[ Mihailo @ 24.02.2003. 13:41 ] @
A Czech pensioner has been charged with shooting the Nigerian Consul in Prague, and is blaming it on a notorious email fraud.

The 72-year-old man, who faces a prison sentence of up to 15 years if found guilty, claims that he was persuaded to send money to several Nigerian bank accounts, and that Nigeria now owes him money.

‘Nigerian Letters’ are an increasingly common form of email fraud. The emails promise huge rewards in return for the use of a European bank account.

Victims are promised returns of up to fifty per cent on multi-million pound transactions. They are told to transfer money to a third party account – and the money disappears.

Victims may also be asked for bank account details, phone numbers and passport photocopies – and, if they're unwise enough to provide these details, their accounts are cleaned out.

http://www.internet-magazine.com/news/view.asp?id=3189

[ zRco @ 24.02.2003. 15:21 ] @
Hehehe, pa bio je i red da neko nastrada. Par puta sam dobio mailove od pojedinih elitnih nigerijskih porodica. Kao sto i vecina zna u pitanju je klasicna navlakusa za glupake, ali kao sto sad gore procitah i veterane 2 svetskog rata. Ko im je kriv sto nisu imali Slobu, Jezdu i Dafinu...
[ -zombie- @ 24.02.2003. 15:35 ] @
ja se stvarno ponekad pitam da li mi treba da zahvalimo bogu za to sto smo imali slobu, dafinu, ...

[ Malcolm @ 24.02.2003. 16:15 ] @
Hahha
smesno
Tim likovima sam dao broj telefona 064 naravno i zvali su me po 10 puta dnevno.. lozio sam ih kao transkacija ce uspeti sve ok.
Smesno oni se naprzili, ja im govorio da sam uticajan covek u jednoj firmi i da cu im zavrsiti posao

Jednog coveka u novom sadu su cimali da otvara racune u madjarskoj i da ce mu oni na te racune slati novac, ludak ladno unajmio i prevodioca pa ga terali da salje fax sa hiljadu nekih glupih podataka...

stvarno neverovatno koliko ludaka ima na ovom svetu
[ salec @ 25.02.2003. 10:19 ] @
Malkolme, oni nisu obicni sibicari. Neki ljudi su na****li od tih gangstera i samo zbog toliko! Uopste ni ne moras da putujes u Nigeriju.
[ NetZero @ 14.06.2003. 16:13 ] @
Na Zone-h.org-ovom siteu ima detaljan način na koji su oni u biti zeznuli Nigerijce. Skroz je zanimljivo, i svakome koga zanima baš ovaj specifični slučaj predlažem da pročita materijale na http://www.zone-h.org/en/news/read/id=2380/
[ dr ZiDoo @ 14.06.2003. 20:05 ] @
Pročitao sam i sada sam spreman da počnem pokolj ovde :)