[ petkozaric @ 31.08.2006. 22:39 ] @
Pomozite mi kako se totalno uninstaliraju aplikacije tj. programi u tiger-u os x???

Da li se samo prevuce iz aplication foldera u trash ili ... posto vidim da te aplikacije imaju i neke foldere negde po HDD-u????

totalno zbunjujuce nije kao kod Win-a gde postoji UnInstaller....
[ henrik @ 31.08.2006. 22:48 ] @
Baciš app u Trash, ukucaš njeno ime u Spotlight da proveriš gde se nalaze neki ostaci i pobacaš i to (mogu se najčešće naći na 4 mesta: Home/Library/Application Support ili Preferences, i System/Library/Application Support ili Preferences.
[ petkozaric @ 31.08.2006. 22:53 ] @
cekao sam citavih 9min

bravo za ovaj forum
[ Toni @ 01.09.2006. 09:17 ] @
AppZapper - 1.6.0
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/28764

Placa se ali daje dzabe ubijanje par aplikacija.
Dobra stvar je kada prevuces aplikaciju u nju on ti kaze koji su sve fajlovi vezani za tu aplikaciju i gde se nalaze pa mozes lako da ih nadjes i ubijes sam. Tako da ne moras nikada da platis program.
[ madamov @ 04.09.2006. 09:24 ] @
Citat:
totalno zbunjujuce nije kao kod Win-a gde postoji UnInstaller....

On the contrary my dear Watson. B) Upravo je ovo manje zbunjujuće. Ono što pojedine aplikacije "poseju" u Library i ostale foldere ne moraš ni da brišeš ukoliko ti ne treba tih par desetina megabajta na disku i manje, ne smetaju ništa sistemu. B) Po običaju, one aplikacije koje instaliraju kernel ekstenziju, dakle nešto što se podiže svaki put kad digneš mašinu, obično imaju opciju "Uninstal" u samom instaleru. Ukoliko aplikacija to nema, piše u read me fajlu gde je šta snimila, a to su uglavnom neki fajlići koji ne smetaju sistemu.

Dakle, u 99% slučajeva je dovoljno baciti aplikaciju ili njen folder u kantu za smeće.
[ DS_Store @ 03.07.2007. 20:03 ] @
Nadjoh ovo danas (i podigoh temu iz mrtvih):

http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/32740

AppCleaner: po isprobavanju na nekoliko aplikacija - civilnih žrtava - izgleda da radi sve isto kao i AppZapper ali uz par suptilnih razlika, npr. free je i ima neke simpatične efekte.

Kome treba neka navali...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.07.2007. 20:38 ] @
A koje su to simpa razlike? :) Nisam sad u prilici da isporabam :)
[ DS_Store @ 04.07.2007. 06:18 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: A koje su to simpa razlike? :) Nisam sad u prilici da isporabam :)



Citat:
DS_Store: ali uz par suptilnih razlika, npr. free je i ima neke simpatične efekte.


Freeware je i nisam provalio nikakvu razliku u radu u odnosu na AppZapper :) Sve što sam bacao prvo sam otvarao u AppZapperu, pritisnuo Cancel a onda bacao koristeći AppCleaner. Pronalazio je skroz iste fajlove ;)

A efekti su neki jednostavni, kao npr. kad insaliraš QuickSilver ili radiš fast user switch, ona rotiranje kocke. Kao što ti reče, simpatično :)