[ milos036 @ 29.08.2006. 21:04 ] @
The used table type doesn't support FULLTEXT indexes...

Kada pokusam da instaliram cms dobijem poruku...

The used table type doesn't support FULLTEXT indexes...

O cemu se radi, citao sam na MySQL sajtu nesto... Ali nista ne kapiram...
[ Dejan Topalovic @ 29.08.2006. 22:10 ] @
Napisi izraz, kojim pokusavas kreirati tabelu, npr. sa "SHOW CREATE TABLE tvojaTabela;", pa nam kopiraj rezultat...
[ milos036 @ 29.08.2006. 22:12 ] @
Kako to da vidim kada mi to CMS radi?
[ misk0 @ 29.08.2006. 23:13 ] @
Vjerovatno verzija MySQL-a na koju pokusavas instalirati CMS ne podrzava syntaxu ili ne podrzava uopste FULLTEXT searching. Provjeri koju verziju baze imas, koja je minimalna verzija baze koju zahtjeva CMS i dobices odgovor. Ako imas odgovarajucu verziju, onda probaj na support forumu od tog CMS-a da pogledas da li je neko imao slicne probleme.
Ako ne nadjes ni tamo odgovor - jauchi dalje, ali budi konkretniji.
[ milos036 @ 29.08.2006. 23:45 ] @
http://www.phpbbxs.eu/viewtopic.php?t=134&highlight=fulltext

To je taj problem... Samo ja i dalje ne znam kako da ga resim!
[ Dejan Topalovic @ 29.08.2006. 23:53 ] @
Pretpostavljao sam da koristis InnoDB engine, a i uvjerih se nakon teme sa gornjeg linka... Izgleda da u tom CMS-u po defaultu je namjesten InnoDB tip tabele, ali taj tip tabele ne podrzava FULLTEXT.

Moras promijeniti pripadajuce SQL fajlove i staviti MyISAM tip tabele.
[ milos036 @ 30.08.2006. 00:17 ] @
A mozes li da mi objasnis kako to da uradim posto sam ja jos uvek pocetnik bar sto se tice MySQL-a!
[ milos036 @ 31.08.2006. 16:19 ] @
Ima li koga ko bi ovo znao...
[ Dejan Topalovic @ 31.08.2006. 21:40 ] @
Ako promijenis engine u MyISAM, onda ce ti mozda biti poremecena funkcionalnost tog CMS-a. Najbolje ti je da pitas tamo na support forumu od tog CMS-a sta i kako da uradis i da li uopste smijes to uraditi bez posljedica na rad aplikacije...

Ukoliko smijes promijeniti engine bez posljedica na rad tog CMS-a, onda imas dvije opcije:
1. da prije instalacije tog CMS-a promijenis SQL fajlove i rucno prepravis vrstu enginea, tj. da umjesto InnoDB stavis MyISAM
2. nakon instalacije, pomocu nekog programa (MySQL Administrator, phpMyAdmin i sl.) promijeni engine ili mysql serveru proslijedi slijedecu komandu:
Code:
ALTER TABLE imeTabele ENGINE = MYISAM;
[ milos036 @ 01.09.2006. 08:05 ] @
Fazon je u tome sto ne mogu da instaliram uopste pod tipom InnoDB... A kako sve da promenim u MyISAM pre instalacije... To mene interesuje... Ne znam kako to da uradim...
[ misk0 @ 01.09.2006. 08:11 ] @
Potrazi instalacion skript. Trebala bi biti jedna .sql datoteka (obicno tako dodje, mada nije pravilo). Unutar nje, izvrsi neophodne promjene, prebaci je na server i pokreni instalaciju.