[ Dragan Varagic @ 08.09.2006. 20:24 ] @
Vaša mišljenja...
http://www.pogodak.co.yu/index.jsp?tab=blog&q
[ WawaHOO! @ 08.09.2006. 20:44 ] @
Dobra ideja... Cekamo Vas tekst o ovom servisu
[ Aleksandar Marković @ 21.09.2006. 11:30 ] @
Blog scena u Srbiji ubrzano se razvija.Pojavljuje se sve više ozbiljnih i kvalitetnih blogera koji vrlo uspešno obrađuju pojedine teme za koje su specijalizovani. Najveći deo blogova još uvek čine svojevrsni online dnevnici, ali polako svakim danom raste broj kvalitetnih blogova. Procenjuje se da će uskoro, blog scena postati bitan deo komunikacije te da će imati sve veći uticaj na informisanje i kreiranje mišljenja u Srbiji. Blogeri su svojevrsni lideri mišljenja za područje koje obrađuju i to im omogućuje uticaj, koji raste s brojem njihovih čitalaca. Prateći taj trend, srpski internet pretraživač Pogodak.co.yu odlučio je da se bolje pozabavi mogućnostima što jednostavnijeg pronalaženja sadržaja na interesantnim srpskim blogovima.Upravo zato, Pogodak je napravio pretraživač specijalizovan za blogove, koji poštuje sve njihove specifičnosti i koji bi trebalo da doprinese daljem razvoju kvalitetne blog scene.Više o pretraživaču se može videti na www.pogodak.co.yu

N.M.
[ old @ 21.09.2006. 23:33 ] @
Blogovi su korak nazad Interneta. Zašto ih podržavati? Sve se moglo objaviti i u klasičnim sajtovima podložno katalogiziranju; na forumima takođe.
90% "web logova" je haotično svaštarenje?

Vreme će pokazati da li sam u pravu. Ako su "glupi" izumreće, ako nastave da napreduju onda sam glup ja

Da li se kvantitativni porast uopšte računa u napredak?

Ako neko lakše u blogovima dođe do informacija - ako neko to bude plaćao pa se pokažu profitabilni, svaka čast.

(Moje isksutvo je suprotno. Sad za oblasti koje me zanimaju moram da surfujem za trećinu više da bih pokrio sve informacije.)


[ WawaHOO! @ 22.09.2006. 06:59 ] @
U pravu si za to da ima zaista mnogo blogova koji su obicna svastarija ali ima i mnogo kvalitetnih blogova gde veoma iskusni ljudi iznose svoja misljenja tako da ne vidim zasto je to problem, isto tako postoje kvalitetni sajtovi i oni koji su obicna glupost. Blogovi su veliki napredak Interneta a ne "korak nazad" jer dozvoljavaju ljudima da iznose svoja misljenja.
[ old @ 22.09.2006. 21:51 ] @
Samo me muči osećaj da je moglo da pojavi nešto mnogo efikasnije i korisnije umesto njih. Na primer da te dragocene izjave nisu u moru ("šuma") drugih odgovora na mamutskim stranicama, ili skrivene iza datuma umesto da su kategorisane (kataloški raspoređene).

[Ovu poruku je menjao old dana 22.09.2006. u 23:42 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 17.11.2006. 09:27 ] @
http://blogariat.com/
[ zraj @ 23.12.2006. 11:43 ] @
Moc blogera:

"Za kompanije koje ulože milione u gradnju svog imidža blogeri su postali prava nocna mora. Greška na proizvodu ili neljubaznost prema kupcu mogu izazvati lavinu kritika online komentatora. Osim ugleda, kompanija zbog besa blogera cesto gubi i profit.

Zahvaljujuci webu, nezadovoljstvo jednog kupca vrlo se brzo može pretvoriti u masovni bojkot nekog proizvoda ili kompanije. Zbog toga sve više kompanija pomno prati što blogeri pišu o njima, a neke zak pokušavaju pridobiti blogere za svoju stvar.
Kompanije su se navikle da kontrolisu situaciju. PR-ovci bi odradili prljave poslove, a glasovi kriticara bi se izgubili u masi. Meðutim, pojavom blogera sve je palo u vodu. Danas vrede nova pravila', kaže

Prošle godine moc blogera na svojoj koži osetila je jedna od vodecih svjetskih IT kompanija, americki Dell. Besni kupac Jeff Jarvisn
http://www.buzzmachine.com/index.php/about-me/
svoje frustracije zbog kvara Dellovog laptopa - i nezadovoljstvo radom kompanijinog sektora za pomoc kupcima - objavio je na svom popularnom blogu, Buzzmachine. Ubrzo su ga podržale hiljade drugih bogera.

Citava afera se toliko razbuktala da su cak i tržišni analiticari upozorili da ce kompanija 'pretrpeti dugorocne štete zbog negativne percepcije brenda u javnosti'. Na kraju je i sam Dell priznao da je pogešio te da ce u buducnosti pazljivie pratiti blogove.
Osim što mogu naneti štetu, blogovi mogu i doneti koristi kompanijama. Dobar primer je slucaj krojaca Thomasa Mahona.
Na nagovor svog prijatelja, blogera konsultanta Hugha Macleoda, Thomas je pokrenuo English Cut, prvi blog nekog krojaca u Velikoj Britaniji. Blog je uskoro postao vrlo popularan, a Thomas je utrostrucio svoj biznis.

'Uz pomoc interneta, nikad nije bilo jeftinije i lakše kreirati globalne mikro brandove. Vrlo brzo možete lokalni proizvod ponuditi globalnom tržištu', tvrdi Macleod."

Skup blogova na srpskom jeziku: http://planetoid.srpski.org/

Godinu 2006. obeležila je pojava kvalitetnih domaćih blogova:
http://www.emagazin.co.yu/clanak.asp?id=792