[ -zombie- @ 23.04.2003. 22:23 ] @
hey..

jel neko već radio nešto sa kylixom.. meni u CLX projektu u D7 ne daje ni U od Unicode podrške, ni našu latinicu, ni ćirilicu, ništa..

kako šljaka Kylix pod linuxom.. iskustva.. neki načini da se problemi prevaziđu?
[ silverglider @ 09.05.2003. 18:04 ] @
Koliko vidim, UTF-8 je podrzan, mada ja licno nisam nesto probao nasa latinicna i cirilicna slovca. Ovde gde ja radim, ISO-8859-1 oblast je sasvim dovoljna.

Sa Kylixom kecom sam se namucio na pocetku sa par stranih jezika (engleski/nemacki/spanski/svedski) oko resource fajlova, jer 'defaultni' nacin sa ucitavanjem resource fajlova nesto i nije uvek radio kako treba. Kad sam napravio svoje klase za ucitavanje text modula, sve je prolazilo kako treba.
No, ukoliko se proverava LANG sistemska varijabla, mogu se dobiti stvarno zanimljivi odgovori sa ovim novijim distroima. No, to u principu i nije ono sta si pitao.

Imas li nesto konkretnije oko potencijalnih problema?
[ -zombie- @ 09.05.2003. 20:13 ] @
konkretno, pitam za delphi 7 (kao što sam naveo u pitanju)

kada startujem file/new/clx project, ne mogu da koristim naša slova.. ni na jedan poznat i manje poznat način..

recimo, sa običnim delphi projektima sam imao nekakvih sitnih problema sa slovima kada sam recimo u label hteo da upišem naša slova.. preko object inspectora nije htelo, ali view form as text pa editovanje resource fajla je jedared prošlo, a za neku drugu komponentu valjda ni to nije htelo nego samo iz koda dodeljivanje label1.caption=...

epa, u clx projektu neće ni jedan način.. nekad dobijem e sa dve tačke umesto č i ć, nekad dobijem c i c, ali nema šanse...

kada menjam label1.font.charset, pola charseta mi vraća na default (ne da da promnim), a čak i kada stavim unicode (ili beše utf) ništa se ne menja, i ne prihvata naša slova..

jel može konkretnije od toga.. ukratko, KAKO da prikažem naša slova na formi ;)