[ bencuns @ 08.09.2006. 13:03 ] @
Imam par generalnih pitanja na koja nisam uspio naći odgovore:
1. Ukoliko moj finalni proizvod treba da bude 90-minutni DVD, da li da capturing putem pinnacle 50i TV kartice (sa VHS-a, TV-a) radim u avi ili mpeg format? U uputstvu na doom9 našao sam instrukciju za pretvaranje u avi format pomoću VirtualDub, šta mislite o tome?

2. Do sada sam koristio InterVideo WinDVD Creator 2 i za capturing i za kreiranje DVDa, ali sve što je preko 1h trajanja a hoću da stane na 1 DVD osjetno gubi kvalitet. Pored toga, ukoliko hoću da radim capture u avi format, max dužina koju program dozvoljava je 66 min

3. Postoji li idealan put - capturing, kreiranje DVD menija i kompresija (kvalitet na prvom mjestu, pa vrijeme i porebni resursi) da se od VHS-a, TV-a ili digitalne kamere napravi DVD od recimo 90 minuta? Kako sam shvatio ostale komentare na forumima, sve preko 90 min je osjetno gubljenje kvaliteta.
[ Cileinteractiv @ 08.09.2006. 15:04 ] @
Snimaj u mpeg2. Da bi mogao 90 min da staviš na DVD potrebno je da video bit rejt bude 6000 Kb/sec a audio bit rejt 224 k/sec kao mpeg audio ili ac3. Posle snimanja radiš DVD autoring... Sve informacije možeš pronaći pretragom ES foruma, mnooogo se pisalo o tim pitanjima!
[ deks007 @ 09.09.2006. 21:10 ] @
Probaj MainConcept PVR za capture ( u mpeg-2 ) bitrejt kao sto rece Cile i otprilike sat i 40 min ti stane na jedan DVD . Pozdrav !
[ sondy @ 16.10.2006. 17:11 ] @
Radim capture VHS sa Intervideo WIN DVR 3

Video:
sa rezolucijom 720x576
Frame Rate: 25.00 frames/sec
Bit Rate: 7200 KBits/sec

Audio:
Format: MPEG-1 Layer II
Sampling Rate: 44.1 kHz 16-bit Stereo
Bit Rate: 224 KBits/sec

I sve je ok, nije problem sa desinhronizacijom, ali da li postoji način da se grebuje sa odredjenim
filterima koji će da smanje visok nivo šuma, neki chrominace ili neki denois filteri.

Znači kako raditi capture VHS i pomoću kojeg programa direktno u MPEG2 sa naboljim kvalitetom
t.j. najmanjim šumom slike i kojim filterima. Želim da grebujem u ovakvoj rezoluciji jer je posle u njoj jednostavno napraviti
DVD sa menijima i ostalim u Ulead DVD Movieu ili sličnim, jer se nemora praviti ponovna konverzija.

Nebih želeo da pravim DivX u VirtualDub-ovima, jer samo tamo znam da postoje filteri odmah kad se grebuje, i
posle opet u Mpeg2...

Ili možda još neki način...da sirovom MPEG2 poboljšam kvalitet u nekom Mpeg2 editoru.

Molim neki savet jer sam sve pretražio a nisam našao na rešenje ovoga.

Hvala unapred.
[ Cileinteractiv @ 17.10.2006. 16:12 ] @
Probaj Mpeg Video Wizard, u njemu mozes dodati filtere i eksportovati u DVD video. Predpostavljam da ce eksportovanje trajati poduze jer mora se procesirati kompletan video na vremenskoj liniji.