[ Crazy shadow @ 06.09.2006. 21:04 ] @
Dali je C++ dovoljno dobar za programiranje igarahttp://static.elitesecurity.org/alert.gif
http://static.elitesecurity.org/alert.gif
[ Crazy shadow @ 06.09.2006. 21:17 ] @
Dali postoji bolji programski jezik od C++ za programiranje igara?????????????????????
Ako ima bolji koji je???
[ anon75319 @ 06.09.2006. 22:49 ] @
Nema...
Jedino postoje laksi ali mislim da nema boljeg.
[ DjoleReject @ 08.09.2006. 01:03 ] @
"visi" od C++a nemaju sansu da se nazovu boljima, zbog zauzeca memorije, koje je u retko gde vaznije nego u programiranju igara. C bi mozda ovde odneo pobedu, samo sto nije objektno orjentisan, pa opet ne moze da se nazove boljim. Sve u svemu ovo je kao da pitas "da li je nemacka industrija automobila proizvela i jedan dovoljno dobar motor"
[ peromalosutra @ 25.09.2006. 21:02 ] @
Vidim i sam da kasnim sa odgovorm al' ajd', nek se nadje, mozda ce nekom i koristiti. :)
Dakle:
Citat:

Dali je C++ dovoljno dobar za programiranje igara

naravno i ne samo dovoljno dobar nego i vise od toga, kao što je uostalom to i DjoleReject rekao.
Inače c++ sam ti nije dovoljan da napišeš bilo kakvu igru osim neku primitivnu koja bi na ekran crtala zakovima.. :)
Zato se koriste razne biblioteke, toplo bi ti preporučio SDL, ima i alegro koji je kao jednostavniji (bar sam tako cuo), ali ne mogu to tvrditi jer sam ja odmah poceo sa SDL-om i nije mi predstavljalo nikakav problem navikavanje na nj. Poslije možeš i na OpenGL da predješ....(bilo je o tome vec rasprava, Toroman je o tome opsirno pisao bas na ovom forumu) Što se tiče literature za SDL, tu je ProgrammingLinuxGames u .pdf formatu.
[ toxi_programer @ 26.09.2006. 14:58 ] @
@peromalosutra
Da li bi mogao da izneses malo vise podataka o SDL-u? Kao npr. sta je sve potrebno i neki link gde se to moze nabaviti... literatura( za Win)... idr.... Ajd mnogo bi mi znacilo. Meni je jedino poznato da je SDL "malo" jednostavniji od OpenGLa i nista vise :(
[ k4rl0 @ 26.09.2006. 19:23 ] @
www.libsdl.org/
Dokumentacija,tutoriali,objasnjenja..
Ne preporucam da se upustas u to prije nego naucis C++ zato
sto ti nece bit jasno kako sve to funkcionira i sta odreden funkcije
znace i rade.
[ Pharos @ 26.09.2006. 20:02 ] @
http://lazyfooproductions.com/SDL_tutorials/index.php
[ NrmMyth @ 26.09.2006. 21:25 ] @
http://sol.gfxile.net/gp/index.html
[ toxi_programer @ 27.09.2006. 19:39 ] @
k4rl0
Hvala!
Sto se tice da li znam C++ pa... znam QB, VB, paskal, C, C++ i bacio sam se na "C++ .NET".
Imam 17 godina pa nick "toxi_programer" je vise na foru "zelim da budem" :)

Hvala i ostalima za linkove!
[ k4rl0 @ 27.09.2006. 20:20 ] @
Nema na cemu,nisam ni ja bas neki programer,al dosta znam
o C++u,pa i ja polako ucim SDL i WinAPI,samo uci i uci
Sretno nam bilo,pozdrav
[ NastyBoy @ 30.09.2006. 22:50 ] @
Nemoj nijedan od tih lib-ova da koristish u pochetku, jer nikakve vajde od njih ako ne znash shta se ustvari deshava u pozadini.
Kada ti je cilj da nauchish kako neshto napraviti onda knjigu u shake, uchi C++ i metode programiranja video igara. Kada ti cilj bude bio da zaista i napravish igru, u shto kracem roku, onda i razmishljaj o 3rd party libovima za input, rendering, zvuk...

A da, da ne ostanem duzhan odgovora - od C++a nemash "boljeg". Niti ce ga biti barem josh pola dekade.
[ Dejan Lozanovic @ 29.10.2006. 19:25 ] @
Citat:
toxi_programer: @peromalosutra
Da li bi mogao da izneses malo vise podataka o SDL-u? Kao npr. sta je sve potrebno i neki link gde se to moze nabaviti... literatura( za Win)... idr.... Ajd mnogo bi mi znacilo. Meni je jedino poznato da je SDL "malo" jednostavniji od OpenGLa i nista vise :(


Pa ovako SDL i OpenGL su dve razlicite biblioteke, OpenGL potice od skracenice Open Graphic Library i kao sto ime kaze to je biblioteka samo za rad sa grafikom i nicim vise od toga, dok SDL u sebi sadrzi elemente kao sto je npr upravljanje CD-ROMom, citanjem dogadjaja sa misa/tastature itd...

Tako da ako hocete da pravite neku 3d igricu ono sto cete verovatno cete koristiti opengl+sdl (ukoliko zelite portabilono resenje za windows/linux/mac) ili cete se mozda okrenuti na directx.