. 15:48 ] @
pa jel moguce da niko nije upucen kako mogu da
skinem ceo sajt, kome pristupam preko account-a?
a da program nije httrack ili tele
[ draganing @ 04.05.2011. 16:51 ] @
Ako ne znas engleski nadji google translate i ukucaj skidanje celog sajta tj. nesto slicno how to .... i verovatno na ovome belom svetu ima slican problem.....
[ SlobaBgd @ 04.05.2011. 23:03 ] @
Probaj Offline Explorer
[ mrkii @ 15.05.2011. 17:32 ] @
Da li je moguce skinuti ceo sajt ovakvog tipa:
http://www.geosrbija.rs/rga/default.aspx?gui=1&lang=3

Nesto je slicno kao google earth, sa zumiranjima.
Konkretno me interesuju ortofoto snimci (meni na levoj strani) u najvecoj rezoluciji radi brzeg ucitavanja jer je sajt bolno spor.
Dakle, da offline mogu velikom brzinom da pogledam sta me interesuje.
Hvala :)