[ afrocuban @ 26.04.2003. 04:34 ] @

Zna li neko, eksplicitno, bez kontempliranja, kako da u Look'n'stop firewall-u zatvorim port 21, a zatim portove od broja 30.000 i vece?

Ako niko ne može da mi pomogne sa ovim, zna li neko kako da u lanac povežem BlackIce i Look'n'Stop, i kojim redosledom?

Unapred zahvaljujem na konstruktivnim predlozima
[ afrocuban @ 27.04.2003. 12:16 ] @

Uh,

Nije valjda da niko nije ovo radio? Zaista mi je hitno. Gojko?
[ jc denton @ 28.04.2003. 01:45 ] @
ZoneAlarm Pro?
[ degojs @ 28.04.2003. 06:41 ] @
Dentone, malo me buni taj '?' na kraju, ne znam da li nagadjas ili ne -- a i mene zanima ovo sto covek pita --- dakle, ajd ne bilo ti tesko, reci jasno je l' moze ZA Pro bas tako po portovima da odobrava/zabranjuje pristup (a ne po aplikacijama kao free ZA) ? Naime gledao sam na sajtu zonelabs.com al nisam uspeo da nadjem tu informaciju.
[ afrocuban @ 28.04.2003. 16:46 ] @

Ljudi,

hvala vam sto se barem javljate, ali... Vidite, o tome koji firewall-ovi su dobri imam nameru da pokrenem poseban (ozbiljan) topic, ali nista dok ne ispitam ovu pomenutu kombinaciju, a za to mi treba pomoc nekoga ko se u ove stvari razume. Prema tome, molim vas (with thx in advance) da ne rasplinjavamo temu digresijama.
Interesuju me ova dva firewalla.

Pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 28.04.2003. 18:02 ] @
Rado bih pomogao ali nemam mnogo iskustva sa tim windows firewall softverom. Poslednje što sam koristio bio je AtGuard i on je uglavnom korektno obavljao posao. Imao si settings prozor gde si mogao da podesiš "pravila" koja se proveravaju za svaki primljeni paket ili konekciju, slično access listama, samo grafički prikazano i mogla su se dodavati pravila i "po programu".

Pošto ne znam koji je windows u pitanju, pretpostaviću da je neki 2k ili xp. Tu AtGuard valjda ne radi, ili ne radi kako treba, već treba probati sa Nortonovim internet security suite-om, koji je u stvari našminkani i unapređeni atguard.

Ako ti on nije dostupan, možeš probati i sa microsoftovim ugrađenim firewallom. Pretpostavljam da hoćeš da blokiraš uglavnom DOLAZNE konekcije, to MSov firewall sasvim korektno obavlja. Može i da propušta ili forwarduje određene portove, takođe. Lako se i podešava, properties konekcije pa imaš tamo checkbox i poneka advanced setovanja, zavisi od verzije Windowsa. Ako su ipak u pitanju odlazne konekcije, onda mislim da je najbolje rešenje ovaj Norton.
[ jc denton @ 28.04.2003. 23:38 ] @
Imam ja ZA Pro, i moze to sto si pitao, degojs. A, moze i jos svasta lepo i korisno da zabrani, blokira, spreci itd. Free verzija ne poseduje pola od Pro verzije.

Ovo sto Gojko predlaze (norton) nisam probao ali ovaj XP-ijev firewall je korektan za stvari koje je Gojko naveo.

ZA reklamiraju kao najpopularniji firewall na vise svetski poznatih sajtova, i moram da priznam da stvarno ima dosta korisnih opcija.

Nastavicu da ga koristim ;)

P.S.
E, da, ZA cak radi fino i kad igrate CS u LAN-u, tj. ne utiche na ping ni malo, a ni procesor ne opterecuje :)
[ Gojko Vujovic @ 29.04.2003. 00:16 ] @
Pa ako ne dira UDP saobraćaj, ne može ni da utiče na performanse Counter Strike-a. :)
[ jc denton @ 29.04.2003. 09:26 ] @
Hm, ne razumem se bas u to nesto posebno, ali znam da je starija free verzija (2.6 valjda) itekako uticala na lag. O cemu se tu zapravo radi?
[ afrocuban @ 29.04.2003. 12:49 ] @
O trolovanju?

Molim Gojka da se pridržava pravila foruma i da prebaci sve postove koji nisu vezani za temu na neki drugi topic.