[ nick @ 07.09.2006. 22:25 ] @
Imam plocu Asrock k7vt4a pro i hocu da menjam bios.
Da li je moguce da ga flashujem s harda ili cd-a, posto mi flopi nije ukljucen, a ni nemam disketu.
Probao sam vec par puta sa cd-a da flashujem, prvo mi je javljao gresku, a jednom je kao startovao dos program ali se nista nije desilo. Resetovao masinu i sve je za sad ok.
[ seizmos @ 07.09.2006. 22:31 ] @
mislim da je preko flopija najpouzdanije rešenje,ali u svakom slučaju nije loše probati i nešto drugo.
nove ploče se mogu update-ovati i preko mini usb disk-a.
[ botunjac @ 09.09.2006. 14:10 ] @
HM!!!
Procitaj malo uputstvo za flashovanje biosa. tu verovatno pise da se mora ispostovati odredjena procedura.
Tako da ako se ne ispostuje velika je verovatnoca da se zaglavio bios na ploci i imaces problem.
pozajmi fdd ako ga nemas.
P.S.
Moguce je da flashujes bios sa cd-a ali on mora biti formiran ispravno (ako nemas iskustva u tome opet ti treba fdd).
[ JOJO847 @ 10.09.2006. 09:35 ] @
ne znam koji je razlog flashanja biosa ali podsjecam te da se to ne radi ako sve funkcionira kako treba. Koliko god bio trenutni BIOS star.
[ sasa022 @ 10.09.2006. 15:36 ] @
@nick

Ako bas hoces da flesujes - flesuj.......

Prvo procitaj uputstvo.
Snimi na C: sve neophodne fajlove ( fleser i ROM ili samo *.exe ako je sve spojeno ),pri butovanju drzi F8,udji u
Command Prompt i pokreni flesovanje...

Pazi da ne dodje do prekida napajanja i nemoj nista da cackas dok se proces sam ne zavrsi...
[ davidbowman @ 10.09.2006. 16:15 ] @
A kao prvo OBAVEZNO proveri da nemaš neki virus.
[ nick @ 10.09.2006. 19:02 ] @
Ne radi mi sistem bas kako treba. Imam satelitsku karticu Skystar 1 koja je na prosloj ploci (koja je crkla) radila kako treba, i onda sam uzeo jedinu Socket A plocu koju sam mogao da nadjem Asrock K7vt4a pro, i tu mi se sjebava sistem ako probam da radim s hardom nesto recimo kopiram s cd-a nesto i gledam sat tv, cak zna nekad i da dok samo gledam sat da se sistem blokira. Promenio sam slot sat kartici, ali nije pomoglo. Sto se napajanja tice imam ups, tako da to nije problem.
[ Ubleha @ 10.09.2006. 19:34 ] @
Zasto mislis da ako imas UPS onda je napajanje uredu? To nema veze jedno s drugim i bas mislim da ti je do napajanja pa ti sistem pada i blokira. SS1 vuce dosta struje a vjerujem da imas i dosta ostalog Hardwera.Probaj s ajacim napajanjem pa ces vidjeti da je do njega.Pozdrav!
[ sasa022 @ 10.09.2006. 22:57 ] @
SS2 prilicno zna da "zaglavi" racunar - mislim da i SS1 nije izuzetak...
[ nick @ 10.09.2006. 23:43 ] @
Ali nikada, bas nikada nisam imao takvih problema sa starom plocom.
[ coronas @ 15.12.2006. 14:26 ] @
^^^
Citat:
Imam satelitsku karticu Skystar 1 koja je na prosloj ploci (koja je crkla) radila kako treba, i onda sam uzeo jedinu Socket A plocu koju sam mogao da nadjem Asrock K7vt4a pro, i tu mi se sjebava sistem


Citat:
Ali nikada, bas nikada nisam imao takvih problema sa starom plocom.


Ako nikad nisi imao problema na staroj plochi sto je onda crkla???


Veoma je vazno koje/kako instaliras driver za SS1-2,audio i video - pogotovo audio!!!
Lose postavljeni drajveri za audio bacaju system u blue screen bez pardona i ako ti je kojim slucajem nekim tweaker-om namesteno da ne pokazuje blue screen prilikom kraha nikad ne saznas u cemu je problem...

[ JOJO847 @ 15.12.2006. 20:25 ] @
@coronas
pošto ti ide u naviku, lijepo bi te zamolio da obratis pažnju na datum zadnje aktivnosti u temi!