[ shams @ 27.02.2003. 14:03 ] @
Nasa Slova, Corel to Illustrator

Imam problem sa tekstom kada iz Corela 9 exportujem fajl u Illustratorov .eps ili .ai !!
NPR. U Corelu je font ARIAL CE tekst je kucan u nasoj tastaturi - Illustrator to nikako nevidi tj umesto ŠČĆĐŽ on prikazuje neke gluposti. Probao sam i Copy / Paste teksta i opet je isto. Obrnut proces, kada iz Illustratora prebacujem tekst u Corel, radi kako treba.
Inace Illustrator uopste nema Arial CE ali ima Arial Central Europen , sto ja kontam da bi trebalo da je isto. Naravno probao sam da menjam font uvezenog teksta ali nista nevredi font se i promeni ali nasa slova ostaju netaknuta.

U cemu je trik? Postoji li neki software koji ovo resava ili bilo sta.
Svaka pomoc i objasnjenje bi pomoglo.

Hvala

PS> Kada tekst kucam direktno u Illustratoru sve je ok, nasa slova su tu.
[ ctebo @ 22.05.2003. 11:48 ] @
U Corelu pretvori text u krive pa ga onda exportuj u Ilustartor!
[ XPhantom @ 24.06.2003. 13:02 ] @
Dobro ti je ctebo reko, ali nevidim razlog zbog cega kucas text u Corelu pa ga prebacivas u Ilustrator ako to vec ilustrator odradi kako treba i ako koristis ilustrator kao primarni program. Samo cu ti rec da je Corel ''izmislio svijet'' i za ilustratora i za frihend i ostale programe za vektorsku grafiku. Dok u frihendu npr. napravis poravnanje texta treba ti po dana a u corelu to odradis u sekundi itd da sad ne nabrajam