[ Marko Medojević @ 04.09.2006. 22:12 ] @
Da li ste promenili fabrički username i šifru za pristup ruteru?
Neki izgleda nisu!
Pri jednom konektovanju dobio sam IP adresu (npr. 212.200.210.21), nešto sam čačkao oko svog rutera i onda sam iz zezanja ukucao adresu 212.200.210.35. Kad ono, možete misliti conexant ADSL ruter sa fabričkom šifrom (admin - conexant).
[ SQuIDers @ 28.09.2006. 03:15 ] @
to sam prvo uradio i onemogucio pristup van internog lana (tamo negde u admin sekciji, mrzi me da gledam)



inace. taj conexantov ruter je krshina. firewall ne radi, portforward radi radi, pa ne radi dok ne restartujesh ruter preko web interfejsa.

cim kupim novi ruter ovaj vracam

[ n00b @ 11.10.2006. 13:02 ] @
Ja sam stvarno nub sto se tice ovih stvari ali sam primetio da mi p2p sa ovim gorenavedenim ruterom uzasno slabo radi. Da li treba da se otkljucaju neki portovi ili ima neka druga fora? Koristim utorrent kao klijent i uglavnom skidam torente sa mininove. Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan.. Pozz
[ lukeguy @ 12.10.2006. 11:04 ] @
uTorrent ima test za brzinu konekcije koji će ti reći da li treba da otključaš portove itd. Postoji i dosta takvih testova na Netu. Moguće je da je tvoj ISP blokirao određene vrste sadržaja, i ako je to slučaj - nećeš moći ništa da uradiš.
[ SQuIDers @ 12.10.2006. 14:17 ] @
ako si podesio portforwarding, ruter ce ti raditi posao... neko vreme. a onda ce poceti da trokira (ruter).


ruter je krsh, skupljam pare da kupim novi.