[ nikolaax @ 01.09.2006. 22:13 ] @
ZDRAVO SVIMA!Treba da napravim bazu u vidu tabele,za jednu knjugu, vise katalog.Pa me zanima dali bi moglo ovako:

Napravim nekolito tabela.Svaka vrsta posebna tabela.U tabeli po vrstama (redovima)dodju napr.alati pojedinacno;a u kolonama naprim,jedna kolona tehnicki nazivi,druga sifre tih alata,treca kolona ime tog alata...a u poslednjoj karakteristike tog alata(opsirno).


Pa kad sve to napravim onda predjem na pretrazivac koji ce na primer ako ja ukucam sifru on nadje po sifri i izbaci sve karaktrstike i oznake imena..,ako ukucam vrstu on izbaci sve pripadnike te vrste......?


dali je to moguce u MS SQL-u?ako jeste u koi mi programi trebaju za pretrazivac?a ako nije u kom je moguce?



HVALA!

[Ovu poruku je menjao nikolaax dana 01.09.2006. u 23:29 GMT+1]
[ paklea1 @ 02.09.2006. 02:23 ] @
I mene zanima ista stvar. Zapravo nesto slicno sam hteo da napravim al ne znam kako i da li je to moguce iz mssql-a.
Bilo kakva pomoc bi dobro dosla.
[ djalfirevic @ 03.09.2006. 07:47 ] @
Citat:
nikolaax: ZDRAVO SVIMA!Treba da napravim bazu u vidu tabele,za jednu knjugu, vise katalog.Pa me zanima dali bi moglo ovako:

Napravim nekolito tabela.Svaka vrsta posebna tabela.U tabeli po vrstama (redovima)dodju napr.alati pojedinacno;a u kolonama naprim,jedna kolona tehnicki nazivi,druga sifre tih alata,treca kolona ime tog alata...a u poslednjoj karakteristike tog alata(opsirno).


Pa kad sve to napravim onda predjem na pretrazivac koji ce na primer ako ja ukucam sifru on nadje po sifri i izbaci sve karaktrstike i oznake imena..,ako ukucam vrstu on izbaci sve pripadnike te vrste......?


dali je to moguce u MS SQL-u?ako jeste u koi mi programi trebaju za pretrazivac?a ako nije u kom je moguce?



HVALA!

[Ovu poruku je menjao nikolaax dana 01.09.2006. u 23:29 GMT+1]


Microsoft Excel... :-)