[ Perica Mali @ 06.09.2006. 11:40 ] @
Razmisljam da napravim redirekciju za domace i strane posetioce putem prepoznavanja IP-a, ali ne znam koliko ce to uticati na pretrazivace? Pretpostavljam da nece indeksirati domacu verziju sajta?
[ bojan_bozovic @ 06.09.2006. 12:19 ] @
Da i ja tako mislim.Mislim da Google koristi svoj datacentre u USA iskljucivo za crawl, pa tako ako napravis vise verzija, samo bi US verziju trebalo da indeksira (tj.onu koju saljes Amerikancima). Mozda je bolje da koristis apache automatsko prepoznavanje Accept-Language (browser ili sistemsko podesavanje jezika)

index.php bi bio onda za engleski, a index.php.sr za srpski jezik, index.php.de za nemacki. To ti mozda nece raditi posao. Dakle, samo da napravis index.php.sr contact.php.sr i sl. i cim korisnik ima srpski jezik podesen u Windowsu ide na tu stranicu, mada ovde puno ljudi ne koristi srpski na kompu, ali onda znaju engleski :)
[ kupidisk @ 06.09.2006. 18:55 ] @
Linkuj verzije uzajamno, pa ce pretrazivaci pratiti linkove i indexirati i srpsku verziju.
[ WebtriX @ 07.09.2006. 12:19 ] @
Pozdrav, (mislim da je ovo moj prvi post )

Ja lično bi slao sve posjetioce tamo gdje ja želim, tj. ako ti je bitnija engleska verzija neka svi idu tamo (a tamo imas link na srpsku verziju) ili obratno ...
Sto se tice indeksiranja ne zaboravi mapu sajta
Takodjer, ako recimo uradis kako ti predlazem, na ostalim stranicama ne stavljaj link na "home page" ...nekisajt.com/index.php nego samo ...nekisajt.com zbog prenosa pagarank-a na "...nekisajt.com"
[ bsaric @ 07.09.2006. 12:29 ] @
Spideri prate linkove, ne IP adrese.
[ WebtriX @ 08.09.2006. 14:35 ] @
Citat:
bsaric: Spideri prate linkove, ne IP adrese.


Tačno, ali da dodam spideri tj. roboti vode brigu i o IP adresama.. između ostalog...

[ bsaric @ 08.09.2006. 20:21 ] @
Vode, ali slijede samo linkove. :)