[ enkkara @ 30.08.2006. 13:09 ] @
Ova poruka mi se pojavljuje svaki put kada telefoniram. Pozivi nisu preusmjereni, dakle telefon uredno prima pozive, a isto se desava i kada idem na opciju cancel call diverts... Telefon funkcionise normalno, jedino me zivcira poruka.. mreža je 065 (mobi's)...
[ fanfon @ 30.08.2006. 14:46 ] @
A da probas da uradis phone reset ili master reset?
[ genesys @ 30.08.2006. 15:16 ] @


Moguce je da su pozivi preusmereni po defaultu, napr. da te operater obavesti o propustenim pozivima dok si bio nedostupan. Probaj da ispitas status "divert call when out of reach". Kod nemackog Tmobile ukljuceno je to preusmeravanje i ne moze se iskljuciti. Evo recimo kod mobtela taj divert je aktivan po defaultu, svi pozivi dok mi je telefon ugasen se preusmeravaju na +38163918. Mogu da promenim preusmeravanje na drugi broj (napr. na govornu postu), ali kad uradim cancel divert/cancel all diverts opet mi se namesti na gorespomenuti broj.
[ Mauricije @ 30.08.2006. 15:19 ] @
Citat:
genesys: Moguce je da su pozivi preusmereni po defaultu, napr. da te operater obavesti o propustenim pozivima dok si bio nedostupan. Probaj da ispitas status "divert call when out of reach". Kod nemackog Tmobile ukljuceno je to preusmeravanje i ne moze se iskljuciti. Evo recimo kod mobtela taj divert je aktivan po defaultu, svi pozivi dok mi je telefon ugasen se preusmeravaju na +38163918. Mogu da promenim preusmeravanje na drugi broj (napr. na govornu postu), ali kad uradim cancel divert/cancel all diverts opet mi se namesti na gorespomenuti broj.


Upravo tako, naime Mobis je aktivirao uslugu koja vas obavestava o propustenim pozivima kad ste bili nedostupni i kod svih telefona se pojavljuje ista poruka ( odnosno kod onih koju izbacuju takvu vrstu poruke, sve Nokie za ostale ne znam ) tako da to nije moguce iskljuciti jer je predpodeseno od strane operatera.

Eto...
[ enkkara @ 30.08.2006. 23:07 ] @
Da, upravo to je u pitanju.. Hvala