[ natnet @ 28.04.2003. 14:10 ] @
Zdravo svima?
Radim na upostavljanju jednog IS-a sa nekih 40-tak računara i došao sam do jedne od strateških odluka- da li prilikom kupovine računara da se odlučim za neku BRAND NAME ili NO NAME konfiguraciju. Naravno, poznate su mi sve prednosti BRAND NAME-a, ali sam u dilemi prvenstveno zbog vrtoglavog pada cijena na tržistu računara. Stoga bih zelio da malo prodiskutujemo na temu BRAD NAME vs NO NAME.
HVALA
[ Gojko Vujovic @ 28.04.2003. 14:42 ] @
Može, naravno.

Prvo reci da li misliš na mrežnu opremu ili kompletno na sve, i na kompjutere?
Pošto si postavio temu u forumu Mreže, ne Informacioni Sistemi.
[ natnet @ 28.04.2003. 14:55 ] @
Mislio sam samo na računare jer je ostala oprema uglavnom intalirana. Posjedujemo server IBM xseries 220, a pitanje se konkretno odnosi na radne stanice.
[ avax @ 30.04.2003. 04:22 ] @
care zajebi krševe od no name (muka mi je i to spomenuti) svaki dan sklapam u firmi par komada no name i da ti ne govorim kaja su to djubrad od lima. to su ti komponente koje nemaju veze sa životom i često ih ni na sajtu proizvođača nećeš naći da su ikada proizvedene pod serijskim brojem koji stoji na njima. vjerovatno postoje u popisu smeća i škarta koji je neki mali žuti prodao nekom Marjanoviću i pulenima (nekadašnji ministar u srbiji odgovoran za uvoz žutačkog smeća u srbiju) ili kod nas nekom sarajliću ili već kome.

budi uvjeren da ti je izbor pravi Brand name mašine i to: IBM je prvi ,za njim (čude se godinama kako to uspjeva neki broj mikro novina je pisao o tome -inače mikro je američki pa se i nije čuditi tome što njima nisu mnoge stvari jasne-) fujitsu SIEMENS na našem tržištu sada stižu fenomenalni QOMPAC-ci a bogme nadju se i fini dellovi računarčići.
Samo ako ćeš to za igraonu pojačaj sa G-force i to dvojkom 64 mb i vozi i zaboravi.

ako ti treba pomoć u nabavci javi se ovdje u TUZLI toga ima po veoma finim cjenama 061-729-421