[ potika @ 31.08.2006. 16:18 ] @
Postovani,
vidim da ste dobro upuceni u ovaj program pa me zanima kako ga poceti koristiti.Zelim da razgovaram sa Francuskom(bilo ps-ps bilo ps-tel).Da li je to uopste moguce ako nemam adsl ili kablovski net (samo dial up)Kako ide procedura oko placanja?Ja sam u Srbiji.Da li je bolje da uzmem sbb ili neki adsl i koji?Molim vas da mi pomognete jer iz vasih topica nikako da dokucim sta i kako?Najvise me zanimaju ove kreditne kartice i kako to sa njima ide?
Veliko hvala!!!!
[ ljubmilo @ 31.08.2006. 17:04 ] @
1.Skines program sa http://www.skype.com/download/skype/windows/
Velicina fajla je oko 10Mb,za sta ti treba oko 35-40min sa dialapom ili ga
presnimi od nekog (svako ima Skype!)
2. Instaliraj ga
3. Konektuj se na internet
4. Startuj program
5. Ponudice ti da se REGISTRUJES, upisi svoje osnovne podatke (Username=korisnicko ime,password=sifra) i
on ce automatski da te uloguje
6. Spreman je za koriscenje

- da bi se cuo sa nekim u Francuskoj ko TAKODJE ima PC, on treba da uradi isto(1,2,3,4,5,6)
- u programu kliknes na ADD CONTACT i upises Username tvog Francuza, a on tvoje
- kliknes na CONTACTS i tu ti izadju imena svih kontakata koje si upisao
- izaberes koga ces da zoves, kliknes na njegovo ime I TO JE TO (on takodje mora biti ONLINE)
- propustene pozive gledas u EVENTS
- SVE OVO DO SAD JE BESPLATNO (vidi dalje)

Ako hoces da zoves FIXNI (ili mobilni) bilo gde u svetu moras da kupis kredit. E, tu je sad polemika!
Prochesljaj malo ovaj forum, ima dosta tema oko placanja, ali moja je preporuka da probas ovo:

www.e-ducan.com

Mozes da odes kod njih direktno(ima adresa na njihovom sajtu), za 10€ kredita platis 14€(u dinarima
na licu mesta).

Cene jednog minuta pogledaj na Skaypovom sajtu (plane rates).

Ake se brines da li ce da ti radi sa Dialupom- RADICE SIGURNO, samo je pitanje koliko ces biti zadovoljan.

Preporuka: prvo probaj da zoves sa PC-PC, sa obicnim Dialupom, ako se dobro cuje onda
razmisli o kreditu


Ako imas Pentium 4 ne bi trebalo da bude problema.

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 31.08.2006. u 18:14 GMT+1]
[ potika @ 31.08.2006. 21:50 ] @
Hvala puno na iscrpnom odgovoru.
Program sam vec instalirala ali nikako da se konektujem?
Valjda cu uspeti,u svakom slucaju hvala!!!!!