[ goranvuc @ 12.09.2006. 01:44 ] @
Pozdrav svima!

Ako neko ima vremena i volje, neka mi pogleda sajt. Molio bih sto ostrije kritike bez obzira sto mi je ovo drugi sajt u zivotu.

Sajt je namerno potpuno statican i sa malo grafike, sto je vezano za moj ukus.

www.clickersoftware.com

Hvala unapred.
[ Aleksej Vasic @ 13.09.2006. 18:10 ] @
Svidja mi se. Samo stavi favicon.
[ goranvuc @ 13.09.2006. 20:07 ] @
Citat:
Aleksej Vasic: Svidja mi se. Samo stavi favicon.

Stavio sam na index stranicu, valjda je OK.

Hvala na pohvali, mislio sam da ce biti vise kritika, sto bi mi puno znacilo, jer sam izgubio svaku objektivnost radeci sajt, a bitno mi je da znam kakav utisak ostaje nakon posete, tj. koliko posetilac dobija informacija o onome sto radim.
[ srdjandakic @ 13.09.2006. 22:02 ] @
Nekako je font presitan (pritom veličina nepodesiva)... Ili ima previše teksta... ili i jedno i drugo...

Sve rečenice su izuzetno dugačke, što govori o pismenosti autora, ali ovakav sadržaj je više za Wikipediju.

Mozda je to i dobra stvar (pretrazivači...)
Ali neke kraće PDF brošure jednostavne za čitanje mislim da bi bile efektnije kao predstavljanje samih programa / njihovih osobina.


Inace sam dizajn je cool. Minimalizam rulez. :)
[ goranvuc @ 13.09.2006. 22:14 ] @
Citat:
srdjandakic: Nekako je font presitan (pritom veličina nepodesiva)

Velicina nije podesiva zbog toga sto je sve vezano za css.

Citat:
srdjandakic:Ili ima previše teksta... ili i jedno i drugo...

Sve rečenice su izuzetno dugačke, što govori o pismenosti autora, ali ovakav sadržaj je više za Wikipediju.

Vidis, tog sam se i bojao (nisam mogao da se kontrolisem pri pisanju).

Citat:
srdjandakic:
Mozda je to i dobra stvar (pretrazivači...)

Mogu ti reci da je to stvarno tako, jer gledajuci statistike za prethodnu verziju, ljudi su nalazili sajt vise preko reci iz teksta, a manje ili nikako preko kljucnih reci koje sam ja predvideo.

Citat:
srdjandakic:Ali neke kraće PDF brošure jednostavne za čitanje mislim da bi bile efektnije kao predstavljanje samih programa / njihovih osobina.

I sa ovim se slazem, ali opet, postoji i mogucnost da prosecnog surfera jednostavno mrzi da skida PDF, ili mu ponudjeni sadrzaj nije dovoljno atraktivan da bi ucinio tako nesto - tesko je naci pravu meru za obim sadrzaja, a o funkcijama mojih programa bas ima puno da se pise.

U svakom slucaju, potvrdio si moje strahove.

Hvala na pohvalama, jos vise na primedbama.
[ goranvuc @ 14.09.2006. 00:45 ] @
Citat:
srdjandakic: Nekako je font presitan

Povecao sam velicinu fonta teksta za 1, mislim da je sada citljivije. Hvala jos jednom.
[ dragancesu @ 14.09.2006. 17:15 ] @
Sajt je sasvim OK. To sto se meni ne svidja ta lilava boja, stva ukusa. I jos nesto mi se ne svidja, a to je takav meni. Prelazis misem i nema razlike (dobro ima, promeni se kursor) da li se moze kliknuti ili ne. Mozda da se malo promeni (:hover) da bude ili bold ili da malo promeni boju.

Interesantna je dozivotna garancija za program. Moze se pogresno shvatiti. Recimo, platis jednom i nikad vise... Mozda treba bolja formulacija.
[ goranvuc @ 15.09.2006. 06:33 ] @
Citat:
dragancesu:I jos nesto mi se ne svidja, a to je takav meni. Prelazis misem i nema razlike (dobro ima, promeni se kursor) da li se moze kliknuti ili ne. Mozda da se malo promeni (:hover) da bude ili bold ili da malo promeni boju.

Kao sto sam na pocetku rekao
Citat:
goranvuc:Sajt je namerno potpuno statican i sa malo grafike,

sto znaci da uopste nema clientside sciptinga (ne zato sto ja to ne umem), i to verovatno necu menjati, ali postujem misljenje.

Citat:
dragancesu:
Interesantna je dozivotna garancija za program. Moze se pogresno shvatiti. Recimo, platis jednom i nikad vise... Mozda treba bolja formulacija.

Mislim da sam jasno naveo da je u pitanju dozivotna garancija na ispravnost i rad pri pravilnoj upotrebi programa. Takodje je jasno definisan garantni rok od godinu dana i sta on podrazumeva. Tako da, ako program koristis, on ti odgovara i godinama ga koristis, a da ti pri tome moje usluge uopste ne trebaju, ne vidim razlog zasto bi nesto dodatno placao, jer si kupio pravo koriscenja programa, a nisi ga zakupio na odredjeni period. Zasto bi samo programeri imali ekskluzivno pravo da kada prodaju proizvod posle ubiru tantijeme na njega bez obzira da li imaju posla oko njegovog odrzavanja ili ne. To mi lici na cestu situaciju u nasim drzavnim firmama, gde su "uvalili programe" neki nasi programeri, pa pored toga sto su naplatili cenu programa, "deru" za kao neko odrzavanje, pa cak i ucenjuju korisnika time sto u slucaju da im se na vreme ne plati mesecno odrzavanje program prestaje sa radom (naglasavam PRESTAJE SA RADOM), a ljudi posteno kupili. Klasican lopovluk, koji u drzavnim firmama jos uvek prolazi.

U svakom slucaju hvala na sugestijama.