[ perutina @ 08.09.2006. 10:34 ] @
Pozdrav.

Htio sam prebaciti sve djelove iz kompa u novo kuciste, jer mi se staro nije svidjalo., znaci, maticna zajedno sa proc i ram-om, hard disk, napajanje...

Sve sam ljepo njezno prebacio u drugo kuciste i sve sam spojio.

Kad hocu da upalim komp, nepali se slika i cuje se samo: Beeeeeeeeep ----- Beeeeeeeeep ----- Beeeeeeeeep, pa onda malo stane pa opet...

Nije valjda da je nesto otislo????? :( Sve sam bez greske napravio.

Puno hvala.
[ apex @ 08.09.2006. 11:46 ] @
Pogledaj da li su sve kartice dobro legle a posebno proverida li si memoriju dobro ubacio. Ako treba povadi sve i vrati ponovo. Obrati paznju na memoriju i Graficku.
[ 151174 @ 08.09.2006. 11:59 ] @
Koliko tacno i kakvih beepova?
Pogledaj na internetu o bios beep kodovima (http://www.pcguide.com/ts/x/sys/beep/ami.htm)

Ako sam dobro razumeo pistanje se ponavlja, pa je u pitanju najverovatnije memorija ili graficka...
Pokusaj da izvadis memoriju i graficku pa ih ponovo vrati.
[ jagger @ 08.09.2006. 14:53 ] @


Ovo je link za AMI BIOS, moras prvo saznati ko je proizvodjac biosa tvoje maticne ploce (pogledaj uputstvo) jer svaki bios ima svoje nacine prikazivanja greske. Idi na http://en.wikipedia.org/wiki/Power-On_Self_Test
[ vaske71 @ 08.09.2006. 15:07 ] @
Jesi vodio racuna o statickom elektricitetu ??? Da nisi uzeo neko od jeftinijih kucista pa da ti je maticna napravila spoj sa kucistem proveri prvo maticnu plocu , dali si sigurno stavio svaki kablic na svom mestu , da li ti kuler na procesoru ima dva ili tri kabla , ako imas tri da neki nisi ukljucio , po nekad i ovo moze izazvati beeeep,beeep,beeep !!!
[ perutina @ 08.09.2006. 21:16 ] @
Grafika je intergrirana, tako da imam samo ram staviti. Maticna prima DDR I SDRAM. Sutra cu jos probavati i napisati detalje, poslacu i zvuk...

Puno Vam hvala za sada.
[ perutina @ 09.09.2006. 10:12 ] @
Evo danas sam izvadio komp iz kucista i spojio ga na tepihu i normalno sve radi.

Izvadio sam namjerno ram i cuje se 3 puta beep, ali je puno krace beep, prije je bilo: beeeeeeeeeep.

Izgleda da nesto kuciste zaj... znate li mozda na sto bi trebalo posebno paziti?

[ vaske71 @ 09.09.2006. 10:24 ] @
ajd posalji nam zvuk ako te ne mrzi , a jel si povezivao tvoje delove sa napajanjem tog kucista ili sa tvojim ???
[ perutina @ 09.09.2006. 13:16 ] @
Citat:
vaske71: ajd posalji nam zvuk ako te ne mrzi , a jel si povezivao tvoje delove sa napajanjem tog kucista ili sa tvojim ???


Sad sam ga vratio u staro kuciste, i vise ga necu dirati.

Ali sad imam novi problem, vise nista ne pisti, normalno udje u bios, kad hocu da instaliram Win XP pojavi mi se tamno plava slika, kao dole na slici. Taman kad dodje do pitanja da li zelis instalirati ili reparirati pojavi se slika...
[ vaske71 @ 09.09.2006. 19:19 ] @
Jesi li sigurno spojio sve na svom mestu kako je i bilo ??? Ovde komp govori o jednom a dole u kodovima nesto sasvim drugo !!! Doduse mene interesuju ovi brojevi dole !!!
Upali i idi u bios i pritisni stavku za Bios Defaults pa da vidimo sta cemo dalje !!!
[ perutina @ 09.09.2006. 20:21 ] @
Citat:
vaske71: Jesi li sigurno spojio sve na svom mestu kako je i bilo ??? Ovde komp govori o jednom a dole u kodovima nesto sasvim drugo !!! Doduse mene interesuju ovi brojevi dole !!!
Upali i idi u bios i pritisni stavku za Bios Defaults pa da vidimo sta cemo dalje !!!


Jesam, cjeli dan gledam i mjenjam, probavo sam ram-ove, hard diskove, ne znam sad da li da ubacim graficku, trenutno mi je pri ruci jedna od 4Mb.

Vadio sam bateriju resetiro bios na svakakve nacine i uvjek isto. Kad se treba pojavit da stisnem ENTER ILI F3 iskoci mi plavi ekran. Sad mi se stalno pojavljuje neki error, dole je na slici.
[ jagger @ 09.09.2006. 20:53 ] @
Za STOP 0x0000007E

http://support.microsoft.com/?kbid=330182

Mozda pomogne...
[ vaske71 @ 09.09.2006. 23:46 ] @
Nazalost ja mislim da je hardver u pitanju najverovatnije ploca moze biti i ram ali rede gadan je taj sa ooooo zavrsava se na 7e, problem moze biti i da ti u biosu stoji zamena na cd pa se windows zbuni pri ubacivanju boot cd a ako uspes nekako uci u windows prikazace ti najverovatnije gomilu problema u registri bazi kao i probleme sa drajverima no pokusavaj i dalje daj boze da gresim ali ja mislim da si oladio maticnu !!!
[ JOJO847 @ 10.09.2006. 09:33 ] @
imamo i mi na es-u ponesto o BSOD
http://www.elitesecurity.org/poruka/652584
[ perutina @ 10.09.2006. 12:08 ] @
I ja sumnjam na maticnu, ramovi su svi testirani na drugom kompu.