[ Pali zari @ 29.08.2006. 12:03 ] @
za dvd u divx u poslednje vreme koristim nero recode i odusevljen sam na mom kompu 1800+ 512 rama graficka 9100 odradi za sat i 45 minuta ali mogu samo da ga pustam na kompu jer ni ja ni derugari nemamo podrsku za nero digital, e sad moje pitanje, za dvd to divx sam koristio autogk+xvid i sve je lepo radilo ali treba 4-6 sati da ga uradi dva prelaza, jer ima neka druga kombinacija koja bi posao odradila za manje vremena ili zbog moje masine je ovo neki prosek sto se tice vremena za dvd to divx ?
[ Shon3i @ 29.08.2006. 15:35 ] @
NeroDigital ima najbrzi kodek ali za ustrb kvaliteta slike, tako da taj XviD ima bar 40% bolju sliku koliko je ovaj brzi. Mislim da je isplatljivo.
[ Cileinteractiv @ 29.08.2006. 15:42 ] @
Pozdrav Mijate!
Koristi malo pretragu foruma, mogu se pronaći informacije koje želiš. Ako se ja dobro sećam to vreme je prosek za AGK ali ne i generalno za DVD to DivX. Postoje enkoderi u kojima to ide brže.
Mislim da je već i bilo "pritužbi" na sporost AGK ali to je kao i u životu ne možeš uvek imati sve a i ako može sve moraš se potruditi i u ovom slučaju dobro savladati podešavanja kompresora, pronaći optimalan enkoder, biti strpljiv... U mnogome ti može pomoći pretraga ES foruma.
[ Pali zari @ 29.08.2006. 18:11 ] @
vazi pogledacu ali dok pretrazujem, cileinteraktiv jer bi mi rekao koji bi bio dobar kombo da isprobam i koja podesavanja i koji codek ako ti nije problem
[ Cileinteractiv @ 29.08.2006. 23:06 ] @
Koristiosa obično Xmpeg 5.02 ili 5.03 sa xvid kodekom i bit rejtom od 600 do 800 zavisi od dužine filma a pri kompresiji mpeg2 klipova sa satelita ponekad sam koristio Vdub Mpeg takođe Xvid ali u dva prolaza. zvuk uvek mp3 128 kb/s... Dvostuki pass sam samo par puta isprobao jer nisam imao interes da gubim vreme na račun tek primetnog poboljšanja kvaliteta slike... Napustio sam DivX/Xvid kompresiju i baziran sam na DVD-u i mislim da se sada vredi okretati i pratiti X/H264.
Ne sećam se sad konkretnih postavki u komresorima, najbolje da u pretrazi upišeš naziv opcije i videćeš teme i čak polemike oko podešavanja, i tako redom. Računaj da ćeš optimum dostići tek kada nekoliko puta odradiš kompresovanje sa različitim parametrima, zato koristi neki kraći video klip npr spot u mpeg2 formatu pa ga kompresuj sa različitim postavkama više puta i posle posmatraj razlike i zaključuj... Eto toliko, pozdrav!
[ Pali zari @ 31.08.2006. 08:59 ] @
isprobao sam cile ali isto mi treba negde oko 4 sat za dva prelaza tako da sam odlucio da se ipak drzim x264 u rekodu uradim film za 2 sata sa prevodom u solidnom kvalitetu i to mi je dosta moracu malo da ustekam pare i kupim plejer sa podrskom za nero digital i to je to
hvala na pomoci
[ Shon3i @ 31.08.2006. 11:32 ] @
Citat:
film za 2 sata sa prevodom u solidnom kvalitetu
Ovo nema teorije da je H264/AVC, nego ASP, inace bi film radio minimum 10 sati.
[ Cileinteractiv @ 31.08.2006. 12:30 ] @
Na tvojoj konfiguraciji normalno je da 2paas u divX radi oko 4 sata, tako je i kod mene na P4@2GHz.
[ Shon3i @ 31.08.2006. 20:13 ] @
Sta ja tek treba da pricam koji ima P3@750mhz a sada koristim x264.

Inace koliko se secam XviD prvi pass mi je jedva postizao 8-12fps-a, a drugi svega 5-8 koristeci i qpel. Jedan film sam radio u proseku ceo dan, a sada sa x264 to traje skoro dva dana, za prvi pas jedva dobijem 5fps-a, za drugi oko 1fps-a, tako da drugi pass radi oko 24-30 sati, tako da nemas sta mnogo da se bunis, sporo je ali se dobija zeljeni kvalitet