[ tigar-21 @ 30.08.2006. 12:01 ] @
Pozdrav svima,
interesuje me dali je moguce i kako postaviti sliku kao pozadinu na Web,znam promenit boju ali kako sliku postavit,trenutno mi je crna boja kao pozadina dakle: <body bgcolor="#000000" Postoji li ovde neki kod koji to moze promenut ?
Hvala
[ WawaHOO! @ 30.08.2006. 13:11 ] @
Code:
<body background="poddirektorijum/nazivslike.jpg">
[ tigar-21 @ 30.08.2006. 13:34 ] @
Hvala na odgovoru a administratoru se izvinjavam sto sam postavio temu u pogresan forum ( Javascript i AJAX)
[ tigar-21 @ 30.08.2006. 16:37 ] @
Sa ovim kodom sam postavio sliku za pozadinu i to radi kod mene na kompjuteru ali na Serveru nece da radi,u cemu je fora,sta sam pogresio?
Radim sa Macromedia Dreamweaver-om 8.
Hvala
[ dragancesu @ 30.08.2006. 18:04 ] @
Verovatno problem je sa velika/mala slova. Kuci koristis win pa je svejedno da li je Slika.jpg ili slika.JPG. Onda prebacis na server pa tamo bude slika.jpg (jer si ukljucio convert to lowercase) a u kodu ostane Slika.JPG. To server nece naci pa ti ne prikazuje nista.

[ VRKY @ 30.08.2006. 18:25 ] @
Koristi CSS za to :)

Code:

background-image: url(slika.gif);

* Naziv slike i putanja do slike

Code:

background-repeat:repeat-x

* Ponavljanje slike po osi X (imaš još: repeat-y, no-repeat, repeat)

Code:

background-position:center;

*Pozicija slike (ima još: bootom, left, right, top itd.)

Pa sad ti kombiniraj što ti odgovara :)
[ tigar-21 @ 30.08.2006. 19:03 ] @
Dali bi mi mogao reci gde to tacno da unesem jer ja nisam radio jos sa CSS-om :-(
Ako nije problem napravi mi jedan malo jasniji primer da znam gde sta da stavim,ubio sam se probajuci ali nece pa nece.
[ VRKY @ 30.08.2006. 22:30 ] @
Možeš CSS staviti u posebni fajl ili ga ostaviti u samo html-u. Ako ga hoćeš držat u html stavljaš ga unutar <head> tagova. Evo i primjer:

Code:

<style type="text/css">
<!--
body {
    background-image: url(slike/slika.gif);
    background-repeat:repeat-x;
}
-->
</style>


dakle, ovaj CSS učitava pozadinu (slike/slika.gif) i "odobrava" ponavljanje po osi X.