[ ssarca @ 23.04.2003. 15:07 ] @
Potrebno mi je da iz forme, koja salje e-mail, sem IP-a izvucem i ime kompjutera sa kog se formular popunjava. Pretpostavio sam da to radi REMOTE_HOST, ali vraca mi prazan string (EUnet server).
Od webmastera sam saznao da REMOTE_HOST necu moci da koristim, i da, eventualno, resenje mogu da potrazim medju php funkcijama, ali nisam nista nasao.

Moze neko da mi pomogne?
[ dr ZiDoo @ 23.04.2003. 16:23 ] @
_SERVER["SERVER_NAME"]
_ENV["COMPUTERNAME"]
[ CONFIQ @ 23.04.2003. 17:10 ] @
Kolko sam ja skontao on traži da sazna ime komjutera surfera koji pošalje POST formu.Ako je tako onda je to nemoguće.
[ ssarca @ 23.04.2003. 17:29 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
_SERVER["SERVER_NAME"]
_ENV["COMPUTERNAME"]



_SERVER, u konkretnom slucaju, vraca adresu sajta.
_ENV["COMPUTERNAME"] ne daje nista, tj. prazan string.
[ ssarca @ 23.04.2003. 17:33 ] @
Citat:
CONFIQ:
Kolko sam ja skontao on traži da sazna ime komjutera surfera koji pošalje POST formu.Ako je tako onda je to nemoguće.


Da, baš to mi treba! Ne znam da li je moguće, ali po odgovoru webmastera trebalo bi da , nekako, može.

Inače, čini mi se da sam video na nekim sajtovima da čitaju ime kompjutera, ali je to bilo davno, pa ne mogu da tvrdim da se dobro sećam.
[ CONFIQ @ 23.04.2003. 18:38 ] @
Hmmm, možda može uz pomoć JS&PHP ali siguran sam da nema PHP tu mogućnost.
[ dr ZiDoo @ 23.04.2003. 23:07 ] @
Neće ići...
Logički - možeš izvući adresu ljudi koji koriste windows preko netbiosa, ali se moraš malo potruditi radom preko socketa ili preko COMa.
[ -zombie- @ 23.04.2003. 23:08 ] @
echo gethostbyaddr ($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
[ BlueIce @ 23.04.2003. 23:42 ] @
-zombie-, to je ok, ali šta raditi kada se korisnik nalazi iza proxy-a?
Znam za HTTP_X_FORWARDED_FOR, ali...
[ CONFIQ @ 24.04.2003. 00:38 ] @
Ma dečko je pitao za ime komjutera!! Svaki komjuter _MORA_ da ima ime da bi se povezao u LAN,(valjda) nije pitao kako da dobije DNS adresu IP-a :-/
[ BlueIce @ 24.04.2003. 10:04 ] @
Pa (teoretski) znam način da se to izvede na windows mašinama - NetBIOS, ali šta je onda sa ostalim OS-ovima?
[ TiXo @ 24.04.2003. 10:46 ] @
jos jedno ogranicenje, firewall-ovi mogu da sakriju ime racunara, tj na sajtovima za onlline test firewall-a jedan od testova je i da li bot moze da ti procita ime kompa,

pozitivno je naravno da ne moze.....

sve u svemu broj racunara sa kojih i mozes da izvuces ime.....
[ BlueIce @ 25.04.2003. 15:33 ] @
Pa znaš šta, zašto onda jednostavno ne pitati korisnika da unese computer name ;)
A sad se nešto mislim, zar čovek nije rekao da koristi EUnet? Pa onda "super", PHP mu je u safe modu pa onda baš i neće moći :(

PS: A zašto ne pitaš tu sveznalicu admina/webmastera koji je sve to tako set-ovao?
[ ssarca @ 27.04.2003. 17:20 ] @
Hvala svima na odgovorima, mada nijedan nije pomogao.
[ Gojko Vujovic @ 27.04.2003. 19:11 ] @
Gledaj ukratko ovako stoje stvari - ako ti treba HOSTNAME, dobićeš ga sa ovim:

$name = gethostbyaddr ($_SERVER['REMOTE_ADDR']);

Sve ostalo dakle Windows imena itd možeš da zaboraviš jer ne može garantovano uvek da radi, a i ne koriste svi windows ili imaju neke firewallove koji to maskiraju. A ja i dalje tačno ne shvatam šta tebi znači "computer name"? Kakvo ime kompjutera želiš? Ono vezano uz ip adresu ili nešto drugo? Ako je nešto drugo, zaboravi odmah. Ne koristi se to, ne znam ni šta će ti zapravo.

[ BlueIce @ 29.04.2003. 23:11 ] @
OK, Gojko sve to što si rekao stoji (manje-više).
Međutim šta da radiš kada se pametnjaković sakrije iza proxy-a?
Ili, ajde da baš budem perverzan :), iza "čete" anonimnih proxy-a?

Just my 2e-2$.
[ CONFIQ @ 29.04.2003. 23:44 ] @
Pa hvala bogu da mogu da budem anoniman na nekim sajtovima :)
Ne mora bash svako da zna moj IP :P
[ TiXo @ 30.04.2003. 13:47 ] @
a i zanimljivo je biti anoniman :-)

ja vise ne ostavljam OS info ni ovde :-PPP