[ stameni @ 22.04.2003. 21:31 ] @
Pitanje iz istorije: mogu li Delphi 3 i Borland C++ 5 da budu instalirani na istom računaru pod Windowsom 98, na istoj particiji (u različitim direktorijumima, naravno), a da ne ometaju jedan drugog u radu?

P. S. Poslah maločas ovu poruku i na SezamPro -- baš da vidimo gde će prvo stići odgovor
[ -zombie- @ 22.04.2003. 22:47 ] @
hm.. nisam nikad imao preterane probleme sa raznim Borland programima instaliranim na mom ili drugim računarima.

čak šta više, ne sećam se nikakvih problema (osim jedared sa interbase-om, ali tačno znam šta je bio problem, i nije bio do borlanda) u poslednjih možda desetak godina koliko koristim razne borland programe: turbo paskal, delphi 1-7, cpp builder (neke verzije), J builder 5-7, interbase 5-6.5, ...

jedino ograničenje koje znam (i koje ti delphi i bilder uredno prijave pri instalaciji) je to da u jednom trenutku možeš da imaš samo jedan aktivan debuger za exe aplikacije, znači tačno jedna verzija delphija ili bildera. naravno, iako recimo setuješ delphi, c++ projekte koje radiš u bilderu ćeš i dalje moći da debuguješ sa njim. (bilderom)


za delphi 3 se ne sećam detalja (a i nemam cd ovde), ali trenutno imam delphi 6, delphi 7 i bilder 5 na makini, i niko se ne buni..

inače, otvori install.txt i readme.txt fajlove koji dolaze uz svaki borland proizvod, tamo obično imaš detalje ako se nešto sa nečim ne slaže..


(btw, što toliko stari delphi.. pa to ima možda i 5 godina!)
[ stameni @ 23.04.2003. 17:13 ] @
1. Brže nekoliko sati nego SezamPro -- ali tamo dva odgovora (sem ako ovde nema još negde sem u „čekaonici“).

2. Ljubitelj sam Borlandovih proizvoda i koristim ih još od CP/M-a, i znam da po pravilu ne prave probleme; želeo sam samo da proverim neke stvari.

3. Govorio sam o Borland C++ kompajleru, a mislim da je Builder nešto naprednije (ili, bar, novije) od prethodnog.

4. Kakva mašina, takvi kompajleri Idemo dalje!

5. Zahvaljujem na odgovoru!