[ fit123 @ 02.09.2006. 14:52 ] @
Dali ste gdje reklamirali svoj web i gdje ?

Sta se najvise isplati ?

Mislim na novine, online reklamiranje, televizija, letci, kape, majce itd..
[ Dragan Varagic @ 02.09.2006. 17:29 ] @
To stvarno zavisi od vrste sajta i tematike.

Najbolji primer mi je što me je jednom kontaktirao dir. marketinga jedne firme koja se bavi prodajom oružja (!) i pitao me je šta da radi jer nije ni preko jednog načina na Webu dobio neke efekte oglašavanja :)

Nekim vrstama firmi najviše odgovaraju sistemi promocije van Weba, ali zato dobro dođe direktan kontakt preko e-mail-a, na osnovu poseta sajtova firmi i sl.

U većini slučajeva ipak, najisplativije je online oglašavanje tipa ppc (adwords.google.com i sl.).
[ boccio @ 02.09.2006. 18:27 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
U većini slučajeva ipak, najisplativije je online oglašavanje tipa ppc (adwords.google.com i sl.).

Ja bih ipak glasao za kombinaciju relevantnih community portala / foruma i press releases tipa PRWeb. PPC i email marketing mislim da ne mogu dati tako dobar efekat, odnosno mozda i mogu ali uz mnogo vise muke i iskustva na tom polju.
[ Dragan Varagic @ 02.09.2006. 23:06 ] @
Online PR je posebna priča. Pogledajte samo primer Pretraga.co.yu na B92, na http://draganvaragic.com/weblog.
[ WawaHOO! @ 03.09.2006. 12:52 ] @
Citat:
boccio: Ja bih ipak glasao za kombinaciju relevantnih community portala / foruma i press releases tipa PRWeb. PPC i email marketing mislim da ne mogu dati tako dobar efekat, odnosno mozda i mogu ali uz mnogo vise muke i iskustva na tom polju.


Ja mislim da je Varagic u pravu, relevantni oglasi pri pretrazivanju i placanje po kliku sigurno su najisplativiji i najefikasniji.
[ g@rfild @ 06.09.2006. 10:38 ] @
Citat:
Ja mislim da je Varagic u pravu, relevantni oglasi pri pretrazivanju i placanje po kliku sigurno su najisplativiji i najefikasniji.

naravno tako najbolje kadjas svoju ciljnu grupu, ali to treba lepo odraditi