[ elektros @ 06.09.2006. 10:52 ] @
Kupio sam ovaj plejer pre oko 2 nedelje i o njemu mogu da kazem samo najbolje iako ima nekih bagova. Naime, uzeo sam model od 512 Mb i ima slobodno oko 497 Mb. Radio mu hvata oko 15 stanica, a posto mu kabel od slusalica sluzi kao antena, prijem se znatno poboljsava kada taj kabel "stavis" u odgovarajucu poziciju ili ga drzis rukom. Veoma je glasan i na najjacem pojacanju se ne moze dugo slusati a da ne zaboli glava! Baterija mu zaista traje oko 15 sati, a juce sam stavio i NiMh bateriju AAA od 1000 mAh, pa cu videti kako ce se ona ponasati. Mana uređaja (bag) je sto mu ekvilajzeri NE RADE - kvalitet zvuka mu je isti za sva podesenja. Jutros sam skinuo i novi firmware koji bi trebalo to da ispravi - inace, fabricki podesen zvuk je odlican - veoma cisti visoki tonovi i dovoljno naglaseni basovi. Kad mu prorade ekvilajzeri, to ce zaista biti prava stvar!!! Platio sam ga u NS-u 5600 din i mislim da vredi te pare. Iskrena moja preporuka! Ako neko ima pitanja u vezi njega...

http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=88
[ vladimir84 @ 23.11.2006. 01:18 ] @
extra je player (t.sonic 620 1gb) ja sam ga kupio pre jedno 2 nedelje i extra je. EQ rade, valjda zato sto mu me firmware 2.1. nisam imao nikakvih problema sa plejerom do sada, a ima i 3 godine garancije!!!!

Jedino bih kupio neke slusalice za njega neke malo ozbiljnije, tipa:

Sony MDR-EX51LP / MDR-ED31LP;
Creative EP-630 ili Sennheiser CX 300

Koje ti slusalice koristis i jesi probao neke druge sluisalice na plejeru?


Ja sam probao filipsove, ali je zvuk bio isti cak je na najacem distorzija bila veca na filipsovim nego na fabrickim od plejera.

[ elektros @ 24.11.2006. 00:38 ] @
Koristim njegove originalne slusalice jer sam zadovoljan sa zvukom! Probao sam da stavim slusalice sa sony diskmena, ali zvuce losije nego originalne! Ipak, zbog nekih drugih stvari, da li bi mi mogao (mozes i na PP) reci gde i po kojim cenama se mogu naci slusalice koje si spomenuo?
[ vladimir84 @ 24.11.2006. 02:05 ] @
moram da se ispravim da su filipsove slusalice daleko kvalitetnije. Pustio sam neki istrumental i posle neku pesmu sa dosta basova i promena ritma (frekvencija) i moram reci da su filipsove daleko bolje, a plus imaju i mali potenciometar tako da mogu da smanjim zvuk na slusalicama nezavisno od mp3-a.

Slusalice koje sam naveo i ove filipsove se mogu naci u gradu, ne znam koja je cena, ali za filips pogledaj na slaviji imaju tu prodavnicu, za sony imas u sony world-u u nusicevoj, a Creative EP-630 ili Sennheiser CX 300 nemam pojma gde ima da se kupi. Koliko sam procitao na netu tesko ih je i naci.

Ja trebam ovih dana da pogledam cene i da malo vidim sta ima, pa ako se neke pokazu bolje od ovih filipsovih uzecu. Evo ti ova adresa http://makezine.com/08/ibump/ tu ces naci citav spektar frekvencija u mp3 formatu. Prebaci na mp3 i onda probaj redom (manja frekvencija basovi , veca visoki)
kad budes kupovao slusalice obavezno probaj ovo, i ako trazis dobre basove, videces da na nekim slusalicama najnize frekvencije ni ne cujes ali kad malo pojacas slusalice ce poceti da krce zato gledaj opseg frekvencije na svakim slusalicama tako da sto je veci to su kvalitetnije i mnogo je bogatiji zvuk.
[ Crisco Bron @ 27.12.2006. 13:16 ] @
Planiram i ja da ga uzmem u NSu. Jedini model koji sam nasao u citavom gradu, a koji ima bas ono sto mi treba.Nista manje, nista vise.(jedino nisam siguran da li ima mogucnost snimanja radio programa?). elektors aj reci gde si ga uzeo i kolko je garancija? I jos jedno pitanje:Da li treba instalirati neki software da bi ga kompjuter prepoznao ili ga samo utaknem i nabacam miziku? (sto me podseti: sta se nalazi na CDu koji dobijes u paketu?). Hvala unapred!
[ vladimir84 @ 27.12.2006. 13:33 ] @
Exta je mp3. Ja samo dobio 3 godine gancije, znaci mozes da snimas radio program i to imas 3 kvaliteta da podesis za snimanje (da bi manje trosio memorije). Na cd-u dobijes software za njega i drivere za usb2.0 i program kojim mozes da updatujes firmware i da ga preko tog programa formatiras. Ne treba ti nikakav software da bi ga winXP prepoznao jer ti je sam player baziran kao flash memorija sto znaci da ti ni baterije ne trebaju kad prebacujes podatke ili pesme.

Uporedjivao sam ga sa ipod od 30gb i to najnovijim modelom koji ji je ortak kupio u USA i moram ti reci da je zvuk na t.sonic kvalitetniji i jaci. On se odusevio covek nije mogao da veruje da je ovaj player od 6000din bolje cuje od njegovog ipod-a koji je platio preko 270e.

Jedina mana je ta sto kad se prepuni memorija onda je malo spor, kod pretrazivanja po folderima i listanju pesama.

pozdrav!
[ Crisco Bron @ 27.12.2006. 14:27 ] @
Ok. A kakva je izrada uopste? Posto nisam na to obracao paznju kad sam kupovao SanDisk Sansu e140,a njima je generalno display slaba tacka. Bilo je dovoljno da mi sestra jednom sedne na njega pa da pukne. A zamena se naravno ne isplati :( Kakav je T.Sonic 620? Hvala jos jednom.
[ vladimir84 @ 27.12.2006. 14:43 ] @
Sama izrada je na veoma visokom nivou. Ako kupujes 620 i to od 1Gb ima samo u crvenoj boji i mogu ti reci da je plastika extra kvaliteta.Dugmici su veoma dobri i nemas brige da neko sedne , odlicno je uradjen. Imas OLED displej (displej koji svetli, nema pozadinsko osvetljenje) sto znaci da se vidi u svim uslovima i stedljiv je sto se tice baterije. Imas opcije za kontrast, screen saver za stednju baterije, EQ, i mnogo toga. U samom pakovanju dobijes futrolu za mp3, slusalice za pozlacenim konektorom, traku za drzanje oko ruke (kao kod digitalnih fotoaparata) i traku za vrat, mini USB i USB kabal. Baterija traaaaaje samo tako. Na specifikaciji pise da traje 15sati, ali baterija traje bas dosta, skroz je ok sto se toga tice.

Ja ti preporucujem da pogledas i t.sonic 610, ali on ima Litijumjonsku bateriju, samo nisam uzeo taj jer ne dobijes punjac, samo se puni preko USB porta. Sobirom da sam ga kupio za putovanja gde cu pa da punim bateriju kad nestane, inace baterija traje isto koliko i ova jdena AAA baterija u 620. Jedno mi nije jasno kod 610 ako mi crkne ta baterija gde da je zamenim, jer cisto sumnjam da se isplati kupovati novu i da je pokriva garancija.

poz!

[ Crisco Bron @ 27.12.2006. 15:44 ] @
Citat:
vladimir84: Jedno mi nije jasno kod 610 ako mi crkne ta baterija gde da je zamenim, jer cisto sumnjam da se isplati kupovati novu i da je pokriva garancija.

poz!


To ni meni nije jasno (ne samo za 610 vec i za sve ostale mp3e sa ugradjenom baterijom). Zato se ja lepo drzim AAA Rechargeable baterije+punjac i milina a i ima ih na svakoj trafici tako da gdegod da si kad ti se isprazni samo zamenis i teraj dalje. Definitivno sam se odlucio za ovaj model (620) ,pa cu se javiti kad ga isprobam ako bude bilo problema. Jos jednom hvala za pomoc i pozdrav.
[ vladimir84 @ 27.12.2006. 16:00 ] @
ma da to za baterije je stvarno smaranje, ovako kupis na trafici sto kazes i gotova stvar. Jedino bih ti preporucio da uzmes neke slusalice, ja sam gore na prethodnim postovima pisao o tome, dobre su slusalice koje se dobiju uz mp3, ali philipsove koje ima su tata. Ima da kupis i bolje ali sve su preko 20e za nesto ozbiljnije, ali i kvalitetnije po pitanju basa, jer je reprodukcija visokih i srednjih sasvim zadovoljavajuca na vec pomenutim default slusalicama.
[ Crisco Bron @ 11.01.2007. 17:31 ] @
I tako ja odlucim da kupim taj T.Sonic 620 od 1GB, kad ono a svi u NSu se rasprodali ( ostali samo ovi od 512MB a to mi je malo). Popizdeo sam ne znam sta da radim. Svi kao treba da dobiju a nesto im bas i ne stize. Da li neko zna gde u NS ima da se uzme od 1GB???
[ pol @ 31.01.2007. 08:37 ] @
Naime, isti me problem muci a to je kupovina T.Sonic 620 modela od 1GB.

Je li neko probao koliki period reprodukcije obezbedjuje punjiva baterija od 1000 mAh?

Za one koje je interesovala izrada samog uredjaja, po meni je odlicna!
Mozda ne tipa iPod-a ali... svakako jako dobra zavrsna obrada koja uliva poverenje kvalitom plastike i konstrukcijom.
Ovde u BG ga ima po ceni od 4900 din sto je po meni sasvim pristojna cena za brendiran plejer.

Ja planiram da ga pazarim ovih dana pa me interesuje da li je neko probao model T.Sonic 520 jer za nekih 20 EUR vise se dobija model sa 2 GB.
Razlika u ova dva modela tj. 620 i 520 je u paketu koji se kod 620 sastoji od dva gajtancica i torbice za nosenje kojih kod modela 520 nema ali on ima line-in (sto svakako meni nije presudna stvar) pa se uz njega dobija i taj audio kablic. Takodje razlika je i u Jog-wheel tockicu koji kod 520 sluzi za navigaciju.

Video sam i model 520 doduse u kutiji pa ne mogu da zakljucim kakva je izrada kada su dugmici u pitanju kao i to kako bi se ponasao taj tockic po pitanju trajnosti.
Iskreno, steta sto ne postoji model 620 sa 2GB i u drugoj boji... hehehe (sta cu kada sam esteta).

Jos jedna stvar koju treba primetiti jeste i to kako je izveden poklopac za bateriju. Kod modela 620 je sistem sasvim OK dok kod 520 to nisam mogao da vidim.
To napominjem zato sto se taj plasticni deo kod mog prijatelja na Creative Zen Nano Plus slomio (po njegovim je recima bio jako nezan)!

Ukoliko neko moze i zeli da dopuni neko od mojih razmisljanja i da savet rado cu ga procitati!