[ B4lt4z4r @ 14.09.2006. 21:07 ] @
Ljudi moze mi ko reci koji modem da kupim da bi mi radio na Linuxu Mandrake 9.1!
Molim vas ako znate pomagajte.
Hvala unapred!
[ Body Bag @ 14.09.2006. 23:49 ] @
Bilo koji eksterni serijski(nikako USB)RS232 koji radi bez ikakvih drajvera i cackanja na bilo kom OS-u,jer je u pitanju hardverski modem....
Po ceni od oko 25e mozes naci eksterne serijske RS 232 Sweex modeme(Intel cipset)
[ tdjokic @ 15.09.2006. 02:47 ] @
Citat:
B4lt4z4r: Ljudi moze mi ko reci koji modem da kupim da bi mi radio na Linuxu Mandrake 9.1!

Kao sto covek rece, eksterni, seriski modemi rade pod svim Linuxima, odmah, bez instaliranja dodatnih drajvera itd.

Postoje neke distribucije koje imaju integrisane drajvere i za neke winmodeme i pod njima winmodemi rade takodje odmah. Ne svi modeli, ne svih marki, ali ih ima prilicno koji rade. Nazalost, Mandrake 9.1 ne spada medju te Linuxe i potrebno je instalirati drajvere, ako se odlucis za neki winmodem. Mandrake 9.1 je prilicno stara distribucija i o radu winmodema pod njom ima vec prilicno toga napisanog, od osnovnih uputstava, pa do pojedinih problema, ali treba traziti po forumima.
[ vladared @ 15.09.2006. 17:29 ] @
Supra modemi na mandrakeu 9.1 rade savršeno. Sledeće što bi mogao je neki externi RS mnodem. Kao zadnje što bi mogao da preporučim je lucent modemi, ali predhodno da se skinu driveri sa neta....
[ B4lt4z4r @ 20.09.2006. 23:03 ] @
Imam win lucent modem ali ne znam gde bi mogao da nadjem drajver..
Mozes li da mi ostavis link?
[ tdjokic @ 21.09.2006. 02:15 ] @
Pogledaj ispod mog posta, imas link na vrlo dobar sajt, sa svim drajverima i objasnjenjima. Inace, o tome je pisano ovde mnogo, pokusaj sa pretragom, mozda nadjes detaljnije nesto. Osim toga, moras znati da nisu svi Lucent modemi isti, neki rade, neki ne. Kako saznati koji je - i o tome je pisano a ima i na ovom sajtu cija je adresa ispod mog teksta - http://linmodems.technion.ac.il/
[ bojan_bozovic @ 21.09.2006. 02:27 ] @
Kupi eksterni RS232 (npr. Sweex). To ti je najbolje resenje.
[ Body Bag @ 21.09.2006. 02:30 ] @
Ako imas Lucent Win modem vrlo je verovatno da ce raditi-prepostavljam da ga tako vidis u win-u,jer sam i ja imao jedan takav
Ne rade modemi koji se u control panelu odazivaju na ime Lucent/Agere-ti modemi su zesci krs,ne samo pod linux-om vec i pod Win-om,a crakavaju kao loodi
Drajver imas,rece ti covek gde,a ne bi bilo lose da probas neku noviju verziju npr Mandrivu 2006,taj MDK 9.1 je prava praistorija po linux merilima :-)
PoZ!