[ goran638 @ 28.08.2006. 18:29 ] @
koji je po vama najbolji program za obradu slika, da postoji mogucnost isjecanja dijelova slike i sl.?
[ vaske71 @ 28.08.2006. 18:36 ] @
Mislis li slike sa digitalnih foto aparata ili uopsteno svih slika ???
[ Kosta ******um Rex Persia @ 28.08.2006. 19:02 ] @
Pa, možda nije najbolji, ali je definitivno ubedljivo najpopularniji. Naravno da mislim na Acdsee 8.1 Pro, koji ima neke dodatne opcije u odnosu na običnu 8.1 verziju.

A, pretpostavljam da je najbolji Adobe Photoshop CS2
[ goran638 @ 28.08.2006. 19:37 ] @
mislim prvenstveno na obradu fotografija sa digitalnih aparata
[ Sasa_NS @ 28.08.2006. 20:56 ] @
Adobe Photoshop, neprikosnoven....
[ Mihail Miklaševskij @ 28.08.2006. 21:12 ] @
Prvo mesto definitivno drzi PS, ali ako ti treba neko open, free i da radi na svim platformama resenje onda je tu GIMP koji sasvim moze da zadovolji potrebe fotografa.

(cisto da neko ne misli da poredim PS sa GIMP-om ali mislim da GIMP kada je retusiranje u pitanju moze biti sasvim dovoljan)
[ zuz @ 28.08.2006. 21:21 ] @
Koristim i Adobe Photoshsop i Corel Photopaint vec od prvih verzija, s ostalim grafickim programima sam me malo igrao pa batalio. Pitanje koji je nabolji je vrlo tesko jer se mogu cuti mnoga misljenja. Cinjenica je da je Photoshop daleko rasprostranjeniji, ali to ne umanjuje snagu Photopainta. Oba imaju svoje prednosti i slabosti. Photopaint moze koristiti plug-inove pisane za Phostoshop i obratno. Inace ova tema bi trebala biti smjestena pod "Rasterska grafika". Dok Photopaint za mene ima "prijteljskije" sucelje, dotle je Photoshop stabilniji u radu i brzi u stampi velikih formata. Sve u svemu bit ce vjerovatno rasprave na ovu temu mada je ova tema obradjivana ranije pa pogledaj malo na forumu. Zakljucak je uvijek bio probaj pa odluci koji ti pase.
[ Sasa_NS @ 28.08.2006. 21:32 ] @
Citat:
Mihail Miklaševskij: Prvo mesto definitivno drzi PS, ali ako ti treba neko open, free i da radi na svim platformama resenje onda je tu GIMP koji sasvim moze da zadovolji potrebe fotografa.

(cisto da neko ne misli da poredim PS sa GIMP-om ali mislim da GIMP kada je retusiranje u pitanju moze biti sasvim dovoljan)


Postoji i "Gimpshop" koji ima korisnički interfejs prilagođen (koliko je to bilo moguće) onima koji su navikli na Photoshop a treba im free rešenje...
[ goran638 @ 28.08.2006. 21:44 ] @
mislim da imam na nekom od bug cd-ova GIMP nisam ga nikada koristio..nisam imao neke potrebe..nista probacu da nabavim neke od tih programa koje ste naveli-preporucili..pa cu isprobati i na taj nacin najbolje vidjeti koji mi najbolje odgovara..
[ vaske71 @ 28.08.2006. 22:50 ] @
Definitivno najaci program po pisanju stampe za pc je Fotomatix pro koji kosta nekih 300 dolara koliko se secam znaci program koji je nenormalno prost nema puno funkcija a lose bas lose fotografije izvlaci do maximuma tako da one postaju savrsene ( po pisanju novina) ima i uporedenje izmedu slika koje je stvarno neverovatno !!!
Tu cik iza gornjeg programa je i Fotoshop !!!
E sad po meni ja sam negde izmedu XN Wiew (koji je usput besplatan i ima srpski prevod i zaista obilje filtera i dodataka) i
ACD See v 7.0 ( koji je po meni bolji hiljadu puta od novije verzije 8 bar meni jer je prakticnija i crpi mnogo manje resursa )
ali sam ipak za XN Wiew !!!
Sad je u usponu i to velikom i Picasa (koja je free) odlicna je kao preglednik i za neko laicko koriscenje jer je zaista siromasna u odnosu na XN Wiew i ACD See otprilike se nalazi na rangu pocetnih vrednosti oba programa .
FastStoun image wiewer isto polako izilazi na povrsinu (free) i odmah je tu pored Picase pa mozda i malo bolji
Eto cisto moje misljenje !!!
[ naskovic @ 28.08.2006. 22:55 ] @
ma uznes photoshop i nema glava da te boli moze da ti zavrsi svaki poso
[ popacp @ 29.08.2006. 00:53 ] @
Gimp obećava, koristim CVS verziju i prezadovoljan sam. Razumem da je Photoshop bolji i sve to, ali sve je to stvar navike, a za mene i stvar slobode. XNView je OK za pregledanje slika i eke sitne dorade, ali fali mu ITPC... koj do skora nisam koristio, a sada ne mogu bez njega. Gimp će bobiti nešto tipa ITPC i kolor profile, čime je korak bliži profi obradi. Lepo bi bilo da podržava 64 bitne piksele i CMYK paletu boja.
[ DjordjeRd @ 29.08.2006. 07:44 ] @
Photoshop je definitivno zakon kada je u pitanju ozbiljniji zahvat na fotografijama, ali ako ne želite da gubite vreme na elementarnim zahvatima na velikom broju fotografija definitivno treba da isprobate Fast Stone: http://www.faststone.org/download.htm .
[ goran638 @ 30.08.2006. 11:25 ] @
skinuo sam sada ovaj programcic faststone..stvarno zanimljiv ne izgleda lose jednostavan za upotrebu bar mi se cini tako na prvi pogled...sad nemam puno vremena pa cu ga sutra pogledati detaljnije...hvala svima na preporukama
[ Lekic @ 29.04.2008. 03:58 ] @
Da li neko zna kako moze da se koristi UTF-8 tj. srpska tastatura (latinica) u faststone-u?
[ Backy @ 29.04.2008. 08:56 ] @
kod mene radi po defaultu
[ elitni3 @ 22.10.2010. 18:53 ] @
biraj- photoscape, GIMP, photoshop cs5 (za pametne :) ), coreldraw...
[ VlaK @ 22.10.2010. 19:44 ] @
29.04.2008 - 22.10.2010. Malo li je?
[ EmirHozic @ 23.10.2010. 09:19 ] @
moguce da je do sad covjek sebi napisao program za obradu slike, a mozda cak izlazi i verzija 2.0
[ ArtCool @ 23.10.2010. 14:12 ] @
Citat:
EmirHozic: moguce da je do sad covjek sebi napisao program za obradu slike, a mozda cak izlazi i verzija 2.0

Jos ako je graficko sucelje u roza boji, odma moze u prodaju
[ EmirHozic @ 24.10.2010. 09:17 ] @
Za interfejs- roza je nova siva :D