[ Slobodan Miskovic @ 16.09.2006. 14:05 ] @
Novi telefoni za verne korisnike
Kao višegodišnjem korisniku naših usluga nudimo Vam mogućnost da po povoljnim uslovima dođete do novog mobilnog telefona. Potpuno novi model Sony Ericsson K510i, ili atraktivni model Nokia 6020 mogu biti Vaši. Ne gubite vreme, količine su ograničene.
Ponuda važi od 18.09.2006 do 30.09.2006. ili isteka zaliha.

Sony Ericsson K510i

Telefon sa MP3 player-om


• 1.3 megapixel kamera
• Ekran 262.144 boja
• E-Mail klijent, SMS, MMS
• GPRS
• MP3
• Bluetooth
• Tri-band aparat
• Memorija 28 MB

Cena uz paket Pro 400 * = 1000,- din (cena sa PDV-om)
Cena uz paket Pro 200 * = 1500,- din (cena sa PDV-om)

Nokia 6020

Stvoren za internet!

• VGA kamera i video plejer
• Ekran 65.536 boja
• E-mail klijent, SMS, MMS
• GPRS i EDGE
• Infrared
• Tri-band aparat
• Memorija 3.5 MB


Cena uz paket Pro 60 * = 2500,- din (cena sa PDV-om)
Cena uz paket Pro 90 * = 2000,- din (cena sa PDV-om)
[ agasoft @ 16.09.2006. 15:50 ] @
to nije za verne korisnike, nego za one koji su dobre pare ostavili mobtelu
i telenoru. Bezobrazluk. Samo za bogataške pakete.
P.S. Bogatom daj a sirotom uzmi.
Pa Svi koji sebi mogu da priušte pro 400, sigurno mogu priuštiti i ovakave i
sto puta bolje telefone. Užas!
[ gojnik @ 16.09.2006. 17:16 ] @
Tek je ovo prva ponuda, bice i boljih. Samo treba sacekati jos neko vreme.
[ crews_adder @ 16.09.2006. 18:15 ] @
Citat:
agasoft: to nije za verne korisnike, nego za one koji su dobre pare ostavili mobtelu
i telenoru.


Imam postpaid 063 od 1998. i od Karica nisam dobio nista. Cak ni mobilni telefon za neke male pare. Nista. A ako se dobro secam, samo nova SIM kartica je tada kostala gotovo kao jedan prosecan mobilni telefon. Iako ova ponuda i nije neka (ocekivao sam vise), dosla je vrlo brzo, a K510i iako nije high-end telefon, ima sve neophodne f-je.

Citat:
Pa Svi koji sebi mogu da priušte pro 400, sigurno mogu priuštiti i ovakave i
sto puta bolje telefone. Užas!


Ne moras da uzmes Pro400 da bi dobio SE k510i, mozes da uzmes i Pro200 (a to je negde oko 1100din/mesecno sa PDV-om, minimum).

Za NOKIA 6020 dovoljno je da uzems Pro60 (koji je 650din/mesecno sa PDV-om, minimum). Nije neki telefon, ali paket je ok. U stvari, sve zavisi od toga sta kome treba.



[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 16.09.2006. u 19:29 GMT+1]
[ Miroslav Jeftić @ 16.09.2006. 19:26 ] @
U svakom slučaju, mnogo bolja ponuda od Telekomove sa Motorolom RAZR (ako se još neko seća). Slažem se sa gojnikom da će kasnije verovatno biti boljih ponuda.
[ pctel @ 17.09.2006. 00:03 ] @
A jel ovo cena 1000 dinara ili 24x1000 dinara?!
[ gojnik @ 17.09.2006. 00:08 ] @
Ne, cena aparata npr K510i je 1000din uz ugovor na 24 meseca na Pro 400 tarifi. Dakle ti si u obavezi da placas pretplatu za tarifu Pro 400 24 meseca, a ona je 1652din.
[ mrkidivx @ 17.09.2006. 03:22 ] @
Da su ponudili bar k610i pa da razgovaramo ovako čista pljačka...
[ Slobodan Miskovic @ 17.09.2006. 04:33 ] @
Ponuda za k510i je sasvim korektna.
Evo i zasto. Telefon kosta u slobodnoj prodaji 130-150 evra, znaci oko 12000 dinara.
Pretplata od 24 meseca nije nista drugo do osiguranje operatera da cete ostati u njihovoj mrezi, oni od toga nemaju neku veliku zaradu. Recimo pro200 paket sadrzi:

• 160 minuta ka 062 i 063 mreži
• 40 minuta ka ostalim nacionalnim mrežama

Slanje 200 besplatnih SMS poruka mesečno.

I sve to za 900 dinara. Ako racunate koliko to sto dobijate besplatno ustvari kosta dolazite do sledece racunice:

160 minuta * 5.0 din/min = 800 dinara

40 minuta * 9.0 din/min = 360 dinara

200 poruka * 1.70 din/poruka = 340 dinara

------------------------------------------

Ukupno -> 1500 dinara + PDV

znaci telenor vas casti 600 dinara mesecno plus dobijate telefon. Posle 24 meseca usteda je 600*24= 14400 dinara

Kroz 24 meseca telenor vas casti telefonom + jos jednom sumom koja je veca od vrednosti telefona.

Ja mislim da je to skroz fer i korektno.

[ gojnik @ 17.09.2006. 10:55 ] @
Citat:
mrkidivx: Da su ponudili bar k610i pa da razgovaramo ovako čista pljačka...


Pa logicno je da nece nuditi 3G telefone sve dok ne puste 3G u rad komercijalno.
[ renne @ 17.09.2006. 11:20 ] @
Upravo kako gdin Miskovic kaze, potpuno se slazem

I ovako koristim vec par meseci pro200 tako da cu sigurno i nastaviti, pa sto ne bih uzeo telefon za 1500 dinara
[ crews_adder @ 17.09.2006. 11:28 ] @
Upravo tako. Ja placam pretplatu vec nekih 96 meseci, a zauzvrat nisam nista dobio, osim nesto jeftinijih usluga (u poredjenju sa pre-paid-om, naravno).

Uostalom, kome je skupo, neka pljune 150e za mobilni telefon (to je 10-ak meseci Pro200 ili gotovo 20 meseci Pro 60), a pre-paid uvek stoji kao opcija "koju vam niko ne moze uskratiti"...
[ mrkidivx @ 17.09.2006. 12:20 ] @
Sad me malo mrzi da tražim po netu normalne ponude po belom svetu, al kad budem imao vremena...
[ Slobodan Miskovic @ 17.09.2006. 13:09 ] @
Sta god da nadjes da se nudi po "belom svetu" je nebitno jer uopste nije relevantno sta tmobile nudi u Nemackoj. To je ko kada bi se zalio kako je u Srbiji plata 300 evra a u Nemackoj 1000. Pretplatnici u Nemackoj trose xy vise puta na mobilni telefon za razliku od pretplatnika u Srbiji.
[ Fuzz @ 18.09.2006. 08:03 ] @
Daleko da je ovo idealna ponuda, ali je svaki pozitivni pomak dobrodosao. Ko zna, mozda ce i u Srbiji biti formirana konkurencija u mob. telefoniji :)
[ Jbyn4e @ 18.09.2006. 08:39 ] @
Samo da vam napomenem da je to SAMO za POSTOJECE postpaid korisnike. Znam jer sam zvao da se raspitam za prepaid prelazak na postpaid i dobijanje k510i, i rekli su mi ne moze jer moras da imas poslednji racun sa postpaid-a, a posto promocija traje do kraja meseca- tesko da se moze dobiti takav racun :(
[ Ivan Dimkovic @ 18.09.2006. 08:50 ] @
Citat:
Agasoft
P.S. Bogatom daj a sirotom uzmi.


Biznis model operatera za davanje telefona uz pretplatu je obicno sledeci:

Inicijalna cena + 24 x Mesecna Pretplata = Maloprodanja Cena Legalnog Otkljucanog Telefona

Iliti, operater tebi daje beskamatni kredit na 24 meseca za (obicno) povlascenu cenu telefona bez marzi. U dobrom delu slucajeva dobijes i neke minute svakog meseca - tako da ne znam zasto neko tebi nesto uzima - uzmi ili ostavi. U svakom slucaju, na ovakvim ponudama je operater uvek u gubitku, i to radi jer se nada da ce neko i telefonirati za tih 24 meseca :)

Citat:
mrkidivx
Sad me malo mrzi da tražim po netu normalne ponude po belom svetu, al kad budem imao vremena...


Hajde molim te ;)
[ renne @ 18.09.2006. 16:10 ] @
Ne moze se prici niti jednom KS-u

Toliko o tome da ova akcija ne valja nista
[ mrkidivx @ 18.09.2006. 19:01 ] @
Citat:

Hajde molim te ;)


Evo npr odlični SonyEricsson K800i http://www.mobileshop.com/mobi...csson-k800i.php/PORANGK8000010

Telefonče za džabaka, ugovor na 18 meseci, pretplata prvih 12 meseci 17.5 funti zadnjih 6 meseci 35 funti al vredi.
Mesečno 500 minuta razgovora sa bilo kojom mrežom plus 500 poruka.

Garant ima i povoljnijih ponuda ali me stvarno mrzi da tražim...
[ Deda_Mraz @ 18.09.2006. 20:11 ] @
Ovo gore je extra ponuda....

Dobro verovatno vremenom će se i kod nas ponude poboljšavati...
[ Dejan Krstic @ 18.09.2006. 20:35 ] @
Svima onima koji su u fazonu da kupe ovaj telefon da bi u njega stavili pre paid karticu a post paid da stave u fioku i placaju pretplatu, mogu da kazem da se slazem sa njima. Ova akcija je cisto s***** i prilcno je skupo.

A onima koji zaista koriste pakete uz koje se prodaju ovi telefoni, mogu da kazem da mislim da je ovo zaista povoljno ako se uzmu u obzir cene novih telefona (a na to treba dodati i to da su u ovoj drzavi svi telefoni skidani sa mreza a samim tim su im i nize cene nego sto bi bile kada bi sve to bili "originalni" telefoni na koje su placene sve potrebne dazbine).

Inace, na poredjenje sa Velikom Britanijom mogu samo slatko da se nasmejem ideji da se uopste prave takva poredjenja. Kada mi budemo imali plate kao oni i kada mi budemo imali mesecni saobracaj u mobilnoj mrezi po glavi stanovnika kao i oni onda se necu smejati takvim poredjenjima.
[ renne @ 18.09.2006. 20:35 ] @
bas me interesuje ko bi ovde placao 4400 pretplatu, mnoog je kume
[ mrkidivx @ 18.09.2006. 23:12 ] @
Citat:
Inace, na poredjenje sa Velikom Britanijom mogu samo slatko da se nasmejem ideji da se uopste prave takva poredjenja


Potrebna su takva poredjenja čisto da se vidi gde smo mi...
[ Dejan Krstic @ 19.09.2006. 08:15 ] @
Da ali se ne moze uzeti samo jedna oblast (u ovom slucaju telekomunikacije) i onda reci "Eto, nasi operateri su ovakvi i onakvi". Operater posluje u uslovima kakvi trenutno vladaju na trzistu i to je to. Zasto nije niko napravio poredjenje trzista "otkljucanih" i na legalan nacin uvezenih telefona sa Velikom Britanijom? Zato sto je to trziste kod nas zanemarljivo malo da i prakticno ne postoji tako da i nema sta da se poredi. I onda se niko ne seti da kaze da su kod nas cene aparata u prodavnicama daleko nize nego u Velikoj Britaniji i da se operaterima koji placaju sve potrebne dazbine dok uvezu telefon uopste ne isplati da ga prodaju korisnicima po cenama nizim nego sto su u prodavnici. Ne moze neko ko uredno placa porez, carinu... etc, da se poredi sa nekim ko je telefon prosvercovao a pritom ga i "skinuo" sa neke mreze.

Vi samo znate da odete na sajt i da radite copy/paste.
[ crews_adder @ 19.09.2006. 09:41 ] @
Na osnovu nekih iskustava, ubedjen sam da su telefoni koji se nude uz ugovor po niskim, promo cenama (0 EUR, 1EUR, 10EUR i sl.) daleko losijeg kvaliteta nego oni koji se kupuju po regularnoj ceni bez ugovora. Da ne pricam o garantnim uslovima, servisu i ostalim post-purchase services. Voleo bih da nisam u pravu.

[ renne @ 19.09.2006. 10:23 ] @
A kao da imas neku garanciju kada ovde kupis neki telefon
[ Dejan2003 @ 19.09.2006. 10:33 ] @
Uzeo Nokia 6101 od Telekoma i dobio garanciju ALPHACOPY na godinu(jedini autorizovani servis za Nokiu u Srbiji)
[ calexx @ 19.09.2006. 11:16 ] @
Citat:
mrkidivx: Potrebna su takva poredjenja čisto da se vidi gde smo mi...
Znamo mi gde smo, sasvim je normalno da je odnos cena i mogućnosti ovakav. Kada kod nas bude postojao sličan odnos, onda ćemo imati standard kao GB i ostali.
Mene inače najviše čudi kad neko počne da poredi naše cene i plate sa nečijim ... pa naravno da mora da postoji bitna razlika.
Ima mnogo razloga zašto je i dalje tako. Recimo, celo leto drugar šalje bratu koji je inače svojevremeno bio najmlađi doktor elektronike ili tako nečeg u Nišu a desetak godina živi i (ozbiljno) radi u Americi slike na kojima se vide prepune bašte. Ovaj i dalje ne veruje da su to slike koje svakodnevno mogu da se vide, uvek pita da li je to neki veliki holidej pošto kod njega samo u tom slučaju tako nešto može da se vidi. Tamo radnim danima kafane nisu prepune a ljudi, gle čuda, rade!!! Jednom će možda i kod nas da bude tako.
[ Dejan Krstic @ 19.09.2006. 14:42 ] @
Citat:
Dejan2003: Uzeo Nokia 6101 od Telekoma i dobio garanciju ALPHACOPY na godinu(jedini autorizovani servis za Nokiu u Srbiji)


Netacno. Aplhacopy nije jedini serviser.
[ foxzr @ 20.09.2006. 10:00 ] @
Ponuda Telenora je sasvim OK, ja koristim "FUN" paket vec tri godine, paket staje 100-200din a ja trosim prosecno oko 1000, zato mi se vise nego isplati da predjem na Pro200. Ali je zato nacin sklapanja ugovora i distribucije telefona bar kod nas u manjim mestima katastrofalan. Naime u Zrenjaninu radnici Telenora uspevaju da obrade samo 20-30 korisnika, dele se papirici sa brojevima i tako to, a nezvanicno se zna da iz njihove kancelarije izadje i po stotinak telefona i odlaze ko zna gde. Znaci ako si dobar sa nekim ko radi u Telenoru dobices telefon bez cekanja, ako ne stoj u redu pa sta bude. Mogli su brate da stave ugovor na portal pa da ga online popunimo i odemo po kartice i telefone, ili sto je Slobodan Miskovic vec rekao na ovom forumu da nam ga posalju postom. Ovako ovo me sve potseca na one ruzne dane cekanja poi raznim redovima.

CU Fox
[ ton_majstor @ 20.09.2006. 10:33 ] @
Isto tako bezobrazno i Telekom tretira korisnike, kad su ti paketi u pitanju. Ništa ne može bez veze, a i tada nije sigurno. A čekanje u redu ne gine.

Pozdrav!

3000
[ cozmo_im @ 20.09.2006. 11:16 ] @
Najveca glupost im je to sto je to, kao, za "verne korisnike" a zilion ljudi koji zele post-paid 063 broj uz telefon ne moze da potpise ugovor jer nije korisnik 063 post-paid broja od ranije. Mnogo je vise bilo zainteresovanih ljudi koji nisu na 063 post-paidu (ili na 063 mrezi) nego onih koji su hteli recimp Pro200 ili Pro400 paket a vec su postojeci post-paid korisnici. I onda se stvara ogromna guzva.

Meni recimo treba 063 broj post-paid (Pro200 sasvim odgovara) jer kuci nemam domet na 064 a 063 radi odlicno (i ne znam zasto je to tako, na bilo kom telefonu je tako, cak i na legalno kupljenim aparatima, i na vise 064 brojeva, tako da nije do aparata i kartica) pa sam odlucio da uzmem i 063. I onda ta glupost, samo za postojece korisnike, dok Telekom radi promociju i za postojece i nove, nema razlike.

Jos kazem da hocu sa konkurentske mreze da predjem i oni se prave mutavi, kao ne moze da napravi ustupak. Sto je dokaz da sibaju po starom, bilo gde u svetu, bez obzira na akcijsku ponudu, bi se polomili da ti ucine bilo sta samo da predjes kod njih. Kao bice neka ponuda uskoro...

Na kraju cu sacekati treceg operatera i nadam se da ce se stanje popraviti, posto vidim da se ovi uopste ne bore za nove korisnike... ne znam koja im je vajda "zadrzavanje" starih korisnika - pa ostace korisnici i ovako i onako...

Nisu dobro poceli.

P.S. Na kraju razgovora je taj njihov sef rekao da mu ostavim podatke pa cu kao prvi dobiti nesto cim bude sledeca ponuda za buduce nove korisnike, preko reda. Ja mu rekoh - meni sad treba (naravno sacekao bih u redu), hvala, dovidjenja, izgubili ste jednog korisnika...
[ crews_adder @ 20.09.2006. 12:00 ] @
Sto se korisnickih servisa tice i tih fora sa valjanjem telefona tice, vi kao da zaboravljate da se samo gazda promenio (i par ljudi u vrhu), a radnici su - oni isti...

Sto se ove ponude, tice slazem se da mozda nije trebalo da je ogranicavaju samo na postojece post-paid korisnike, ali ipak prema postojecim korisnicima je ovo fer. Uostalom, akcija ionako glasi: Novi telefoni za verne korisnike. Dakle, existing customers first.

[ cozmo_im @ 20.09.2006. 12:29 ] @
Ma ok je to da oni brinu i o vernim korisnicima, mogli su da dignu cenu za 500-1000 din po telefonu i da daju ostalima, mislim da bi odziv bio daleko veci. Ne bih se nikad ni interesovao za to, ali posto mi stvarno treba broj koji ima signal kod mene u zgradi i okolini (niko ne zna zasto taj deo naselja ima los signal 064, jednostavno je tako) mogu da izadju u susret i pokazu dobru volju kao novi vlasnici (starog operatera).

Sve je to u redu sa ponudom, ali na ovakvim sitnim ustupcima (a to je sasvim normalno u svetu) se dobijaju novi verni korisnici. Ovako su me samo "odbili" od 063... makar se mucio sa signalom i dalje dok se ne preselim.


P.S. Telekom mi je izasao u susret u jednoj situaciji bez ikakvih problema (ranije prekidanje ugovora i zamena novim iako po ponudi to isto nije moglo, ali kad imas neku situaciju koju lepo objasnis, cine se ustupci - oni ce zaraditi, ne ja...)
[ eee @ 20.09.2006. 14:01 ] @
Citat:
cozmo_im: Najveca glupost im je to sto je to, kao, za "verne korisnike" a zilion ljudi koji zele post-paid 063 broj uz telefon ne moze da potpise ugovor jer nije korisnik 063 post-paid broja od ranije...


Ne slazem se da je to glupost. Pre par meseci (mislim da je bio april ili maj) je bila akcija mobtela (tadasnjeg) kada su 6020 mogli da uzmu samo oni koji sa prepaid prelaze na postpaid ili uzimaju novi postpaid broj.

Tada je bila iskljucena mogucnost da vec postojeci postpaid korisnik dodje do ovog telefona. To znam jer sam hteo da uzmem i nisu mi dali. Ovo ja smatram velikom gluposcu.

Koja je to logika da oni novog postpaid korisnika "nagrade" kupovinom telefona po povoljnijoj ceni a nas stare korisnike - ko *$%$. Nama ne moraju da se udvaraju, vec smo njihovi.

Osim toga "verni korisnici" su im sigurne pare svakog meseca (kroz obaveznu pretplatu) za razliku od prepaid korisnika i sto onda da ne ucine nesto samo za nas.

Vise mi je logicnije da mi kao vec postojeci postpaid korisnici imamo neke privilegije i kroz cenu impulsa i sms - a (sto je vec slucaj) a i kroz akcije kupovanja mobilnih telefona u odnosu na prepaid. Samim tim sto smo im mi siguran izvor prihoda.

Doduse, treba animirati ljude da predju na postpaid, takodje sa slicnim akcijama, ali smatram da je ova akcija (kao prva akcija novog vlasnika) prava stvar. Jeste da se ne slazem sa izborom telefona al' ne moze sve. Jednostavno oni zele da kazu (bar ja tako razumem) - vi ste bili verni korisnici, mi cenimo to i izlazimo vam u susret sa ovim cenama mobilnih telefona.

Njima tek predstoje akcije za pridobijanje novih korisnika, kako postpaid tako i prepaid, ali to je vec druga prica.
[ mrkidivx @ 20.09.2006. 14:28 ] @
U suštini za verne korisnike su trebali da daju bolji fon od onog koji nude, jer na kraju krajeva i jesu verni korisnici.
[ miki et68 @ 20.09.2006. 18:20 ] @
Aman ljudi Telenor je poceo tek da radi od 01.09.06 a vi vec pljujete. Imajte malo strpljenja!!!
[ mrkidivx @ 20.09.2006. 22:46 ] @
Ma nema više strpljenja, istrošilo se...
[ bojan_bozovic @ 20.09.2006. 22:59 ] @
AMAN BRE!!!

Neko vam nesto daje ili ne daje dzabe i zato ga pljujete??! WTF? Svakako da ima pravo da postavi uslove kakvi njemu a ne nekom od vas odgovaraju!!! Daju vec kako im odgovara. jbg ovo je da se covek za glavu uhvati!
[ Mihailo @ 21.09.2006. 09:39 ] @
Meni to više izlgeda kao kamapanja za pojačavanje prisustva i promociju (novog) operatera, nego što je cilj da se pojača vernost postojećih korisnika. Kvalitet ponuđenih telefona baš i nije u skladu sa paketima uz koje se nudi, a pritom se nudi isključivo postojećim korisnicima => nije cilj da se proda mnogo telefona, niti da se privuku novi korisnici.
[ foxzr @ 21.09.2006. 10:24 ] @
Ja dobio moj k510i jutros, lep telefoncic. Imao sam do sada k700i njega cu da "udam" vreme mu je da putuje. Inace koliko sam saznao u zastupnistvu u Zrenjaninu, oktobra krece slicna akcija ali sada za nove korisnike. Tako da oni koji hoce da dobiju telefon, neka se strpe malo.

CU Fox
[ mrkidivx @ 21.09.2006. 10:59 ] @
Citat:
Neko vam nesto daje ili ne daje dzabe i zato ga pljujete??! WTF? Svakako da ima pravo da postavi uslove kakvi njemu a ne nekom od vas odgovaraju!!! Daju vec kako im odgovara. jbg ovo je da se covek za glavu uhvati!


Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje o dotičnoj ponudi u suprotnom bi tema bila zaključana i služila bi samo kao informacija.
[ Jamie @ 25.11.2006. 10:01 ] @
Najverovatnije ću uzeti D520, valjda neće biti ogromna gužva. Jel broj telefona koje daju ograničen ?
Oprostite ako je neko već pitao.

[ hodac @ 26.11.2006. 12:05 ] @
Citat:
Sony Ericsson K510i

Telefon sa MP3 player-om


• 1.3 megapixel kamera
• Ekran 262.144 boja
• E-Mail klijent, SMS, MMS
• GPRS
• MP3
• Bluetooth
• Tri-band aparat
• Memorija 28 MB

Cena uz paket Pro 400 * = 1000,- din (cena sa PDV-om)
Cena uz paket Pro 200 * = 1500,- din (cena sa PDV-om)



Cena za ne verne korisnike
Citat:
arifni paket

Cena (din)
Pro90

2.500 *
Pro200 1.500 *
Pro400 1.000 *

sa http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3166

Moze se videti da su stari korisnici chak bili u loshijem polozaju nego u ovoj ponudi , isti telefon je moguche uzeti uz jeftiniji tarifni paket, a cene su iste .