[ shame @ 24.04.2003. 15:30 ] @
Htio bih da ujednacim svoju mp3 kolekciju (po jacini zvuka) i prijatelj mi je savjetovao da pokusam sa programom MP3Gain koji je inace free.Isprobao sam ga i radi na razlici + i - 1.5 dB ali ako pjesma odskace vise ili manje od 1.5 db ne ide.
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim programom ili mozda zna neki drugi software koji to moze uraditi.Mozda i ja grijesim sa MP3Gain-om.
Ako neko misli da zna sta bih trebao uraditi molio bih ga da mi odgovori.
Hvala unaprijed. Pozdrav!!!
[ reject @ 25.04.2003. 16:10 ] @
Uzmi SoundForge i izvrsi normalizaciju na svim snimcima. Naravno, prvo vidi koliko
i kako koji snimci odskacu. Ako ti recimo jedan CD/plocha/traka/... ima isti nivo na
svim stvarima, napravi batch u Forgeu koji ce srediti ceo disk.
Mnogi greberi imaju i normalizaciju u sebi, ali mislim da je to malo bezveze kad je tu
Forge.
[ shame @ 25.04.2003. 18:20 ] @
Imam SoundForge mislim da je sestica.Imao sam ga instaliranog ali nisam nasao kako da odradim ovu normalizaciju svoje kolekcije (samo da napomenem da imam preko 10.000 naslova) tako da to nece biti mali posao.Instalirat cu ga opet i pokusat cu pa cu javiti sta je bilo.U svakom slucaju hvala na odgovoru.Pozdrav!!!!!!!
[ bakic @ 27.04.2003. 01:08 ] @
@shame

upravo sam testirao MP3 Gain i mogu ti reci da radi odlicno bas sam namerno uzeo
naslove koje su vise ili manje od 1.5 i mogu samo reci da radi svoj posao cak je normalizovao -4.5 bez problema, pokusaj ponovo jer sa sound forge ces imati daleko vise posla samim tim sto ces pojedinacno svaki jedan naslov da normalizujes i to uopste nije lak posao kod 10.000


Pozdrav bakic!
[ shame @ 27.04.2003. 11:37 ] @
U pravi si Bakic.MP3 Gain je mnogo jednostavniji ali izgleda da problem koji sam imao nije vezan za razliku u decibelima nego za kvalitet mp3-ija koji imam.Dvije trecine moje kolekcije me pusta da odradim ali neke pjesme ne mogu nikako.Cak sam spustao i sa 97 dB na 90 dB.Jos uvijek ne kontam u cemu je fol, zasto mi ne da da odradim preostale pjesme. Pokusat cu jos jednom pa cu javiti sta je bilo.
Hvala na odgovoru i pozdrav!!!!!!!!!!!!!
[ reject @ 27.04.2003. 11:47 ] @
Citat:
bakic:
@shame

sa sound forge ces imati daleko vise posla samim tim sto ces pojedinacno svaki jedan naslov da normalizujes i to uopste nije lak posao kod 10.000


Ma ne mora svaki pojedinacno. Ako se snimci razvrstaju kako valja, mogu se
sredjivati u paketima.
Srediti 10.000 snimaka uopste nije lak posao kojim god se programom sluzio,
ako treba da se uradi kako valja. Cak je tu bitnija organizacija nego sam
program.
[ bakic @ 27.04.2003. 11:54 ] @
@shame

Kod tebe je problem druge prirode.

Radi se o tome da su ti naslovi koji se nedaju normalizovati zasticeni.

Znaci markiraj sve te naslove i idi desnim tastom na misu na Properties i tamo

iskljuci polje "zastitu pisanja" to ti je na donjem levom uglu pored "Atribute"

onda u uradi normalizaciju.

Javi nam onda je si li uspeo.

Pozdrav bakic!
[ shame @ 28.04.2003. 14:02 ] @
E bakic-u dobar si.Iskljucio sam recku i sad fercera. Probao sam sa nekih 20-tak pjesama koje nisam prije mogao normalizovati i poslije skinute recke na ''zastita pisanja'' radi. Uglavnom rijesio sam problem i sad me ceka taj ''veliki'' posao.
Hvala na odgovorima i veliki pozdrav!!!!!!!
P.S.Nisam znao za ovu caku sa ''zastitom pisanja''.
[ viktorparacin @ 11.06.2003. 02:46 ] @
Sve zavisi kako je snimak u startu snimljen. Dali je i kakva dinamika. Dzabe ce snimak posle normalizcije da ide u " 0db" kad je dinamika slaba. Prema tome tesko ces iznormalizovati isti pesmu da bude podjednak snimak i sa ploce i sa cd-a.
pozdrav!
[ reject @ 11.06.2003. 22:56 ] @
Kako ssto rekoh to i nije lak posao, a i naporan je jer ima da traje. :)
Znacci prvo se sortira muzika po kvalitetu i dinamici u
nekoliko grupa i za svaku grupu ide odredjena postavka
za normalizaciju ili chain efekata/filtera. Dobro u ovome je
ssto je obiccno celo album/plocca/disk istog kvaliteta tj.
prva i zadnja kao i sve izmedju pesme su jednako dobre/losse
snimljene.
Treba dosta rada i truda da se ccitava kolekcija dovede u
red. :(