[ Perica Mali @ 04.09.2006. 10:16 ] @
da li pretrazivaci daju prednost sajtovima tipa www.moj-sajt.com ili je potpuno svejedno da li cu staviti to ili www.mojsajt.com. Negde sam cuo da Google preferira prvu varijantu?!
[ WawaHOO! @ 04.09.2006. 11:06 ] @
Isti djavo, vazna je optimizacija i dobar sadrzaj.
[ VRider @ 04.09.2006. 11:59 ] @
Ljudi preferiraju drugu varijantu, mislim da je to bitnije. A ako imas sadrzaj, bices dobar na googleu i sa jednim i sa drugim.
[ zokiiii @ 04.09.2006. 12:13 ] @
Prva varijanta mi je spammy .
Google ti vidi keywordse u obe varijante.

I would go with second .
[ hosting @ 04.09.2006. 15:06 ] @
Ime sajtu i optimizaciju treba raditi za korisnika, a ne za Google. Nece roboti surfati stranicom, nego ce crawlati. Ja isto sadrzaju dajem puno vecu pozornost. U ovom slucaju je i meni bolja druga varijanta.

Evo Zokiii je napisao da mu prvi zvuci spammy, pa bi me zanimalo zasto? Da li postoji neko nepisano pravilo kada je bolje staviti "-" povlaku, a kada ne. Naravno kada je dvije ili vise rijeci u pitanju...
[ pctel @ 04.09.2006. 16:04 ] @
Citat:
hosting: Evo Zokiii je napisao da mu prvi zvuci...

Samo da primetim u naslovu si stavio:
a u pitanju

tako da bi mene bas zanimalo sta je "prvi" a sta "drugi" nacin??
[ hosting @ 04.09.2006. 16:38 ] @
LOL
Da definitivno, kad malo bolje pogledam, sada ni meni nije jasno koji je prvi, a koji drugi??? :D :D

Moje pitanje i dalje stoji. Koji je spammy, sa ili bez povlake.
[ bsaric @ 04.09.2006. 17:51 ] @
Nikakve posebne prednosti nema u smislu rejtinga za obje varijante, a definitivno niti jedna nije spammy :) samo po sebi nije spam niti www.moj-mali-websajt.com ako se ne koriste spam tehnike.

Citat:
Ime sajtu i optimizaciju treba raditi za korisnika, a ne za Google. Nece roboti surfati stranicom, nego ce crawlati. Ja isto sadrzaju dajem puno vecu pozornost. U ovom slucaju je i meni bolja druga varijanta.


Sajt treba radit i za korisnika i za google, inače ne bu niš od googlea, a time i niš od korisnika :). (čitaj: u većini slučajeva)
[ hosting @ 04.09.2006. 18:26 ] @
Izvukao si se sa ovim (u vecini slucajeva) :D

IMHO sadrzaj treba raditi za korisnika, ali nikako ne zaboraviti SEO i Google. Bas zbog toga sto ti kazes. Ali ova tema koju ja i ti pokrecemo nije ni priblizno jednostavna kao sto je pitanje.. dali da uzmem mojsat.com ili moj-sajt.com

Peace ;)
[ bsaric @ 04.09.2006. 19:57 ] @
Mislim da se nismo baš razumjeli :) Ja pričam o sajtu, zato sam i napisao sajt, a ti pričaš o sadržaju, to su dvije različite stvari.
[ hosting @ 05.09.2006. 10:39 ] @
Je u pravu si. Nesporazum. Slazem se u potpunosti.