[ SqlByte @ 30.08.2006. 17:20 ] @
Znachi konkretno me zanima da li za svaku stranu na mom sajtu da stavim poseban description ili jedan, kao na pochetnoj strani ?
[ Radovan__III @ 30.08.2006. 20:30 ] @
Ja stavljam za svaku stranicu poseban, description ti se prikazuje pri google pretrazi pa ako npr tvoja glavna stranica govori o automobilima bilo bi lepo da imas za stranicu koja govori o gumama neki drugi description.
[ zokiiii @ 30.08.2006. 22:23 ] @
Naravno da bi trebao ici drugi description, stranice su razlicite i bave se drugacijim stvarima ..
[ old @ 31.08.2006. 01:09 ] @
Različito!
Nema štetnih posledica, a korisne se podrazumevaju.

Jer sajt na kome je svaka stranica optimizovana za različitu ključnu reč imaće više poseta od onog gde je sve isto. Ako ih pretraživači uopšte indeksiraju :). Znači, page title i description definitivno uvek - različito.

PS
U "title" (skoro) svake stranice neka obavezni deo bude glavna ključna reč sajta.
[ SqlByte @ 31.08.2006. 16:19 ] @
Ok, tako sam logichki i ja mislio, hvala.
A za title kako je "pravilno" staviti prvo neshto.com pa opis te strane ili opis strane pa neshto.com ?
reko bih neshto.com pa opis strane...
ali shta ja znam ipak su search engine ne predvidljivi, shta ja znam shta je njima lakshe da indeksiraju itd..
hvala.
[ WawaHOO! @ 31.08.2006. 16:54 ] @
Nemoras da stavljas nesto.com , npr. ako na nekoj stranici imas glavnu vest tipa "Google je danas posetio i indeksirao moj sajt" treba tako da ti pise i u <title> tagu. Vidis da je na ES-u na svakoj strani drugi title, tj. naslov title-a je naslov poruke. Znaci, glavni naslov na strani = title tag.
[ djordje @ 01.09.2006. 00:31 ] @
Meni su stranice na jednom sajtu koji ima isti description usle u suplemential results na googlu. (ako sam dobro napisao suplemen..)
[ Radovan__III @ 01.09.2006. 10:34 ] @
Citat:
djordje: Meni su stranice na jednom sajtu koji ima isti description usle u suplemential results na googlu. (ako sam dobro napisao suplemen..)


suplement

Da, i to se desava, jos ako nemas dovoljno razlicitog teksta na stranici ode ti u suplement
[ djordje @ 01.09.2006. 10:52 ] @
Zapravo, "Supplemental Result"
[ zokiiii @ 01.09.2006. 12:17 ] @
To se desava ako imas isti title ili description na vise stranica.
[ bsaric @ 01.09.2006. 12:32 ] @
Nije baš tako, stvari su malo naprednije i kompliciranje od crno-bijelo.

Stranice ne odlaze u supplemental zbog istog title ili descriptiona na više stranica, u protivnom bi značilo
da stranica recimo sa 3 A4 formata unikatnog sadržaja zbog title taga i description može završit u supplementalu, što nije točno.

Google gleda i u stanju je potpuno na svakoj stranici nać makar jednu unikatnu rečenicu, točno zna što se ponavlja kroz razne stranice,
a što ne.

Inače ima stručan tekst na temu kako to sve funkcionira:
http://www.miislita.com/search...uplicated-content-patents.html
[ djordje @ 01.09.2006. 12:57 ] @
Ja nisam siguran. Pogledaj ovo:

http://www.google.com/search?h...ore.com&btnG=Google+Search

Sve su u suplement. a sve su razlicite. imaju isti title i description tag
[ bsaric @ 01.09.2006. 13:28 ] @
Da, ali to je samo jedan web :) Što ako recimo imaš članak sa istim title tagom i descriptionom od početne koji ima 200 linkova prema sebi zbog kvalitete, hoće i on u supplemental zbog title taga? :) Sumnjam.