[ valajbeg @ 24.02.2003. 17:16 ] @
zdrao'

u posljednje vrjeme nesto sve cesce razmisljam na "konkretno FreeBSD" ali zapravo ne znam nista narucito o tome, tacnije nisam se nikad susretao sa njim. moj os za sada je winXP. a dosada sam koristio par mjeseci i Mandrake 8.0 no to je sve sto se tice Operativnih Sistema sa slobodnom licencom, mozda nisam bio toliko impresjoniran njime jer sam navikao na X tako da sam slabo mogao da ga iskoristim.. mada su mi se svidile mnoge stvari na toj linux platformi.

- Dali mi neko moze reci nesto vise o BSD-u ? kolko je to ustvari razlicit sistem od Linux-a i u cemu je vrhunski, za sta ga najbolje mozete iskoristiti ?, dali je lako doci do aplikativnih software-a, kakva je situacija sa podrskama za hardware!??
i jos jedno pitanje za vas koji vise koristite taj slobodni OS dali mislite da bi bilo dobro da se i u skolama uci rad, rukovanje Linux ili BSD Distribucijama

hvala
[ mekani @ 27.02.2003. 14:50 ] @
Pa recimo da sam ja presao na FreeBSD direktno sa Linux-a a da mi niko nije objasnjavao pa ako znas oko linux-a, uzmi dokumentaciju o BSD-u (dobijes je sa instalacijom) i udri.