[ mika_gz @ 07.09.2006. 23:24 ] @
Pozdrav svima!

Sta mislite o ovom procesoru Behringer Composer PRO-XL MDX2600? Mozda nesto drugo u istom cenovnom rangu?

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 08.09.2006. u 12:19 GMT+1]
[ acaradio @ 07.09.2006. 23:39 ] @
Behringerove dinamicke procesore treba izbegavati...ostali uredjaji ove firme se mogu preziveti, ali dinamicki procesori su im veoma losi.
Ali sa ovim - http://www.dbxpro.com/166XL.htm se sigurno neces zeznuti. Definitivno najbolji C/L za manji budzet. Cena mu je oko 220-240 evra.
[ Nocni Jahac @ 08.09.2006. 11:06 ] @
Slazem se sa Acom, taj composer sam ja koristio u mom radiju i jako lose radi a da ne spominjem da mu je i rok trajanja istekao ali dobro radio je nerkih 12 mjeseci hehe U glavnom i ja cu ici na dbx-a samo da sefa nagovorim da ga kupi...
Pozdrav
[ ton_majstor @ 08.09.2006. 11:25 ] @
Za te pare, on je najbolji, osim ako nešto drugo polovno ne savataš. Acin DBX je duplo skuplji, ako sam dobro shvatio. Inače Berindžere je teško pobediti u kategoriji cena-kvalitet, jer su NAJJEFTINIJI!

A da ih ljudi vole, vole ih. Kako ko i kako gde, ali svuda ih srećem. I polako mirim sa tim.

Pozdrav!
[ vindic8or @ 08.09.2006. 14:54 ] @
preskoci behringer. koristi neki plugin, bolje ces proci. ako mora hardware, uzmi ovaj dbx.
[ acaradio @ 08.09.2006. 15:57 ] @
Zavisi i za sta ces ga koristiti.

Za dinamicku obradu zvuka u broadcast svrhe (radio stanice i sl.) Behringer Composer ne valja. Nikako ! Zato sto prema emisionom bloku treba da prosledis sto kvalitetniji zvuk, posto u emisionom bloku uvek sledi neki stepen degradacije kvaliteta zvuka...a sa Behringerom se samo pogorsavaju stvari. Njegova najveca mana je slabiji odziv na visokim frekvencijama, pocevsi vec od oko 8 kHz. Zvuk se jednostavno "zamraci" kada prodje kroz njega.
Prilicno je grub i bez obzira koliko se pazljivo podesava, rezultat cesto izaziva ceskanje po glavi (kao ono: majku mu, ja mu podesim threshold da startuje na od -5 dB, a on sabija vec od -10 dB, a nije ukljucen soft knee)...

Ako ti treba za peglanje nekog kanala na live nastupu, onda ces preziveti i sa Behringer Composerom.

Inace, nisam protivnik Behringera, imam dva njegova uredjaja (preamp za mikrofon i DI-Box) koji rade jako lepo. Ali neke uredjaje ova firma pravi slabije: miksete (visok nivo suma i jako losi "upravljacki elementi" - potenciometri i prekidaci) i dinamicki procesori, zbog pomenutih stvari.

[ mika_gz @ 08.09.2006. 16:50 ] @
Hvala na preporuci. Razlika u ceni je oko 100 Evra, Composer je 150, a DBX 250 Evra. Vec nekoliko godina koristim stariji model Composera MDX2000 i nisam prezadovoljan kvalitetom, ali u vreme kad je kupljen bio je jedino prihvatljivo resenje, s obzirom na tadasnju cenu ovih uredjaja. Sada cu najverovatnije pazariti novi DBX 166XL.