[ afwt @ 26.04.2003. 19:32 ] @
Da li neko zna postoji li MySQL upit koji ce mi uraditi MOVE trazenih podataka iz jedne tabele u drugu (identicne strukture, naravno)?
Do sada sam to radio: izvucem iz prve, upisem u drugu, obrisem iz prve, tj. sa 3 query-a.

Konkretno, arhiviranje podataka starijih od x dana...

Zanima me samo postoji li jedan MySQL query za ovu operaciju, ili mora da ostane ovako...

Unapred hvala.
[ Gojko Vujovic @ 26.04.2003. 19:48 ] @
Može insert sa subselectom i onda brisanje. To su dva kverija. Ali mislim da to nije sjajno rešenje, čak je vrlo moguće da ti je ovo trenutno sa jednostavnim kverijima i brže. Keep it simple..

Ako daš strukturu i primere i podatke o količini podataka, možda ti kažemo i više.
[ broker @ 26.04.2003. 20:42 ] @
Ponajsigunije je uraditi tako iz tri koraka. Ovo je inace vrlo dobar primer zasto su potrebne stored procedures...
[ Gojko Vujovic @ 26.04.2003. 21:09 ] @
Sad sam krenuo da brojim korake i onda shvatim da se nismo ni razumeli. Eto ljudi kad ne napišete šta tačno radite. :) Gde su kveriji i izgled tabele, to je trebalo da stoji u prvoj poruci?

Evo ti jedan lep način za to:

INSERT INTO tabela2 SELECT * FROM tabela1 WHERE nešto..

Možeš navesti i tačno polja koja želiš ako su drugačije strukture. Možeš dodavati svoje uslove u where i slično.

Brisanje je drugi korak ali delete queryji su u mysqlu prilično optimizovani, tako da to nije problem.
[ CONFIQ @ 26.04.2003. 21:37 ] @
Citat:
broker:
Ponajsigunije je uraditi tako iz tri koraka. Ovo je inace vrlo dobar primer zasto su potrebne stored procedures...

Ajde genije, kakve veze ima stored procedures sa mysql3 ili 4 ili u opšte sa ovim primerom?

[ broker @ 26.04.2003. 22:42 ] @
Ima veze s time da server treba da radi svoj posao a klijent svoj.
MySQL prinudjava programera da na klijentu radi posao koji treba
da radi server.
[ CONFIQ @ 26.04.2003. 22:45 ] @
Ne znam šta si hteo da kažeš time i u opšte u ovoj temi ali samo da znaš da mysql3-4 ne podžava stored procedures, tek se planira za peticu.
[ broker @ 26.04.2003. 23:49 ] @
Config znam da ne razumes o cemu pricam. :) Moja izjava je upravo i zasnovana na tome da MySQL ne podrzava stored procedures. Ne znam kako si uopste mogao drugacije da je razumes.
[ afwt @ 27.04.2003. 04:41 ] @
Otisli ste van teme, ljudi...

No, hvala vam puno, pomogli ste mi, najvise Gojko, smanjio mi je za 1, i to je nesto... :-)


Inace, podataka ima 'srednje', a strukture su identicne, kao sto sam napomenuo.