[ PENGO @ 12.09.2006. 14:41 ] @
Zanimaju me sledece informacije u vezi sa SKype-om i ostalim VOip programima.

Prvo zanima me koliko je PC to PC call realtime i ima li kasnjenja bez obzira na brzinu neta,tj. da li se u pozivima cujemo istovremeno ili naizmenicno.zatim,zanima me koja je oprimalna brzina neta potrebna da ne bi bilo problema kod razgovora,i da li ima uticaj nacin povezivanja:kablovski,ADSL,WLAN.ovo me zanima posto dosta razgovaram telefonom na daljinu i racuni su mi 4500 din a pozivi su izmedju gradova u srbiji,pa me zanima da li se isplati da placam net i zovem pc-pc ili da placam kredit pa zovem pc-fix.

[ ljubmilo @ 12.09.2006. 15:43 ] @

PC TO PC:

Skype je najbolji

-dobar zvuk i sa dialup internetom, znaci ne moras da kupujes brzi net (jedino ako ti je centrala stara i
veza losa)
- svi imaju Skype

PC TO FIX.SRBIJA:

Nijedan se ne isplati, jer je minut sa Srbijom skup (najjeftiniji sto sam nasao je 4.67 centi-VoipBuster,Stunt
i njihovi klonovi).-----> I ja ovo jurim jer nemam fixni

PC TO FIX.&MOBILE INOSTRANSTVO:

GLOBE7

-potpuno besplatno (zaradjujes gledajuci reklame, 1 cent je minut sa vecinom zemalja)
-zvuk je solidan na brzini od 128Kps
-neko rece (vidi temu: GLOBE7 - Besplatno telefoniranje) da je zvao sa dialup-om i da je
bilo vrlo malo kasnjenja, ali da bi zaradio pare kod Globea treba ti makar 128Kps

Zasto ne GLOBE7 kod PC TO FIX.SRBIJA?
Zato sto je potrebno mnogo cimanja za 1 minut razgovora!

Citat:
zanima me koja je oprimalna brzina neta potrebna da ne bi bilo problema kod razgovora,


Mislim da je stav vecine ucesnika u ovom forumu 128/128 Kps.( dakle bitna je i Upload brzina!!)
[ Vtec @ 16.09.2006. 08:08 ] @
U sustini je sve kako je Ljubmilo napisao.Ali evo ja imam drugachije iskustvo, imam ADSL 256/64 i globe7 mi radi katastrofalno, moj glas kasni i po 2-4 sekunde, verujem da bi sa 512/128 lepo radilo..
[ ljubmilo @ 17.09.2006. 08:32 ] @
Citat:
Vtec: U sustini je sve kako je Ljubmilo napisao.Ali evo ja imam drugachije iskustvo, imam ADSL 256/64 i globe7 mi radi katastrofalno, moj glas kasni i po 2-4 sekunde, verujem da bi sa 512/128 lepo radilo..


Mnogi korisnici ADSa se zale da im GLOBE ne radi kako treba, cak imaju problema da se uloguju.
Ne znam o cemu se radi, ja sam kod SBB 128Kps, ne kasni uopste, nije bas kao Skype, ali je
sasvim zadovoljavajuci.
[ Vtec @ 21.09.2006. 10:33 ] @
Sigurno je problem u upload-u.Ipak ti imas 128, a ja 64...zato i kasni moj glas.
Neko je izbacio sajt na kome se meri brzina up i down...meni je ispalo 28kb download i 5.5kb upload, sto je verovatno nedovoljno za slanje glasa u trenutku.
[ perutina @ 21.09.2006. 21:59 ] @
A sta je sa onim programom Gizmo? Ja ga imam i nece mi zvati besplatno fixne brojeve, a pise da moze zvati.
Imam ADSL 1024/192
[ ljubmilo @ 22.09.2006. 09:41 ] @
Citat:
perutina: A sta je sa onim programom Gizmo? Ja ga imam i nece mi zvati besplatno fixne brojeve, a pise da moze zvati.
Imam ADSL 1024/192


Jeste besplatno, ali samo za clanove GIZMO projekta u tim zemljama!